Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a babaúszásr...

Mi a véleményetek a babaúszásrol? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Voltam a gyerekorvosunknál és semmi jot nem mondott rola, annyira vártam de most kicsit elment tole a kedvem.
2011. ápr. 13. 20:36
1 2
 11/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Az előző hozzászólónak: a búvárreflex is olyasmi, mint amikor megvizsgálják az újszülöttet hogy megvan-e a fogó reflex, meg lépeget-e. Aztán ezeknek - az a normális - el kell tűnnie. De nem vagyok szakember, a fejlesztőben mondták ezt..


Most megpróbáltam rákeresni mert már én is kíváncsi vagyok, de a legtöbb oldal a babúszással kapcsolatos, és inkább dicséri hogy de jó ha megmarad a reflex.


Az egyik oldalra írták anyukák:

"Lányok!

Valakitõl hallottam olyat (õ meg egy nagyobb gyerekekkel foglalkozó úszóedzõtõl hallotta), hogy nem jó, ha a búvárreflex túl sokáig megmarad (lásd Anikó: 2 éves kor), merthogy ezzel beavatkozunk a gyerek normális fejlõdésébe. Hogy ennek el kéne múlnia. És hogy íly módon a babaúszás pl. dyslexiához vagy egyéb zavarokhoz vezethet (mint a mászás kimaradása).

Ez itt nem az én véleményem, csak hallottam. De érdekelne a ti véleményetek, lehet ezekben a gondolatokban igazság? (vagy csak az úszóedzõ, aki erre hivatkozva nem foglalkozik 2 éven aluliakkal, a nagyobb gyerekek mint potenciális ügyfelek megfogyatkozásától fél, avagy tényleg jószándékból mondja ezt?)


Ildi "

Erre válaszoltak:

Igaz, amit Ildi ír, már az a része, ha fennmarad a búvárreflex, az nem jó, akkor valami difi van a gyerek fejlõdésével. Mint ahogy a fogó, járó meg franc tudja milyen reflexek sem maradnak fenn örökké, így a búvárreflexnek sem. (A fiamnak két és fél évesen voltak olyan reflexei, amiknek már egy éves korra el kellett volna tûnniük.)

A HRG is ezt az elvet követi, és hozzájuk hordanak pár tök egészséges gyereket is usziba. Náluk alapelv, gyereket víz alá nem nyomunk.


Abban viszont nem vagyok biztos, hogy ezt mesterségesen fenn lehet tartani, ha a gyerekkel nincs gond.


A búvárreflexet ha jól tudom, úgy lehet tesztelni, hogy ha a gyerek a víz alatt ki tudja fújni a levegõt, akkor már nincs meg. Ha még megvan, az veszélyes is lehet, mert más arcot érõ ingerre is a gyerek visszatarthatja a lélegzetét (kendõ, szél, ...ezért ne, szabad erõs szélben csecsemõt kivinni). Szerintem ez csak egy jó fogás, mert a szülõk többségének fogalma sincs arról, mit is jelent a búvárreflex."



Még ezt az infot találtam:

[link]


Ebben nem konkrétan a babúszásról van szó, de a búvárreflex is egy primitív reflex, a linkben pedig ezt írják "A fenti tünetek gyakran halmozottan is jelentkeznek, s egyértelműen megkésett fejlődésmenetre

utalnak. Ez a tény azonban egyértelműen meghatározza a fejlesztési célokat:

· primitív reflexek leépítése"


Itt meg egy vélemény:

[link]


"Mi a véleményed a babaúszásról?


Épp a minap beszélgettünk erről egy hozzáértő kolleganőmmel. A búvárreflex fenntartása csak ideiglenes, és semmi szükség rá, ezért szerintem a babaúszás annyira nem jó. Ezen kívül a klóros víz sem tesz jót a baba bőrének, szemének, ezért egy éves kor alatt kifejezetten ellenjavallt. A víz alatt ugyanis nyitott szemmel úsznak a babák, és a klór kifejezetten rosszat tesz a szemnek, hacsak nem bababarát vízről van szó, de akkor meg a fertőtlenítést nehéz megoldani. A babát pedig szerintem ne visszafelé fejlesszük, hanem előre."

2011. ápr. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

De a babaúszás nem arról szól, hogy a babáknál fennmaradjon a búvárreflex! Ez tévhit, a többi dologra senki nem figyel? Ha az anyuka nem akarja, akkor nem kell víz alá vinni. A youtub-os videók nem adják vissza azt, ami egy ilyen órán történik.

Egyébként mi a 3. alkalommal merültünk. Nem sokat van víz alatt, mert nem szereti. Inkább a mondókázás, a játék, a labdák után úszás izgalmas neki. "Deszkázunk", "biciklizünk" - ezt imádja. Arra a szivacsra kell ráültetni, közben a kis körmével kapircolja és az egész uszoda zeng attól az éles hangtól.

2011. ápr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi 4-5 hónaposan kezdtünk el járni, jó kis vasárnapi családi program volt! Merültünk is, de főleg úszkáltunk, játszottunk. A víz minőségén sok múlik, nyilván klóros és gyógyvízbe nem vittem volna. Élvezi a strandot, és nem fél a víztől sem!
2011. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
5 hónapos kora óta járunk kisfiammal.Most 1 éves,imádja.Örökmozgó,s jólesik neki/meg nekem is/,hogy a felgyülemlett energiát ott levezetheti.Látom rajta,milyen boldog,ha ott vagyunk.Ne félj tőle!Próbáljátok ki!
2011. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Vérszomjas pandamacinak van babája, tud úszni?

Nem a búvárreflex megtartása a lényeg. Később megtanulják tudatosan visszatartani a lélegzetet és buborékokat fújni a vízbe. Csak érdemesebb minél hamarabb elkezdeni járni a babával hogy ne alakuljon ki félelme a levegővétel miatt. A víz annyira klóros mint az otthoni fürdővíz, szűréssel tisztítják. De míg nem próbáltátok saját véleményed nem lehet, vagy hallgatsz másra vagy megtapasztaljátok Ti :)

2011. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
ma voltunk 3x. Tetszik a kislányombnak. Jovohéten merulunk vizalá, attol félek mivel o már 10 hónapos. Remélem minden ok lesz :)egyenlore nagyon ugyes :)
2011. ápr. 18. 22:14
 17/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Vérszomjas pandamacinak van babája, tud úszni? "


Írtam, hogy én voltam a nagyobb gyerekkel. (Igaz, mi csak 4 alkalommal, a barátnőm vett rá)

Meg hogy a fejlesztőben mondta a szakember, hogy kifejezetten káros ebben a korban a merülés.


Egyébként a nagyobb már 9 éves, az iskolában kifogtunk egy nagyon jó tanárt, így már most jobban úszik, mint ahogy én valaha fogok. Nem érzem úgy, hogy a babaúszást ha folytatjuk, előrébb tartanánk. Bőven elég volt ehhez az eredményhez a nagycsoportban és az iskola 1-2 tanévében a heti egy alkalom.

2011. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!