Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukát keresek, akinek...

Olyan anyukát keresek, akinek a babája anyatejes, de kecés a tejci és 4 hónapos kortól elkezdte az alma kóstoltatást?

Figyelt kérdés

Hogy reagált a baba?Mi volt a következő lépés az alma után?

A tejci azért megmaradt?


2009. nov. 22. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia nekem pont ennyi volt a babám amikor kevés lett a tej, először almát kóstoltattam vele,majd végül teljesen elfogyott a tejem és tápszert adtam neki, meg főzelékeket. Mai napig tápszert eszik. Sajna nekem nem maradt tejem, és sok ismerősöm így járt a kevés tejnek az lett a vége, hogy végül tápszert adtak a agyereknek.
2009. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! kevés tejem volt.50ml egy 4 hónapoisnak kevés, ezért elkezdtük almával, sütőtökkel, később főzelékekkel.11 hónapos de még mindig szopizunk...fogalmam nincs mennyi tejcsit iszik egy alkalommal,nem is lényeg mert már azt eszi kb amit mi.Egyszerűen csak jó összebujni,ő meg nem cumizik.
2009. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nekem is úgy érzem,h kevés a tejci mert 1.5 óránként szopizik.

Arra gondoltam,h el kéne kezdenem az almát,de h őszinte legyek nagyon félek tőle..


Sok helyen olvastam,h tönkremegy a baba emésztése és felnőtt korába baj lehet ebből-h ilyen korán már kap mást.


Első babás vagyok,így csak az "olvasmányaimra" tudok támaszkodni és elég butusnak érzem maga:))

2009. nov. 22. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem elég a tejem, szombaton töltötte a 4 hónapot és ennek ellenére hétfőtől elkezdem a hozzátáplálást. és nem az elválasztást ! sokan nem tudják ez 2 külön dolog ! attól még emellett ugyanúgy szopizhat a baba csak megismer más ízeket is. és ez meg egy hülyeség hogy tönkremegy a gyomruk. akinek kezdettől nincs teje és tápszert kap őket hamarabb is kezdik el hozzátáplálni akkor az ő gyomruk miért nem megy tönkre. magam is 2,5 hónapos koromtól kezdve már csak tápszeres voltam és már ennyi idősen ettem nagyon sokmindent ! semmi bajom nincs ! régen az volt a nézet hogy a babákat 3 hónaposan el kell kezdeni hozzátáplálni ! és nem elválasztani ! amikor elkezdték 8-9 hónapos korukra váltottak ki minden étkezést. most meg ezt kapták fel hogy 6 hónapig csak anyatej. ezzel kapcsolatban is hallani negatív tapasztalatot ! hallgass az ösztöneidre mert minden gyerek más és te úgy neveld ahogy jónak látod !
2009. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia! A 18:22-es vagyok.Csak megemlítem hogy igaz amit olvastál.Valóban felléphet túlsúj,érrendszeri probléma,és persze ebből adódóan még sok más probléma a korán hozzá táplált babáknál felnőtt korban.Az hogy gyakran akar a pici cicizni,csak azt mutatja hogy nagyon kell neki anyukája,de nem azt hogy kevés a tejcsi! Minél többet cicizik,annál több lesz a tej.Nálam nem sikerült a tej mennyiségét növelni,és ezt úgy állapítottam meg,hogy éjjelente amikor volt mód pihentetni a cickóm(A picim félóránként csüngött rajta)kétszer fejtem,legalább három órás szünetekkel.50ml volt a max amit hosszas szenvedésekkel elértem.Ezt követte egy védőnői konzultáció,azt egy orvosi vizsgálat,ami kimutatta hogy a hormonháztartásommal van egy kis gond,ezért nem termelődik megfelelően a tejcsi.Vaktában ne itéld úgy hogy kevés tejed van.Győződj meg róla.Jó egészséget nektek!
2009. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Könyv függő, hogy épp mitől lehet baja a gyereknek. Ha veszel 2 könyvet lehet, hogy pont az ellenkezője lesz benne. Én almával kezdtem majd jött a banán, barack. A tízórait váltottuk ki először. Kb.5 és fél hónapos volt amikor az ebédre zöldségeket kapott. Krumplis répa, krumplis sütőtök. Majd az uzsi lett tejpép. Én az üveges kajákat merem neki adni a korához. Sok sikert!
2009. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!