Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy babát arról, hogy kézben ringatva tudjon csak elaludni?

Figyelt kérdés

4,5 hónaposak a hármasikreim, és már nem bírom. Őket sem és az állandó ringatást sem. Leszakad a derakam, fájnak a karjaim. Muszáj valamit kitalálnom, mert már most hozzászoktak. kb. 3 ónapos korukig minden olyan jól ment, könnyen elaludtak, este csak betettem őket az ágyukba és már aludtak is, napközben pedig ha álmosak voltak, simán elszundikuáltak akárhol is voltak (kinn a játszószőnyegen, hordozóban)Most már napközben is muszáj ringatnom őket, mert nem tudnak elaludni, látszik nagyon álmosak, de csak sírnak. De úgy, hogy már szinte levegőt se kapnak. Próbálkoztam hogy berakom a kiságyba és úgy nyugtatgatom őket, néha sikerül, de van mikor annyira felhúzzák magukat, hogy észre sem vesznek, csak üvöltenek.

Lehet így valamit kezdeni ezzel a problémával?


2009. nov. 19. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem próbáld meg elősör hgoy leülsz velük aztán mkor elaludtak tedd le őket és utána fokozatosan szoktasd őket hozzá a kiságyhoz bár nekem csak egy kislnyom volt akinál ez bevált nem tudom hgoy hárommal egyszerre hogyan lehet ezt megvalósítani


hát mindenesetre ne mirigyellek sok siekrt


és gratulálok hozzzájuk

2009. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Babakocsiban ringatva próbáltad már? Gondolom van hármas babakocsid? Az én babám így aludt hosszú ideig, aztán amikor ez már ment, akkor jött a kiságyba szoktatás.

Bocsi, ha off a válaszom, de legalább így a tested tehermentesítve van. Van segítséged?

2009. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. válaszolótól: hogy érted azt, hogy leülök velük? Mármint, hogy ha odaülök mellékjük? Akkor se alszanak el, csak sírnak és sírnak és várják, hogy segítsek rajtuk. VAgy nem tudom.

2. válaszolónak, nem offoltál, és van is babakocsink, de lenn a fsz-en, mi meg a 2.-on lakunk, lift nincs... szóval ez szóba se jöhet. (venni ezért meg még egyet, kicsit luxus lenne :) )

Állandó segítségem nincs sajna. De a nagyszülők, amikor tudnak jönnek. Szerintem pont ők szoktatták ehhez őket. Mert hiába mondtuk nekik, ne vegyék fel őket sűrűn, mert én se fogom tudni, ha egyedül vannak, sokszor felvették, de ha meg nem, akkor a hordozóban hagyták és azt ringatták. Gondolom, így hozzászoktak, hogy ringatva alszanak el. Csak fura, hogy kézben sokszor 5 perc alatt elalszanak, hordozóban meg van, hogy 15 perc is kell.

2009. nov. 19. 21:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehe,hogy szívtelennek tűnök,de én fogtam és leraktam.Kemény hetünk volt.Azóta,ha látom hogy álmos beteszem az ágyába és kész.Elalszik magától.Ritkán sír,de akkor is csak 5 percet.Nekem is szóltak,hogy nehogy rászoktassam,de akkor már mozgásérzékelős volt :-)

Muszáj lesz leszoktatnod,mert magaddal cseszel ki.Ők egyre nehezebbek lesznek.Gondolj erre!!Együtt érzek.

2009. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

kb ennyi idosen változtak meg a fiam szokásai is, érdekes:) gondolom, nonek a babák, jobban érdekli oket a kulvilag, nem akarnak lemaradni semmirol...nekem jo egy honapba telt, míg megoldottuk. cumi, és valami kedvenc

(pléd, textilpelenka) a kis kezébe, és azzal elaltatja magát, morzsolgatja. persze, meg kell tanulnia, és ehhez ido kell....és hogy eléggé fáradt legyen.

késobb ez is felborult, mellé kellett fekudnom, ez a mai napig így van, de max 5 perc az elalvás. persze, 3 babánál nehezebben kivitelezheto, csak otlet volt. ismerek ikres anyukát, akinek a melléfekszem, vagyis kozéjuk fekszem bevált.

2009. nov. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: és egy hét volt "csak"? az a baj, hogy én meg is csinálnám ezt, lehet én is szívtelennek tűnök, de más megoldást nem találok, viszont a család jön, ők úgy sem hagyják őket sírni. És sajnos jönnek, nem lehet nekik azt mondani,most nem. Na, majd valahogy akkor is megpróbálom.

