Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell a kispárna?

Mikortól kell a kispárna?

Figyelt kérdés
Mennyi idős babának szoktak már párnát adni? Ortopédiai szempontból mit javasolnak?
2009. nov. 18. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kor után, laposat. az ikeában láttam valami 750 forintért. hamarabb elvileg nem kéne, sőt minél tovább alszik párna nélkül, annál jobb. az én 8 hónaposom mondjuk már most elkezdett mindent a feje alá gyűrni.
2009. nov. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 19 hónapos, és 2 hete kapta meg az első kispárnáját. Ikeában vettük, nagyon jó, 790 ft. Nagyon imádja, amióta párnája van, azóta fürdés előtt könyörög már, hogy mehessen aludni :)
2009. nov. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A rendes kispárnára gondoltam. Azt mikor lehet neki adni?
2009. dec. 11. 13:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Két éves kora után talán, mikor már nem rácsosban alszik. De akkor sem szerencsés a nagyobb kispárna, ferde gerinccel alszik.
2009. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 13 hónapos a babám és mostanában kezdtem neki a feje alá kispárnát rakni. Nagyon forgolódik még mindig éjszaka, keresztül kasul fekszik a kiságyban, gondoltam ez egy fix helyen tarthatja..Ez egy laposabb fajta, de nem teljesen sík, a szélessége pont akkora mint a kiságy. (60 cm) Kapott rá egy micimackós huzatot azóta nagyon szereti, napközben nem is zavarja, de éjjel kiveszem mert maga alá gyűri.
2009. dec. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvileg a felnőttnek is párna nélkül lenne a leg ideálisabb, ezért minél később adsz, annál jobb.

18 hós lányom nem használ még, nem is érzem szükségét.

2009. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
...szia.A babám egy éves,de már 7hónaposan párnán aludt.A földön alszunk, és hogy ne guruljon le a matracról mindig rendes nagy alvó párnával raktam körbe,ő pedig folyton rá gurult.Végül megszokta hogy a kis fejét ráhajtsa, vagy egész testtel ráfekszik. Úgy tudom,a pihentető alváshoz,szükséges a megfelelő támasz a fej alá,ami a gerincet kitámasztja,és ezt a gyerekeknél 1, 1,5 éves kortól ajánlják.Az szerintem tévedés hogy párna nélkül jó aludni,vagy egészséges.Ha nincsen megtámasztva a fej,legfeljebb háton alszunk,és mikor oldalvást fordulunk, akaratlanul is ki támasztjuk a karunkal a fejünket...próbáltam párna nélkül az alvást,de el kezdett fájni a fejem.Nem véletlenül találták ki a párnát,már az ősi japánok is támaszt tettek alváshoz a fejük alá.Úgy tudom a párna ne legyen puha,vagy magas.Egyvonalba tartsa a nyakat a gerinccel.Az egy éves kor alattiaknak azért nem használnak párnát, mert könnyen eltakarhatja a szájat és orrot,akadályozva a légzést+hozzá járulhat a túlmelegedéshez.
2009. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2009. dec. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!