Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves baba mellett Ti is...

Egy éves baba mellett Ti is nehezen barátkoztok?

Figyelt kérdés
Nem sokra rá, hogy új helyre költöztünk jött is a baba. Már egy éves és mivel barátaim messze vannak, férjem sokat dolgozik sokat vagyok egyedül. Néha úgy érzem depressziói is vagyok emiatt. Szeretem a lányom, de nagyon hiányzik, hogy néha kimozduljak és barátságokat köthessek. Viszont olyan nehéz így bárhova is elmenni ismerkedni..Ti hogy oldottátok ezt meg és mit tudnátok tanácsolni mit tegyek?
2009. nov. 18. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs más kisgyerekes család a közelben? Vagy játszótér, vagy park ott könnyen lehet találkozni, ismerkedni.
2009. nov. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nálam ugyanez a helyzet: új helyre költöztünk, és jött a baba. Ráadásul nem vagyok az a közvetlen, mindenkivel könnyen dumáló típus.

A babakocsizások alkalmával mindig a közeli kultúrház felé sétáltunk, ahol ki voltak függesztve a programok. Találtam közöttük egy nekem valót, mégpedig a jógát. Így hetente egyszer jógázni járok, így már van több ismerősöm. Ez külön jó, hogy nem 'babás' ismerősök, így még jobban feltöltenek.

A másik dolog, amit várni szoktam (még jobban, mint a fiam:-S), az a babaúszás. Nagyon jó móka, és érdekes emberek vannak ott is.

2009. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanebben a cipőben járok én is:-(. Bár nálunk van játszótér, de ha mi lenn vagyunk, állandóan üres. Nem is értem, mert a közelben van bölcsi és ovi is. Meg a környéken is sok kisgyerekes van, de úgy tűnik, nem akar beszélgetni egyik sem. Vannak játszóházak is, de ott meg olyan horibilis a belépőjegy, hogy hihetetlen. Így sajnos marad az internet, chat oldalak. De ez nem az igazi.
2009. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha találkozol sétáltatás közben egy másik anyukával aki hasonló korú gyerekkel van egyszerűen csak kérdezd meg mennyi idős az ővé. Utánna minden alakul majd. Sok sikert. Kérdezd meg ők is erre fele laknak-e? Nem tud valami programot ahova akicsivel járhatnál. Hidd el az anyukák akiknek hasonló idős gyerekeik vannak hamar találnak közös témát. Csak bátorságot kell gyűjteni.Minden kezdet nehéz.
2009. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is kezdek befordulni a 14 hónapos lányom mellett, előtte sem igazán voltak barátaim, (legalábbis sok) de most mintha tök egyedül lennék. Még a nyár el is ment, azért csak sokkal többet mozdultunk ki, de ez a téli időszak rettenetes. Én is azon agyalok, hova kellene menni a picurral, vagy nélküle :)
2009. nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 13 hónapos kisfiam megoldja, mert annyira vigyorog mindenkire, h muszáj az embernek beszédbe elegyedni vele és mivel ő még nem beszél, én válaszolok helyette. A piacon már megvan a szokásos 'udvarlási' szertartása a zöldséges és a kenyeres csajszinál. Nálunk én vagyok inkább visszahúzódó típus, de a fiam mellett hamar leszoktam róla :)
2009. nov. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok kedves és hasznos választ..Legalább tudom azt is, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal..Igazából nekem is az a bajom, hogy nehezek kezdeményezek és nyílok meg mások előtt. Így ha beszélgetésbe is elegyedek más kismamákkal vagy bárkivel az úgy annyiban is marad..De össze szedem magam és megpróbálok kitörni a hétköznapokból!!! Muszáj!!!Mégy egyszer KÖSZI NEKTEK!!!
2009. nov. 19. 13:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!