Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a hat hónapos fiamat hogy ne csak ringatva aludjon el? Sírni hagyni nem szeretém.

Figyelt kérdés
2008. aug. 27. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szopizik a Kisfiad? Ha igen,akkor este feküdjetek le együtt,rakd didire és mikor már mélyen alszik rakd át az ő ágyába. Én mindig ezt csinálom.:))
2008. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi tápszert eszünk,de én is az első válszolóhoz hasonlóan altatom el.
2008. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi letesszük a kiságyba vacsi után,illetve napközben ha látjuk,hogy fáradt.Este általában minden gond nélkül elalszik már.Nappal odaadjuk neki a cumit ha kéri és paskoljuk a fenekét picit ütemesen.Hason alszik csak,háton sír.Közben a cumit a szájához tartjuk,hogy érezze az illatunkat.Ha nem cumizik,akkor elég csak a kezünket odatenni,az illat a lényeg.Próbáltuk a popsipaskolás helyett a simogatást,de az nem vált be igazán.Szóval így érzi az illatunkat és közben döcölve is van a segge!:)Max 5-10 perc után aludni szokott akkor is ha nyügös.Közben a babazenét is be szoktuk kapcsolni néha.Legkésöbb a harmadik zenénél alszik.Így könnyebb,mint kézben tartva altatni,ráadásul nem ébred fel ha elmegyünk mellőle.Éjszaka már csak lerakjuk és alszik magától általában.Próbáld ki,hátha nektek is beválik.
2008. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi másfél éves korára jutottunk el eddig a kérdésig, és bár korábban is próbálkoztunk, semmi sem segített. Akkor viszont két nehezebb éjszakát követően nemhogy a kiságyában fekve aludt el, de még az éjszakát is átalussza onnéttól kezdve, amire korábban nem volt példa. Szerintem akkor érett meg rá, akkor értette meg, hogy mit is mondok neki. Persze sírás nélkül így sem úsztuk meg, pedig én is irtóztam a sírni hagyás gondolatától is, viszont azt hiszem megtaláltam az arany középutat, ugyanis sírt, hogy nem veszem ki, viszont egyetlen pillanatra sem mozdultam mellőle, simogattam és türelmesen beszélgettem hozzá, kértem, hogy feküdjön le. Azóta is a kiságyában alszik, énekelek neki kettőt és már szunyál is. Szóval szerintem ha semmi nem megy, várj egy kicsit, tudom, hogy fárasztó a jelen helyzet. Ráadásul amíg nem tart ott, hogy megértse, hogy mit vársz tőle, márpedig fél évesen nem hiszem, addig tényleg felesleges a sírni hagyás, ezért felesleges kockára tenni a bizalmat. Meglátod, előbb-utóbb ő is kapható lesz rá. Sok sikert kívánok!
2008. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Én is ezzel a problémával küzdök. Olvasd el ezt az oldal, szerintem nagyon jó.

2008. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!