Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Benneteket nem idegesít, hogy...

Benneteket nem idegesít, hogy fiatal "babátlanok" írogatnak a babás oldalra?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem az a baj, hogy nincs babájuk, és nem azokra gondolok, akiknél már tervben van.


De most húztam fel magam már vagy ötödször, hogy úgy indul a válasz, hogy "ugyan nincs gyerekem, mert még fiatal vagyok, de ezt, meg azt csinálnám..."


Kedves fiatal babátlan!

Miért nem állod meg a válaszadást?

Majd kicsit idősebb leszel, szülsz egy babát, és megérted, hogy teljesen más minden, mint ahogy gondoltad.

Te magad is változol, az elveid is, és az eltervezett módszereid is!


Persze, érdekel a babás téma, olvasgass bele, de az ég szerelmére, ne válaszolj, ha úgysem tudsz megoldást, csak elméletetek gyártasz a fejecskédben!


Köszönöm. És bocs, de már nagyon a bögyömbe volt.


30L (valami ilyesmi hülye rövidítéseket szoktam látni)


2009. nov. 13. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen esetben nekem sem szimpi, bár nekem is van véleményem a dohányzásról, még ha nem is dohányzom...

Azt viszont kimondottan szeretem, ha előre tájékozódik, vagy ha a tanulmányit egészíti ki itt szerzett infókkal, vagy dogához, szakdogához keres infót.

Lehet az embernek akkor is véleménye, ha nincs gyereke, ha fiatal, hisz lehet testvére, unokatestvére, szomszédja, aki kicsi, és sokat foglalkozik vele. Nekem is volt öcsém, 2 unokaöcsém, 2 unokahugom, sokszor én láttam el őket egyszerre, sosem volt gond. Nem si féltem, hogy fogom pelenkázni, vagy fürdetni a lányomat, mikor hazajöttünk a kórházbaól.

Persze sokminden akkor alakul csak ki, ha az ember csinálj a is, és hiába vannak elveink, hogy ezt majd így vagy őgy, ha a baba nem "hagyja"..

2009. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
De engem is idegesít. És engem félre is érthetnek... mármint értsék úgy, hogy tényleg ne válaszoljanak!
2009. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj, nem kötöszködni szeretnék, de :

Ez egy olyan oldal (legjobb tudomásom szerint) ahol a regisztrált tagok egy adott kérdéssel kapcsolatban választ adhatnak, vagyis véleményt nyilváníthatnak. Ha nem vagy kíváncsi másnak a véleményére (pl: babátlanok) fel sem kell tenni a kérdést. És miből gondolod, hogy attól hogy vkinek nincs babája feltétlenül hülyeségeket mond?

2009. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mert "sajnos" olvasom őket...
2009. nov. 13. 20:54
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Teljesen igazad van tényleg nagyon idegesítő!

És azért mert valaki nem dohányzik,de van véleménye a dohányzásról,azért még pl nem fog tudni nekem segíteni leszokni.Meg szerintem az is teljesen más ha van valakinek húga,vagy öccse,vagy bármilyen rokona.Sokkal másabb az ha ott vagy egy pici babával,aki a te gyereked és meg kell oldanod a problémáidat.

2009. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
a nem babások is rá tudnak tapintani olyan dolgokra amire mi talán nem.szóval szerintem ezzel nincs is semmi gond,attól még lehet jó ötlete,én csak azt nem nézem jó szemmel ha okoskodik,hogy így vagy úgy kellett volna csinálni.de tény,hogy tapasztalata nincs,és ne szoljon a vezetésbe az aki nem is tud vezetni.ez is benne lehet.
2009. nov. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Lehet valaki kisbaba mellett nőtt fel és van tapasztalata, vagy sokat olvas, vagy szakmába vág, vagy csak szimplán van véleménye. Miért baj ez? Ez egy oldal, ahová bárki beírhat. Ha zavar lépd át a választ, felesleges ezen felkapni a vizet...
2009. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
Persze, mert ez egy ilyen oldal... Meg lehet véleménye,igen, de az a baj, hogy a legtöbb ilyen válaszadó még fiatal nagyon, és tényleg csak a nővérének, valakijének a gyerekéről tud írni. És az nem olyan, mintha neked van otthon pici babád. És ráadásul a ilyen válaszadók 90 %-a csak okoskodik!
2009. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Már bocsánat, de attól még, hogy valakinek van három gyereke, még nem biztos, hogy bármit is tud a gyerekekről!!

Ismerek ilyet, tökre nincs vénája a dolgokhoz és nem lesz akkor sem, ha 15 gyereket hoz a világra!

Gyermektelen is tud okosat mondani!! Mert sokszor nem a tapasztalat hanem az emberség segít, az elfogadás...

(Nekem van kettő gyerekem)

2009. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Nekem sincs még gyerekem, de szoktam ide írni. Mert vannak érdekes kérdések. Ez egy olyan oldal ahova le lehet írni a véleményünket bármilyen témában. A kívülállók sokszor helyebben látják a dolgokat mint akik benne élnek,e setleg kicsit elvakultak mert ugya a sját egyszerm édes gyerekükről van szó. Természetesen nem a "milyen volt a szülésed" vagy a "hatott-e a cickafark" vagy "hogy legyen több tejem" típusú válaszokra írok. De ezeken kívül lehet egy csomó dolig amiben tudok hasznons választ adni vagy pedig mindegy hogy az7 illetőnek van-e gyereke. Pl. nem mindegy hogy a gyerekes vagy a gyerektelen embernek tetszik vagy nem tetszik a Virág név? Vagy hogy milyen színű legyen a babakocsi. Vagy a ciklussal kapcsolatos kérdések. Nincs gyereked, de azért nő vagyok. Vagy lehet hogy nincs gyerekem, de én is átestem azon a betegségen amiről kérdeznek, vagy pl ahhoz nem kell hogy legyen gyerekem, hogy legyen véleményem a H1N1-ről. Azok engem is zavarnak akik gyerektelenül pl a "hogyan szültél" című kérdésen okoskodnak de ez nem olyan sok.

És avval is egyetértek, hogy attól még mert valakinek van gyereke még nem biztos, hogy tud is róla valamit. Kutyája is sok embernek van mégis a fél ország láncon tartja meg moslékon, na hát attól még a kutyátlanok is többet tudnak... A közelünkben lakik a kisebbség, hát azokon nem látszik, hogy már szültek párat, bár kocsmázni együtt járnak az újszülöttel.. -.-'

2009. nov. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!