Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszásról mi a véleményetek?

Babaúszásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Aki járt a babájával annak mi a véleménye?

Szerette a babája?

Hány hónaposan mentetek először?

Mire kell figyelnem(mi az amit feltétlen vigyek)?

Jobb lett a mozgáskoordinációja a babának?

Miben láttál fejlődést nála az úszás hatására?

Milyen úszópelenkát vegyek(márka)?


Mi 3 hónaposak múltunk kicsit aggódom,hogy ha így télen visszük esetleg megfázhat,vagy nem?

Köszönöm a válaszokat!


2009. nov. 14. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Még nincs babám, úgyhogy csak egy infóval segíthetek? 3 hónapos kortól már lehet menni. Egyébként nagyon egészséges, ártani nem fog neki :)
2009. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem vinném de főleg mostanában nem.
2009. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én sem vinném, egy medencében a szülők, meg a babáik, ki tudja kinek mi baja van? Ilyen medencés helyeken a legnagyobb a fertőzésveszély, pláne most. Amikor az én fiam 4 hónaposan kapott vesemedence gyulladást, minden orvos azt kérdezte először, voltunk-e babaúszáson, szerintem ez mindent elárul.

Szóval, szerintem várjatok még egy kicsit, nyáron már simán bevihetitek a Balatonba is, vagy bármelyik tóba.

2009. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos kora óta minden héten járunk, most 1 éves. Nagyon szereti, most vagyunk úgy, hogy már nem nyújt elég újat és más vizes programot kell kiagyalni, mert a víz a mindene.

Nem tudom az úszás hatása-e, de 10 hónaposan már járt a fiam, erős, ellenálló, könnyen alkalmazkodik. Mondjuk ebben az úszás csak segít, de ugye ehhez kell más is. A többi baba, akikkel jártun szintén nagyon fejlettek és ügyesek, koraszülött baba is volt, először végigbömbölte, de a 5-6. foglalkozás táján belejött és a mai napig imádja, már el is hagyta a korabelieket a fejlődéseben.

Ha pl véletlen lebukik az esti fürdéskor a kádban a víz alá, nincs pánik, nagyon jól kezeli ezeket a helyzeteket, remélem sosem lesz rá szükség, de vészhelyzetben is lezárna és 1 percig símán bírná a víz alatt.

Mi nem pelust vettünk, nyáron a Tescoba lehetett kapni babaúszóbugyit. Nem eldobós, praktikus. Kakit bent tartja, pisit nem, de csak egyszer volt egy pisibaleset, azt meg feltöröltük. Amúgy az úszópelus is átázik, ráadásul nehéz és drága.

Semmi exrtát nem viszünk. Babacuccok, törülköző, papucs, hajszárító.

Ha jól áttörlöd és megszárítod, felöltözteted em fog megfázni.

Jó uszizást!

2009. nov. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Ja és soha nem szedtünk össze semmit, nem is volt még beteg. Habár a hely is nagyon igényes, csak babák úsznak és tiszta.
2009. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

szórakozásnak nem rossz,de állítólag nem jó, ha sokáig fenntartják a búvárreflexet, mert gátolja más reflexek kialakulását

én csak olyan dicsekvéses dolognak tartom, legalábbis a mi környezetünkben avval vágnak fel, hogy mi bezzeg járunk és hogy fél óra 3-nak 5ezer forint és hogy milyen jó, meg fú, szóval ezért én nem vinném el

2009. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szia.először én is csak jókat halottam róla,szerettem volna is menni,aztán megnéztem egy videót ahol lenyomják a babákat a víz alá,és rögtön eldöntöttem,hogy na én ezt nem bírnám elviselni,így jó vagy nem,nem megyünk.aztán már én is olvastam,hogy annyira nem is nagyon jó,viszont az úszáshoz semmi köze.ez csak olyan kis pancsolás,ezt elfelejtik a babák,tehát ha ovis lesz ujra meg kell tanítani úszni,sőt akkor érdemes igazán elkezdeni velük foglalkozni.és nagyon drágának is tartom,nagyon kihasználják ezt a divatot,sok pénzt elkérnek 4-5 alaklomért+szülő+ha van tesó.szóval nekem ennyit nem ér.
2009. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
18:12es vagyok. Nálunk 1800 Ft egy alkalom. Ez havi 7000 Ft. Sztem nem vészes, leglább is nekünk megéri. Vagyis megérte, mert mint mondtam, mostmár unalmas neki, másra váltunk.
2009. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bocs,nekem a 7000 is sok.Persze ha fontos lenne neki akkor biztos meglenne rá,de csak azért,hogy jó szórakozás azért nem.mást részt nálunk drágább és az odautazás is sok pénz+ a pelenkák.szóval nekünk nem éri meg ez a divat.
2009. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

18.14es:csak a babák?a szülők is bemennek a vízbe gondolom,erre értette az előző hogy felnőttek is úsznak a vízben.


Én mentem volna kipróbálni,de a városban nem tartottak(pedig megyeszékhely!!),de így is imádja a fiam a vizet.

2009. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!