Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babának mondjuk vacsorár...

6 hós babának mondjuk vacsorára (vagy egy bármilyen étkezésre) 1 üveg (190g) sütőtökpüré elég?

Figyelt kérdés
Van annyi tápértéke mint mondjuk 200ml tápszernek? (Milupa HA Start)
2009. nov. 19. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elégnek kell lennie. Az én babám 9 hónapos de csak 100g-kat eszik meg gyümiből meg főzelékből, tápszerből viszont Ő is 200ml körül szokott enni.
2009. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen, de nem egyforma a babák kajaigénye, nagyon nagy szórás van benne.

Az üveges répapüré elvileg tartalmaz vmilyen gabonát is, tehát dúsabb, mint a "sima" répa.


Az üvegen rajta van, hogy mennyi a tápértéke, kalóratartalma az adott ételnek, ezt össze tudod hasonlítani a tápszerével.


Egyébként én úgy adnám vacsira, hogy fürdés előtt főzelék, majd lefekvéskor még tápszer.

2009. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Elégnek kéne lennie.

Eszik már mást is?

De ha még most kezded a hozzátáplálást, akkor az egy üveg nagyon sok.

2009. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

5 hós kora óta heti pár alaklommal pár kanál mindenfélét kóstoltunk, aztán most hogy hat hós lett már nem is eszi meg a tápszert csak napi 2x vagy 3x fogadja el. Hát gondoltam akkor a másik két étkezést kiváltom tejpéppel, főzelékkel,stb...

Most megevett már egy egész üveg sütőtököt, innen jutott eszembe a kérdés.

Szóval már egy hónapja megismerte az új ízeket és állagokat...


Akkor ezek szerint ez így jó.

2009. nov. 19. 18:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok szerintem így jó!!

Jó étvágya van a kicsinek.

2009. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jajjj,nem.Sajnos egyébként nincsen jó étvágya,a sütőtök az egyetlen amiből ennyit megszik,a többiből örülök ha fél adagot.

Ezért a többit nem is szoktam magában adni (a gyümölcsösöket-mert abból fél üveg kevés),hanem azt tejpépbe keverem.


Sajnos folyton aggódok, mert hosszú de vékony alkat,és mindig olyan mintha sovány lenne,pedig rendesen gyarapszik,legalábbis a mérlegelésnél a doktornő nem szólt semmit.

2009. nov. 19. 19:07
 7/9 anonim ***** válasza:

figyi, az én babám 14 hónapos, de nemhogy egy üveggel, de féllel se eszik meg semmiből (amit főzök, abból sem)

a 190 g az szuuuuuper :)

2009. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elvileg elég, de ugyis kérné a tápszert, ha nem lakna jó.

Próbálj meg mindent, amit nem kedvel annyira sütőtökkel keverni. Először sok sütőtök és kevés más, majd egyre kevesebb tök és egyre több más, bármilyen gyümölcs vagy zöldség. Szerintem így meg fog szeretni mindent. Nálunk bevált, csak a kislányom nem a sütőtököt, hanem a főzőtököt szereti nagyon.

2009. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hú de jó ötlet.

Köszi mindenkinek a választ!

2009. nov. 19. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!