Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a babaúszásr...

Mi a véleményetek a babaúszásrol? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Voltam a gyerekorvosunknál és semmi jot nem mondott rola, annyira vártam de most kicsit elment tole a kedvem.
2011. ápr. 13. 20:36
1 2
 1/17 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Én is szerettem volna járni a fiammal, de bele gondoltam hogy mi lehet a vízben. A babámnak meg nem olyan jó az immunrendszere még. Szóval nem viszem. 2,5 hós
2011. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
44%

Nekem a fejlesztőben azt mondták, hogy nem ajánlott, nagyon sok gyerkőc kerül hozzájuk akik korábban babaúszásra jártak.

Nem vagyok szakember, állítólag a búvárreflexnek el kell tűnnie mert az a normális (mint ahogy bizonyos csecsemőkori reflexeknek, mert ha nem tűnik el, akkor az valamiféle fejlődési zavart mutat), és ugyebár itt azért mondják, hogy fél éves kor előtt vigyék a babákat úszni, hogy megmaradjon ez a reflex.

A nő nagyon szépen elmagyarázta, de mivel ehhez a területhez nem értek, nem tudom szépen visszamondani.


Biztos van akiknek bejött, én a nagyobb lányommal csak 4 alkalommal voltam, de nekünk nem tetszett.

2011. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mi 10 hosak vagyunk és azért kezdtunk járni mert mindenki dicsérte. nagyon vártam de már elment a kedvem tole. Amugy már befizettuk és 2x voltunk. Lányomnak nagyon tetszik
2011. ápr. 13. 20:51
 4/17 A kérdező kommentje:
további véleményeket várok, elore is koszonom
2011. ápr. 13. 20:53
 5/17 anonim ***** válasza:

A mi gyerekorvosunknak nem volt kifogása ellene, sőt amikor megemlítettem, elkezdte felsorolni a közeli uszodákat ahol van babaúszás. Igaz még csak egyszer voltunk, de nekünk nagyon tetszik! A kisfiam azóta vadul pancsol kézzel-lábbal az esti fürdésnél, pedig eddig úgy szorította a kád szélét, mintha az élete múlna rajta. :)

Egyébként az oktatónk azt mondta, hogy semmi olyasmit nem fogunk csinálni, amit a baba nem akar, csak annyit szeretnénk, hogy jól érezze magát és, hogy legyen vízbiztonsága.

A babám 5 és fél hós.

2011. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én is elvittem volna a fiam,de drága.Hugom elment megnézni egy babaúszást(az ingyen van) és amit látott,alkalmazta a lányán.Így megspóroltak egy csomó pénzt.

Így tavaly nyáron én is megnéztem egy babaúszást,lestem a technikát,aztán a gyerekkel az élményfürdőben gyakoroltunk.Irtóra tetszett neki,imádja a vizet.

Szóval,szerintem menjél el te is egyre,nézd meg miket csinálnak.

2011. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mi 11 hónapos fiammal 3.5 hónapos kora óta járunk. Körbe jártam minden oldalról a témát. A mi orvosunk sem javasolta. Az egyik barátnőm anyukája a gyerekosztályon nővér és sok elrettentő példát mondott, végül hozzá tette, hogy de mi mindennek csak a rossz oldalát látjuk, mert csak ők kerülnek kórházba. Hány még hány olyan van, akiknek semmi baja.

Kicsikém térde kattog és elvittük ortopédorvoshoz, aki majd a nyakunkba ugrott, hogy milyen jó, hogy hordjuk úszni.

Szereti a vizet. Babaúszást csak ott lehet tartani, ahol az ANTSZ engedélyt ad rá. Még a víz klór szintje is meg van szabva.

Az is megoldás, hogy ellesel 1-2 dolgot és kipróbálod, de én ezt nem javaslom, mert honnan tudod, hogy hogy kell stabilan tartani a fejét, a kezét vagy ha merül, mikor kell felhúzni a vízből.

De a babúszás lényege nemcsak az, hogy a babák víz alatt vannak. Nálunk akkor merül a baba, ha anyuka úgy látja, hogy mehet. Van olyan aki nem merít, mert nem szereti. A dolog lényege abban van, hogy csoportban vannak a babák, más babák társaságában, együtt. Sokat mondókázunk, éneklünk nekik. Sok anyukának használ a szülés utáni depresszió kezelésében.

Nekünk egy havi 4 alkalmas bérlet 5000 Ft.

Ide járunk, itt találsz más hasznos infókat is:

[link]

Ha bizonytalan vagy, akkor a baba megérzi. Nálunk egyszer volt, hogy nem volt kedvem menni, nyűggel készültem és ordítás volt egész órán.

2011. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszaitokat. Most kezdtunk 1 hete. Hetente 2x kell járni. Kislányomnak tetszik.Csak az nyugtalanít, hogy a doktorno szerint nem jo. Még azt szeretném toletek kérdezni, hogy kb. hányadik "orán" kerulnek a babák vizalá? Nem hiszem, hogy én ezt meg merem tenni, inkább majd az apuka
2011. ápr. 13. 22:48
 9/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Csak az nyugtalanít, hogy a doktorno szerint nem jo."


Mindenki mást mond, biztos találsz olyan dokit aki dicséri, olyat is aki szidja és nem ajánlja. Nekem meg ugyanabban a körzeti nőgyógyász rendelőben, ugyanabban a székben kis időkülönbséggel két doki közül az egyik felmagasztalt, hogy milyen jó hogy sokáig szoptatok, a másik meg kis híján lehülyézett, mert már rég el kellett volna választanom.



"Még azt szeretném toletek kérdezni, hogy kb. hányadik "orán" kerulnek a babák vizalá? "


Nekünk a 3. alkalommal kellett.

2011. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosok már csak ilyenek :)

Nekünk is azt mondta hogy nem jó. De még is elkezdtünk járni 4 hónaposan. Most 13 hónapos az egyik legjobb "úszó".

Még nem úgy úsznak mint mi de azt mondta az oktató 2 évesen úgy fog úszni. Nagyon imádja visong ahogy megyünk be az usziba. Mozgásban is szerintem segít. Két helyre jártunk baba klubba és a vele egykorúaktól fejlettebb. Az egy évet se töltötte még be de mindenki azt hitte másfél éves. Ha jól emlékszem azt írtad 10 hónapos a babád. Búvárreflex már olyankor nincs. Nem értem miért lenne baj ha az megmarad de ha nincs akkor tanulható. Fokozatosan tanítják a babákat hogy tartsák vissza a levegőt de elég hamar merültünk talán 3-4 alkalom után. Ebben az volt az érdekes hogy mi anyukák be voltunk ... de a kicsik nagyon ügyesen megoldották. Néha volt köhögés de nem vészes. Igazából a merülést ne úgy képzeld el hogy sokáig vannak lent, hanem csak 2-3 másodpercig.

Szóval szereti ami a lényeg, jót tesz mert kis ügyeske és azokon a napokon nagyot alszik, nagyot eszik és nyugodt :)

2011. ápr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!