Mert sajnos az,hogy oda veszem magam mellé őket, az sem jön be. Én el se tudom képzelni, mások hogy tudnak egy ágyban aludni egy babával. Hát ezek a lányok akkor kelnek ki a legjobban magukból. (fordítva vannak bekötve szerintem tuti! :D )

2009. nov. 20. 08:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem ugyan szingli a babám, de most szoktatom le a ringatásról. 5,5 hónapos, és talán nekem nem a ringatással volt bajom, csak azzal, hogy ha felébredt, hiányolta, így nem tudott visszaaludni, fél órákat aludt és nyúzott volt.

Elhatároztam magam. Álmos lett (ő átlag 2 órát tud egyhuzamban ébren lenni) bevittem a szobába, nem ringattam, csak a karomban tartottam, magyaráztam neki, a kiságynál alltunk, ott a plüss, ott a pelus, megyünk aludni, letettem, sírt kegyetlenül, kicsit vártam kivettem, nem ringattam, csak álltam vele, simiztem a fejét, letettem, sírt, felvettem, letettem magyarázni kezdett az alvós állatkánal, arcába dörzsölte a pelust, pislogott még hármat és elaludt. Nem a karomban, hanem az ágyban, és így 2 órát aludt minden hang nélkül. Az első két nap volt nálunk durva, a harmadikon már jobb volt, most tartunk az 5. napon és néha mikor már leteszem, nem is sír, dünnyög egy kicsit, helyezkedik, magához húzza a játékát és elalszik. Én ott állok a közelben és figyelem, hátha ki kell venni, de ha látom, hogy már altatja magát, még ha picit sír is, nem veszem ki. Ha nem elég fáradt vagy épp túl fáradt mikor altatom, akkor kell egy kis hát simogatás, mikor letettem. Én onnan tudom, hogy már aludni fog, hogy már nincs ereje kinyomni magát (hason alszik) és elkezd dünnyögni a plüsshöz.


3 babóval ez biztos nehezebb, de most még időben vagy, hogy átszoktasd őket, és mamáknak, dédiknek megmagyarázni, hogy nincs ringatva altatás! Ha ébren vannak, akkor legyenek picit kézben, de ne úgy aludjanak.


Ha sikerül, meg lehet oldani, akkor pár napig ne is jöjjenek a mamák, ne szakítsák félbe az altatásod ritmusát, vagy álljanak be segíteni.


Hozzáteszem soha nem voltam sírni hagyós, inkább ringattam. Két-három napig sírt csak.


(Mellesleg van két könyvem: Aludj jól gyermekem és Álomba ringató praktikák. El tudom küldeni.)

2009. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon jó ötlet, amit csinálsz, én is pont ezt fogalmaztam meg ma magamban. De aztán most, ahogy eljött az este - 5 órától kezdve már aludni akartak, de azt meg nem hagyom, mert akkor még felkelnek 9-kor - 7-ig beszéltünk hozzájuk a férjemmel, dajkálgattuk, bár végig sírtak. Aztán megetettük őket, tisztába lettek rakva és be az ágyba. Gondoltam, most kipróbálom a sírni hagyást, max. fél óráig. És -nem akarom elkiabálni- de kis sírás, cumit visszaraktam kétszer és már aludtak is. El se akartam hinni. A harmadikat még kinn etette a párom, de már ő is bealudt szinte őt még tisztába tettem, addig még egyszer be kellett mennie a férjemnek cumit visszaadni és azóta alszanak mind a hárman. Persze nem biztos, hgoy minden este így lesz, de az biztos, hogy nem fogom őket ringatni. Már csak a nappali alvásokat kell valahogy megoldani, mert akkor viszont sírnak még 15 perc után is. Tovább nem bírtam, úgyhogy elkezdtem ringatni őket, de majd valahogy azt is megoldjuk.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2009. nov. 20. 19:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó úton haladsz! Főleg, ha már elszántad magad!

A lényeg, hogy mindig fáradtak legyenek, ha aludni viszed őket, de ne túl fáradtak ahhoz, hogy eltudjanak aludni. Meg kell találni az arany középutat. Biztosan sikerülni fog, csak kitartás és türelem!

Sok sikert! (utolsó)

2009. nov. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3.Aki csak letette.Igen Akkor volt 3 hónapos ha ez számít.Játszottam vele +minden,de ha elkezdett nyekeregni be a kiságyba.Igaz sűrübben etettem,hogy érezzen,de azt akartam elérni,hogy tanulja meg,ha kiveszem az nem a dajkálásról szól.Nagyon kemény 1 hét sírás főleg 3 babával,de utána sokkal jobb,mert nem sír azért hogy dajkáld.Sok tv műsort néztem és ott azt mondták,hogy üljünk mellé.Nekem nem jött be,mert mégjobban behergelte.Utoljára orvoshoz mentem,h miért sír annyit.Akkor már volt hogy dajkálva szopizot.Na ő szólt rám,hogy ezt fejezzem be.Írd majd meg ha sikerül valami.
2009. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!