Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet kezdeni a kóstoltatást...

Edus83 kérdése:

Lehet kezdeni a kóstoltatást vegyes ízű bébi étellel? Vagy csak, alma, vagy répa?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 07:03
 1/3 anonim ***** válasza:
hat azt nem tudom hogy meggyel lehet e de alltalaban igen almaval szoktak,bar mind a ketto hasfogo vigyazz az alma is es a repa is!
2010. jún. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt tanácsolták, hogy a kóstoltatás az alap ízekkel mindig magában legyen. Pl. először egy-két kanállal az alma levéből, majd maga az alma reszelve, vagy sütve, vagy akár bébikajában. Aztán jöhet a barack, banán, majd vannak olyan gyümölcsök, amiket hozzátehetsz kicsit, pl. a szilva, meggy...stb. A lényeg a fokozatosság. Hogy szokja a nem édes ízeket, kostóltasd vele külön a krumplit, ha elfogadja, akkor mehet a krumplival együtt akár gyümölcs, akár más zöldség, így a répa is. Szerintem először magad készíts ilyeneket, mert egyrészt nagyon kevés kell belőle, a bébiétel patyára megy, másrészt én nem is láttam ezekből külön-külön csak néhány gyümölcsből, pl. én külön megvettem a barackot, majd hozzátettem az almához...persze ami megmaradt a barackból, mert csak 2 napig tartható a hűtőben felbontva, megettem én:-)))
2010. jún. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy nem szabad! Azert mert ha valami kiuti a borocskejet vagy alergias valamire akkor nem fogod tudni, hogy mire mert tobb felet adtal egyszerre. Pl eloszor csak almat adj es ha lehet delelott/delben kezd, hogy eszrevedd delutan/este ha valami kiuti a kicsi boret, hogy viseli a pocija stb. Tanacsos mondjuk par napig adni de minimum 2-3 napig es utanna johet a kovetkezo iz. Ha egyiktol sincs baja a picurnak akkor keverheted oket. Legalabbis en igy tudom.
2010. jún. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!