Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én gyermekem alszik...

Csak az én gyermekem alszik babakocsiban délben húsz hósan?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek. Már-már szégyellem, hogy ilyen nagy fiamat délben a nappaliban kocsiban tolom el, de az a baj, ha ágyon alszik fél óra múlva fenn van, és lőttek annak hogy bármit főzzek vagy csináljak, mert cicin lóg és sűrűbben ébredezik. Aludni kétféle képpen szokott. Vagy cicin mellettem, (este általában így), vagy babakocsiban (délben). Tudja a rendet, evés, fürdés, alvás, de ha nyügöske, még van hogy este is eltolom és berakom az ágyba. Kiságyba sosem volt. Van macikája, velünk alszik. Meg most vele a babakocsiban ugye délben, de így két órát is alszik. Képzeljétek, volt időszak amikor hajnal kettőkor felkelt, szorongatta maciját, és kiabált, hogy anya, baba, ki... hogy vigyem ki tologatni. Én marha meghát engedtem. De akkor fogzott. Ilyen már nincs, remélem nem is lesz. Szóval? Más hogy csinálja? Szégyelljem el magam, és azonnal tegyem ki a kocsit a lakásból??? Gáz??? Köszi.
2009. nov. 14. 12:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem akkora baj ez szerintem, csakhát... lassan megy oviba. szóval ez a 1,5 év pikk-pakk elmegy, és ott nem fogják tologatni. ezért kellene leszoktatni erről. próbáld délben is cicin, esetleg magyarázd el neki, találj ki vmi mesét, h miért kellene már ott aludnia az ágyban. ott feküdj mellé, h ne legyen neki nagy a stressz. aztán saját szoba, és maradj vele, amíg el nem alszik. aztán jön az egyedül alvás ott. én így csinálnám. vagyis mi már a mellé fekszem és alszik fázisban vagyunk, én sokáig ringattam. ez a hagyd ordítani dolog szerintem baromság, eddig sem hagytad, szóval szerintem fokozatosan. remélem sikerül!
2009. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kszi a választ. egyébként elalszik ő délben is az ágyban, nem gond, csak akkor nem tudok kiszökni igazából csak fél órára tőle. remélem mire oviba megy, már cici nélkül is el fog tudni aludni, merthát muszáj megszoknia. úgy gondolom, ha kint lesz a hiányzó négy foga, leszoktatom ciciről is, mármint ami a cicis-alvást illeti. Most meg lassan elkezdem hanyagolni a kocsit, talán egy-két hét és megszokja hogy délben eltünök mellőle, és nem ébred fel majd állandóan. Sírni én sem hagytam. Szerintem is drasztikus baromság.
2009. nov. 14. 14:41
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Pegid én az "Aludj jól , gyermekem" könyvet akartam javasolni, bevált.

Igazából , ha neked így jó, akkor semmi gond, én nem tenném ezt meg, az tuti.

Mondjuk lányom sosem aludt velünk,mindig a helyén aludt és egy éves korában szottattam le-kistesó miatt-a ciciről, addig függő volt, és éjjelóránként kelt.

Azóta csend van, egyedül alszik és van délben 2-2,5 órám. Javaslom, lépj,mert az ovi közeleg, és magától kicsi az esély, hogy leszokik ezekről...

2009. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Az én lányom is sokáig aludt babakocsiban és nagyon jókat szokott benne horpasztani. kb. 1 éves volt amikor höröghurutja lett. Abban az időben pedig csak a hordozóban volt hajlandó elaludni és másfél éves koráig rendszeresen ott is aludt. A lényeg változni és változtatni sosem késő és ha te úgy érzed neki így a legjobb akkor ne változtass rajta. Türelem és ő majd jelzi ha másra van igénye. De vigyázz, mert nagyon ki tudják használni az embert.4 éves kislány anyukája és 25 hetes km
2009. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Barátnőm kislánya 3 és fél éves, és miután benn nem hajlandó aludni,még mindig kocsiban alszik délben. egyetértek azzal a válaszolóval, aki szerint jelezni fogja ha nem jó így neki. és még neked is jó. szerintem nincs ebben semmi szégyellnivaló. szerencsére minden gyerek más. néha próbáld meg az ágyba tenni, egyszer majdcsak jobban alszik ott is, addig pedig szép babakocsis álmokat neki:)
2009. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
A cicivel és a kisággyal (ez utóbbi nincs ugye :-)) nálunk pont ugyanez a helyzet, a babakocsival szerencsére nem. Én azt javaslom, - bár lehet még több kötöttséget teremt - hogy délben is cicin altasd el egyelőre, az éjszakai fekhelyén. Ha kell sötétíts be, és hátha hosszabban alszik. Nekem is csak cicin alszik el bármikor és éjjel sokszor fel is ébred cicizni. De nappal, ha cicin elaltatom, és behúzom a függönyt, akkor alszik 1,5 órát kb., néha 2-őt is.
2009. nov. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 22 hós és délben ő is babakocsizik. Ahogy elalszik átteszem az ágyába. A lányom napi 12 órát alszik, azt, hogy ezt hogyan osztja be változó. Általában éjszaka 10 órát alszik, délben2-t.

Engem nem zavar a dolog, amíg neki így jó, addig legyen.

2009. nov. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyikőtök sem neurotikus a helyzettől, akkor kár lenne változtatni rajta.

Amúgy szerintem majdnem mindegy, hogy a babakocsiból szoktatod-e majd a "normális" ágyba vagy kiságyból!

2009. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok-sok megnyugtató választ. Majd akkor néha berakom az ágyba is de ha nem szereti, addig marad a kocsi délben. Még egyszer köszönöm!!!
2009. nov. 17. 13:04
 10/15 anonim ***** válasza:

szia!

Van valami változás azóta? Az enyém is csak babakocsiban alszik el, és kicsit brutálisnak tartom az aludj jól... módszert...

2010. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!