Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki a...

Van itt olyan anyuka, aki a szülés óta derék- és farcsont fájdalommal küzd? Én sajnos igen és nem tudom, hogy mit csináljak,31 évesen még túl fiatal vok ehhez.

Figyelt kérdés

A terhesség elején ráestem a fenekemre, a farcsontomat eleg rendesen beutottem.(Azota ulni sokaig nem is tudok rajta,ami eleg nagy baj, mert lassan vissza kene mennem dolgozni, ahol napi 8 oraban ulnek).

Eleg kis termetu vok, a pocakom hatalmas volt a terhessegemnek mar a feletol es ettol nagyon fajt a derekam is.

Most a kisfiam lassan 2 eves lesz es meg mindig nagyon sokat faj a derakam is es a farcsontom is.Írna nekem, aki szinten ezzel küzd és esetleg vmivel javulast ert el az allapotaban?


2011. aug. 9. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nézesd meg, nem sérült e meg a csontod. Nekem nem tűnt ugyan fel, hogy fájna a szülések óta (mondjuk hamarabb elfárad a derekam, hátam, de nagyobb a teher is). De pl a nővéremnek rendszeresen fáj a háta. Azt mondja (ezt már mástól is hallottam), hogy esküszik hogy az epid helye az ami fáj. Szóval ha kaptál epidet akkor még az is lehet. De ez biztos, hogy nem normális, hogy ennyire fáj. Ha nem is repedt (tört el), az is lehet, hogy lepattant egy szilánk ami gondot okoz. Vizsgáltasd ki.
2011. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam és olyan derékfájdalmam van néha,hogy nem emberi.az,hogy nem tudok háton feküdni egy dolog,de hogy sokszor meg sem bírok mozdulni,ha mégis így fekszek.én is kaptam epit,nekem is ott fáj a helye.
2011. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Milyen orvoshoz erdemes ezzel menni?Ortoped?Vagy inkabb egybol sebesz?Igen, en is kaptam epiduralis erz-t, de nekem nem ott faj.
2011. aug. 9. 14:50
 4/14 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo: ezek szeritn akkor meg te sem voltal vele orvosnal?
2011. aug. 9. 14:51
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem terhesen volt, amikor már alig bírtam járni, eltotyogtam a reumatológiára (a háziorvos irányított oda) szóval szerintem oda menj
2011. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
jó kérdés hova menj. Ha ismersz nagyon jó ortopédust, akkor oda. Ha nem de nagyon jó a háziorvosod akkor oda. Ő tudni fogja kihez menj (ismeri is azt akihez küld, és ha jó háziorvos akkor jó emberhez küld). Tehát ezt rágd át, így.
2011. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Derékfájással küzdök újra meg újra, mióta szültem! Én a szüléskor erőltethettem meg annyira, mert terhesség alatt nem volt vele bajom, csak amióta meglett a baba!Már a kórházban elkezdődött!

Az én megoldásom: Ferrum phosphoricum tabletta! (Schüssler féle só) Nem hittem a homeopátiában addig, amíg semmi nem segített, csak ez! Szó szerint már mozogni se tudtam egy hónappal a szülés után, injekció se segített, sem semmi gyógyszer, sem kenőcs, de ez igen!!

Azóta most jött elő először újra olyan mértékben mint akkor, (17 hós a picim) újra elkezdtem szedni, és 3 nap alatt mostmár majdnem el is múlt! De két hétig alig tudtam már menni is, annyira rossz volt!

Próbáld ki, talán neked is segít!!

Minden jót!

2011. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sajnos a hazi orvosunk sem tul jo szakember es nem ismerek jo ortoped-, sebeszorvost sem :( Pont ezért nem is tudom merre probalkozzam.

Utolso valaszolonak: jaj,de jo, nagyon koszi a tippet, meg fogom probalni mindenkepp!!

2011. aug. 9. 15:22
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is a szules utan kezdodott a derekfajdalom, aztan hol erosebben-hol gyengebben fajt. Egy eve szultem, most megint babas vagyok, es egyre jobban faj ugyanott. Nalam sem az epi helyen faj, hanem lejjebb, jobb oldalt, neha nem tudok felallni hajolasbol, vagy a jobb labamra lepni.

Nekem az orvos azt mondta, hogy a szulesnel nagyon megrangathattak (vakum+fogo), es valoszinuleg az izmok nem jottek helyre.


Velem nem tudott mit csinalni, gyogyszert nem adhat a terhesseg miatt, gerincmasszazst ajanlott, es kimelnem kell magam.


Remelem, segitettem.

2011. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem kaptam érzéstelenítőt, nem volt vákum, meg semmi. Fájdalom mégis volt.

Reumatológus segített.

2011. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!