Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kislányom nem...

Másfél éves kislányom nem igazán beszél, ez baj?

Figyelt kérdés
Annyit mond, hogy papa, mama, anya, apa, baba. Mást még nem mondott és ezeket is csak akkor, ha kedve van hozzá. Nem szeretném erőltetni sem, de esetleg van valami bevált módszer, amivel előbb kezdene beszélni? Mindenre mutogat és nyög. Én mondom Neki szorgalmasan, nem tudom, ez jó módszer-e egyáltalán.... Vagy hagyjam, majd mondja a saját ütemében? Egyébként mindent később csinált a mozgásban is. Nagyon értelmes különben, mindent megért, amit mondunk neki.
2009. nov. 17. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem gond hogy "csak" ennyit beszél, de ne hagyd rá a mutogatást..

Mond neki hogy nem tudom mit szeretnél ,nem értem stb.. így hátha jobban fog beszélni.

Az unoka hugomnál anno ez a módszer bevált.

2009. nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, dehogy is!Majd olyan 20 hónapos kora körül szinte egyik hétről a másikra elkezd dumálni, majd nem győzöl fülelni!Másfél évesen másik gyerek sem mond többet!
2009. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a majdnem 2 éves gyerekem mondott ennyit , (erre akkor jöttünk rá mikor visszanéztük a családi videókat :)) Azóta be nem áll a szája , ezért nem emlékeztünk arra , hogy ennyire nem beszélt . Nagy a szókincse , szivesen mesél kitalált történeteket ...

Nincs a te kislányoddal semmi baj , had mondja , had tanulja a maga tempójába .

2009. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugtattatok. Amit az első tanácsolt, már pár napja csinálom, eddig nem volt eredménye, de nem adom fel! :)
2009. nov. 17. 19:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én hugom februárban lesz 3 éves és nem beszél, csak anya, meg baba..bár ő kb 1és fél éves korában beszélt és azóta megsem szólal.
2009. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell erőltetni, te szépen mondod neki mi micsoda, aztán egyszer csak megszólal.hallottam én már olyat is, hogy a gyerek egyszer csak feltett egy komplett kérdést az anyjának, pedig előtte nem beszélt semmit. Ha majd úgy látja jónak akkor beindul a beszélőkéje! Nem tudom mikor indult el a babád, de azt mondják akinek a mozgásfejlődése fejlettebb, teszem azt hamar indul el az általában kicsit később kezd el fecsegni...tuti valamiben ő van előrébb másokhoz képest.
2009. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi nektek is! mozgásfejlődésben szinte mindent később csinált, menni egyedül 14,5 hónaposan kezdett.
2009. nov. 18. 07:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!