Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinál a védőnő amikor...

Mit csinál a védőnő amikor elöször kimegy az újszülötthöz?

Figyelt kérdés
Anyánál mit néz? Babánál? Mennyire kedvesek az emberel?
2009. nov. 17. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nálunk nem nézett semmit, csak kijött beszélgetni. Aranyos volt. Anyukával egyáltalán nem foglalkozik. Legalább is itt. Ő a baba érdekeit nézi csak. A doktornő vizsgálta meg alaposan amikor kijött hozzánk az első napon.
2009. nov. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
az enyém kijött okoskodni.
2009. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szia!


Annyit néz, hogy milyenek a körülmények. Itt nem arra kell gondolni, hogy szegények vagytok-e vagy gazdagok, hanem a babának milyen cuccai vannak, milyen ágyikója, rend van-e....stb. Aztán nézi a köldökcsonkot. Nagyon sok babának besebesedik.Ajánl rá hintőport, kezelést. Kérdezget a szülésről nagy vonalakban, szopási dolgokról, van-e tej, hogyan fejd, mit csinálj...javasol fürdetéshez cuccokat (hintőpor, fürdető), felhívja a figyelmet hogy hol érdemes jól megmosni a babát, hol nem szabad. Egy "normál" védőnő ezt teszi. Persze mindig vannak kilengések ettől pozitív és sajnos negatív értelemben is...

2009. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt csinálja, mint mindig.

Felbosszant, semmit nem csinál, behordja a sarat a lakásodba.


Bocs, de utáltam a védőnőmet.

2009. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk előszőr a helyettese jött ki,mert szabin volt.. :)

Nagyon rendes volt,aki kijött.

Megnézi a babát,hogy minden rendben van-e vele. Nekem megnézte a babám köldökcsonkját,megnézte hogy pelenkázok,megdicsért,hogy jól csinálom..Bár azt mondta,hogy egy kicsit kevesebb krém is elég a kis fenekére.../a kórházban jó vastagon kenték be neki,úgy mutatták.../

Megkérdezte hogy zajlott a szülés,és hogy van-e tejem,tudok-e szoptatni,meg ilyenek.. Kérdezte,hogy van-e még valami kérdésem,azt mikor már nem volt,akkor elment.


Üdv.,egy 3,5 hónapos kislány anyuja :)

2009. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk én se nagyon vagyok oda értük, én mindig azt érzem mintha hülyének néznék az embert. Én még csak 1 hónap múlva fogok szülni, de már most teljesen felhúzta az agyamat a dolgaival.
2009. nov. 17. 13:01
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak okoskodik. A harmadik babánál is ugyanúgy magyarázott, mintha az első lenne, pelenkáz egyet, közben megnézi a babát,a köldökét.

Aztán mikor elindultam lefelé a lépcsőn kezemben a babával, szívbajt kapott, hogy "nem fogok leesni??" - hozzáteszem, hogy 7 éve lakunk itt, 2 tesóval egyszer sem estem le, és hát valahogy le kell jönni, néha a babával is... :-)

Olllyan okosak tudnak lenni.


Van egy ismerősöm, ő azt mondta, hogy amikor legelőször megjelent a védőnő nála, akkor közölte vele, hogy hozzá ne jöjjön, nem is engedi be azóta sem.

Ezt nem úgy írtam, mint követendő példa, csakhogy ilyenek is vannak.

Én azért beszélgetek vele, mert végülis a munkáját végzi.

2009. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lukat beszélt a hasunkba, alig vártam, hogy elmenjen. Szerencsére a gyerek enni akart, így a férjem boldogította: egy játéknyuszin megmutatta neki, hogy kell fürdetni. Katasztrófa.
2009. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk még nem volt, de engem már az kiakasztott, hogy mondta, hogy vagy aznap jön, amikor hazajövünk a kórházból, vagy másnap.

Amikor hazajövünk, örülünk, hogy hárman lehetünk, nem kell még hogy ő is jöjjön okoskodni, olyan dolgokat mondani, amit már rég fogok tudni, vagy inkább mástól kérek segítséget.

Sajnos mi sem vagyunk megelégedve a védőnővel, dehát ha ez a dolga, meghallgatjuk és kész. Már több dologban tapasztaltam, hogy teljesen ellentmond néhány infóban, amiket a szülésznőtől, vagy a dokitól kaptam. Szóval ennyit róla.

2009. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
éS mi van akkor ha megtagadom a védőnőt, jön a fejemre a gyámügy???
2009. nov. 17. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!