Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyiket érdemesebb megvenni:...

Melyiket érdemesebb megvenni: kispárna+kistakaró vagy hálózsák?

Figyelt kérdés
Leendő gyermekemnek venném. Szerintetek érdemes újszülött babának kispárnát, kistakarót venni? Mikortól lehet azt használni? Addig hálózsák? Ikea-ban néztem most, de ott is az van írva, hogy 12hónapos kortól. -Egy boldog kismama
2010. máj. 3. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia Boldog Kismama! :) Az én Csöppségem nem bírta elviselni a hálózsákot. Összecsavarodott a testén, annyit mocorgott. Úgyhogy maradt a takaró.
2010. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kislányom 10 hónapos koráig hálózsákban aludt. Azért is döntöttem emellett, mert a takarót gyorsan lerúgta. Azóta takarót használunk és többé-kevésbé rajta marad, bár vastagabb pizsamát adok rá.

A párnát nem tudja elviselni még most sem, pedig lassan 2 hónapos.

2010. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :-) És kispárnát kap, vagy anélkül?
2010. máj. 3. 15:45
 4/10 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves mult, de nem alszik párnán (hason alszik). pár hónpos korukig jó volt a hálózsák, de amikor forogtak, akkor már csak a takaró. Jó egészséget!
2010. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Párnát nem ajánlják. Én nem szerettem a hálózsákot, elfordult rajra, igazgatni nem akartam, nehogy felébresszem. Most 3 hós, nem tudon később használjuk-e.
2010. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

azt mondják, hogy semmilyen párnát/rongyot, kisállatot nem szabad a csecsemő ágyába tenni éjszakára, mert az arcába nyomja és megfulladhat.

(amúgy takarózunk, pedig van 2 hálózsákunk is... egyiket sem használtuk, az egyik a világosbarna ikeás elefántos. ha úgy döntesz, veszel egyet, nyugodtan írj, küldök képet róla)

2010. máj. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kislányunk 14 hónapos. Első naptól hálózsákban alszik. A takarót nem viseli el magán. Ahogy betakarom, már emeli a lábát és rúgja le...

A hálózsáknál nem kell attól tartanom, kitakarózik, megfázik, és ebben is tud forgolódni, mozogni. Sőt, ő még totyog is benne, mint egy kis pingvin:)

2010. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, mi vettünk kispárnát és takarót elsőre... tudod, amihez van még fejvédő is, jól is nézett ki, de hát azzal a takaróval nem nagyon lehetett betakarni, nem is idomult a kis testéhez. Úgyhogy az szinte csak dísznek van. A kispárna tényleg nagyon kicsi, kisebb, mint a négybe hajtott textilpelus és nagyon vékony. Az ugyan a feje alatt van, a pelus alatt, de olyan, mintha ott sem lenne. Ami a hálózsákot illeti, majd meglátod, milyen a babád. A mienk úgy rúgta le magáról a takarót, ahogy kell, úgyhogy nekünk muszáj volt a hálózsákot beiktatni... és akkor arra még tettünk/teszek egy vékonyabb takarót. Mostanában, ha épp mosásban van a hálózsák, van, hogy mikor bemegyek hozzá, a kiságy végében van 90 fokkal elfordulva (épp, hogy befér, mert a kiságy 70cm széles, ő meg most 69...) Úgyhogy lehet, hogy érdemes mindkettőt venned aztán majd meglátod :-)
2010. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én bébim most 4 hónapos. Jól alszik, csak mostanában kezdte lerúgni magáról a paplant. De azt is csak amíg elalszik vagy ébredés után. Szóval nekünk bejött. A hálózsákkal az a bajom, hogy amikor büfiztetem, sétálok vele, akkor nem tudom rendesen fogni. A rugdalózóban jól tudom tartani a popsijánál. De lehet,hogy ez csak az én bajom, hiszen sokan használják.
2010. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15:47-es vagyok. Sajnos mi sokat voltunk kórházban. Ott a kitakarózást úgy oldják meg, hogy a pléd két szélét begyűrik a szivacs alá, a "kiságy" (műanyag kutlicának hívtam) a fejrésznél meg van emelve, mert állítólag így könnyebben kapnak levegőt. Amikor hazajöttünk azt mondták rakjak a z ágy fej részénél két könyvet a két lábához, de ne használjunk kispárnát.
2010. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!