Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar/tud egyedül...

Miért nem akar/tud egyedül felülni a babám? Aki volt már orvosnál e miatt, mit mondtak neki és mikor volt?

Figyelt kérdés

9 hónapos lesz pár nap múlva és nem ül fel egyedül. Én soha nem ültettem és az az érzésem, hogy ez a baj. Akik ültették 4-5 hónaposan kipárnázva a babájukat, már rég felülnek.

Kúszva profin közlekedik 2 hónapja, bejárja az egész lakást és négykézláb hintázik már legalább 1 hónapja de nem mászik. Ha megáll, az alaphelyzet nála az, hogy féloldalt fekve tartja magát az egyik alkarján. Ebből is könnyen felülhetne meg négykézlábról is de nem jön rá vagy nem érdekli?

A felállásnak pedig semmi jelét nem látom nála.


2009. nov. 14. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs kisbabám, de a héten épp erről tanultunk biológia órán. Szóval, nem szabad felültetni a babát. Ha rendesen megedződik a hát és hasizma, majd felül magától. Szerintem várj még 1 hónapot, hátha magától elkezd felülni. :)
2009. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az én babám 7 hónaposan kezdett el kúszni, 8 hónaposan mászni, és 9 hónapos volt, amikor magától fölült mászásból. én sem ülettem soha! 9 hónaposan állt fel a kiságyba kapaszkodva.

szerintem ne aggódj, menni fog neki, csak ki kell várni!

2009. nov. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja még annyi, hogy annak idején megkérdeztem egy gyógytornászt, hogy mikor kell felülnie egy gyereknek. azt mondta, hogy ő 9 hónaposan várja el egy babától, hogy magától üljön.
2009. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmire sem szabad tanítgatni egy babát, amire anatómiailag vagy idegrendszerileg nem érett. Se ültetni, se álltatni, se járatni. Nagy károkat lehet okozni vele, amik lehet, majd csak később, iskolás korában jelentkeznek, tanulási nehézség formájában.


Valószínűleg hamarosan ülni fog a kisbabád, a félüéő helyzet ezt mutatja. Bízz benne, menni fog neki!!!

2009. nov. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is 9 hósak vagyunk, még nem mászik, most hintázik, még nem űlt fel, de felállt. Ráérünk még:)10 hós koráig elég ha mászik és felül.
2009. nov. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiam egyszerűen nem akart ülni, ha ültettni akartam, már márszott is, ahogy letettem, aztán egyszercsak magától felült 9 hónaposan, szóval ne aggódj. Nincs semmi baja, nincs lemaradva, egyszerűen nem akar ülni.
2009. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!