Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 napja szültem és a babám...

6 napja szültem és a babám fején van egy nagy pup (Cephalhaematoma) elmozdult a koponyája azt monták hogy azt majd leszivják. Lehet ebböl komoly baj?

Figyelt kérdés

Nagyom megvagyok ilyedve már olyanokat is mondanak hogy vizfejü a picim

valami nagy baja a babámnak ?


2008. júl. 11. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell minden jószándékú nénikének bedölni. Ez a fajta haematoma legtöbbször vagy felszívódik magától vagy ha nagy rásegítenek és leszivják. Nem lesz maradandó nyoma és károsodást sem szokott okozni.

Gyönyörködj a babádban és ne hallgass senkire aki riogat. De ha még biztosabb szertnél lenni a dolgodban kérdezd meg a gyerekorvost ha jön látogatni.

2008. júl. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na igen egyetértek az első válaszolóval!

A babádnak nem lesz az ott sokáig! ha pedig megjegyzéseket tesznek akkor nyugodtan válaszold azt: Köszönjük jól vagyunk, viszlát!

Nehogy már ijesztgessenek..Az ember legfeljebb megkérdezheti , hogy renben van-e minden , vagy mitől van-és te válaszolsz, de aki nem orvos az ne állítson fel diagnózist.

Nyugodj meg és kérdezz rá a dokira , ha nagyon aggódsz.

Jó egészséget kívánok a kicsinek!

2008. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltatok mosmár megnyugotam :)
2008. júl. 11. 10:51
 4/5 anonim válasza:
Ne aggódj!Én is elég nagy cephalhematomával szültem a kislányomat, aki 16 hónapos, azt mondta a doki mikor kibújt a pici, hogy ne aggódjuk, két-három nap és felszívódik!Mire felöltöztették a babámat és hozták vissza a szülőszobára, már nagy része spontán fel is szívódott, alig látszott! Úgyhogy nyugi!:)
2008. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nagyon aggódtam, fölöslegesen. A 3. hét végére elmúlt a púp. :)
2008. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!