Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik altatási módszer...

Melyik altatási módszer legjobb a babának?

Figyelt kérdés
Ringatás, cicin való elalvás, kiságyban, melléfekvés vagy összebújás...
2009. nov. 20. 16:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Kinek mi jön be!?

Nálunk születése óta saját ágyban alszik, első két hónapan amíg ébredt éjjel enni, bent voltam egy külön ágyon. Utána visszajöttem a sajátunkba a párom mellé. 4-5hónaposan voltak nappali alvási problémáink és a kismamablog oldalon található (Vida Ági) módszerrel oldottunk meg pár nap alatt. Azóta is egyedül alszik, beviszem,beteszem és simogatom a hátát amíg el nem alszik. Ringatás szóba sem jöhetne mert nehéz a hátsója :o) Sajnos a tejem elment 8hónapos korában, így a cicin alvás is kilőve, a mellettünk alvásnak nem vagyunk a hívei, így ezt is mellőzzük/tük. A melléfekvés ideje még eljöhet kicsit nagyobb korában,ismerősöméknél is saját ágyban aludt 2éves koráig, akkor lecserélték az ágyát a babának és onnantól melléfeküdtek amíg el nem alud.

2010. jan. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
42%
Miért ilyen hülyék az emberek? Nálunk se alszik velünk.
2010. jan. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
42%
Azért mert egy vagy a sok hülye közül....ne csodálkozz. XD Cicin alszunk el egy matracon a nagy ágy mellett ahol apa hortyog,nekünk így a jó hosszú távon is.
2010. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Én minden módon "próbáltam" elrontani a fiamat,de szerencsére nem hagyta!

Altattam babakocsiban,kézben,de szerencsére magától rájött,hogy neki a kiságy a legjobb!

Leteszem,kicsit énekelek,de inkább csak magamnak,mert ő nagyon hamar elalszik!

Beállt a napirendje és így már könnyű!

Másfél éves kisfiú anyukája

2010. jan. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Szerintem az, ami a családnak jó. Ennyi. Mindenki más, így más módszereket követ és válik be nála. Próbálgatni kell...
2010. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
63%

És már megint beszólogatás hegyek.

Miért kell személyeskedni, mi köze van más férjéhez bárkinek?

Meg lehülyézni a másikat?


Bocs az OFFért kérdező!

Csak kiakadtam.

Annyira idegesítő, hogy mindig vannak ilyen "okosak", akik mindenkinél mindent jobban tudnak, és simán lehülyéznek másokat anélkül, hogy bármit tudnának a pár soros válaszán kívül!

Szégyellhetitek magatokat!

2010. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
68%
Igazad van! Én sem értem, hogy miért kell valakit amiatt lehülyézni, meg ócsárolni, mert nem a Te elveidet vallja! Mindenkinek magánügye, hogy hogyan altat, hogyan neveli a gyerekeit (kivéve, ha azzal nem fenyegeti a testi és a lelki épségét), mivel eteti (szoptat vagy tápszert ad. ha nem tetszik a másik véleménye, Te ne úgy csináld!
2010. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt kell nézni, hogy az egész családnak, (természetesen a babának is) jó legyen, ha nagyok a "különbségek" az igények közt, hosszabb időbe telik áthidaló megoldást találni, ami mindenkinek jó. Nem kérdés: hosszú távon a legjobb (lenne) mindenkinek, ha a baba külön ágyon (lehetőleg külön szoba, de szülők ágyától jól láthatóan a babáé, pl nyitott ajtó), nem érdemes hozzászoktatni a lámpánál alváshoz, zenés alváshoz, ringatáshoz, sétálgatáshoz, semmihez_ csak leteszed és alszik. Vajon van ilyen baba, aki az elejétől ilyen, és valóban a szülők "rontják el"? Annyi kritikát kapunk, mintha majdnem minden gyerek ilyen lenne...

Rólam: Miután tájékozódtam, a fentiek szerint terveztem, mégis az elején a kórházban mi is együtt aludtunk. Majd otthon 2 hét alatt szoktattuk külön+a helyes éjszaka/nappali megkülönböztetésre, tehát 4 hetesen külön aludt, 6 hetesen átaludta az éjszakát. Bölcsőben, a hely miatt, de szándékosan nem ringattuk. Az első 2 hónapban cicin aludt el, és napi 20 órát aludt, majd hirtelen "felébredt", 9-10 órát aludt éjjel+nappal együtt! Eleinte a mély alvásból képtelenség volt felébreszteni, pedig jóval többet is megpróbáltunk, amit írtak (még hideg szobában levetkőztetve szopizva is elaludt 2-3 perc alatt!), így annyira megszokta a cicin alvást, hogy ez a közelmúltig így maradt. De 3.5 hós koráig nem is volt baj, mert az éjszakát átaludta így is... Majd 3.5 hósan felköltöztünk az emeleti szobába, és minden elromlott... Külön szoba, de éppúgy kb 3 méterre láttuk egymást. 13 hós koráig ahogy igényelte felkeltem szopiztatni, 3 óránál több csak elvétve fordult elő az alvásai között, vagyis volt hogy vissza se aludtam.

Nem írtam, hogy a császár utáni állapot, amit 2 hónak írnak, nálam még 7 hósan is érezhető volt, és lehetséges, hogy az epidurális inekció miatt, mivel az sokadszorra sikerült. Mivel kora gyerekkori kezeletlen gerincferdülésem is volt, nem a férjem mellett, hanem az ágy mellett a földön feküdtem 13 hós koráig. Akkor mások tanácsára, tapasztalatai alapján azt hittem, mellettünk jobban alszik majd, először mellénk húztuk az ágyat (ekkortól ismét az ágyon aludtam), semmi változás, majd 3 óra utáni ébredése után mellénk fektettem. Semmi változás - nála!! Nálam: a szopik után gyorsabban visszaaludtam, energiát nyertem, ugyanis így ÉN sokkal jobban aludtam 3 után!! Csak sajn a jobb oldalamon feküdve a hátam görcsbe állt (bal oldalon még okés), így tudtam, ez se megoldás hosszú távra. Ezért 1 hete, 15.5 hósan ismét változtatás: külön fektettük, és most már több erőm lett, megpróbáltam, hogy ne aludjon bele a szopikba, simán beletettük az ágyba. Amit írtak, a Vida Ágis módszert még régebben egy könyvben olvastam (egy spanyol házaspár könyve), ezzel. Nem szabad kimenni a szobából vagy egyedül hagyni, közelébe kell lenni, (átöleltem), de lássa, hogy a vége mindig az, hogy visszafektetjük. 2-3 nap után jobb lett, és már az első nap csak 2-szer, azóta 1-2szer ébredt fel, sötétben félórás simi és egyre gyorsabban abbahagyta a sírást és visszaaludt, cici-víz nélkül!


Biztos vannak olyanok, akiknél spontán leszokik a ciciről, vagy magától kéreszkedik külön ágyba (okosbaba.hu-t én is olvasom), de ha nem szoktatják tudatosan, akkor ez a gyerek veleszületett jellemétől függ, hogy alakul!!


Fontos minden körülményt figyelembe venni, pl az ismerteken kívül az elektromos sugárzások, sólámpa is zavarhatja az alvást.

2010. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Már elnézést de nem személyeskedem ugyanis nem írtam mellé idő pontokat.
2010. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!