Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyikőtök a szigorúbb? Apa...

Melyikőtök a szigorúbb? Apa v. anya? Fiú v. lány babátok van?

Figyelt kérdés
Nálunk a férjem szigorúbb, vagy inkább én vagyok az engedékenyebb. Én azt hiszem több mindent megengedek a kisfiamnak mint ő, persze csak mértékkel én is.
2009. nov. 21. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére nálunk hajlandó volt elolvasni a pszichológiai könyveket, amik még szórakoztatók is.

Vekerdy Tamás: Kicsikről nagyoknak

Paul Hauck: Csak a baj van velük?

Meg neten is kaptam a dackorszakról nagyon jó "használatit".

Nekem ez segített mert én szigorúbb lennék, mint apa.

hajlamos voltam sok dolgot tiltani, de segített szemléletet váltani a könyvekkel.

Az evés, tisztálkodás, alvás (napi teendők), ezekből azt írták ne engedjünk. Az érdeklődést, próbálkozást, házi munkába segítést, azt írták lehetetőleg ne tiltsuk (életveszély esetén persze nyilván igen), mert gátoljuk a tanulásban.

Így mostmár kicsit tudom a gyerek szemszögét, miszerint a csecsemőnek minden új, mindent meg akar ismerni.

Szóval mostmár remélem lazább vagyok.

2009. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nálunk szerintem én. a férjem kevesebbet tud a kicsivel lenni ezért apa az engedékenyebb. nekem is kisfiam van, lassan megszületik a kislányom is
2009. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mindketten,ugy értem mindketten az ujjai köré vagyunk csavarva.:-))egyébként tényleg mindketten megegyezünk a gyereknevelésbe,és amit nem szabad,azt egyikünk se engedi,és tanítani is egyformán tanítjuk.kisfiunk van.
2009. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a szigorúbb. Apát kenyérre lehet kenni, ha a "kis szerelméről" van szó. :)

Persze ő kevesebbet van a lányunkkal.

2009. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyformán vagyunk szigorúak és engedékenyek is. Kisfiunk van.
2009. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk én vagyok szigorúbb (anyuka), apa megengedne neki mindent, amikor itthon van és nincs más dolga még az altatás is kézben menne, de hát egész nap meg én vagyok vele, nem akartam hogy rászoktassuk a kézben alvásra, ezért eleinte sok sírás volt és mondta apa, hogy vegyem már ki. Én erős voltam és nem vettem ki, csak megvigasztaltam. A többi dologban általában én is vaj szívű vagyok:-)

4,5 hónapos, 7,5 kiló a kisfiam.

2009. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát,talán én szigorúbb vagyok(anya),de egyetértünk a nevelésben,ami nálam nem az nála is és fordítva.
2009. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja,lányunk van.1 éves
2009. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk én vagyok az engedékeny,férjem a szigorúbb. Szerinte annyira elkényeztetem a fiunkat hogyha lenne százezreket érő porcelánunk még azt is neki adnám játszani. Nem nagyon tudok nemet mondani...
2009. nov. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk én vagyok a szigorúbb... 20 hós a fiam. Próbálom következetesen nevelni, és ez szigorral jár:)

Apa engedékenyebb, sajna sokszor rá kell szólnom, hogy na ezt azért nem kéne...

2009. nov. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!