Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babának mit nem...

Tejallergiás babának mit nem szabad adni?

Figyelt kérdés
7hónapos. A tejtermék az logikus. Mik vannak még amik baj okozhatnak neki?
2009. nov. 13. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy tejallergiás, akkor biztos kivizsgáltál, és pontosat a kivizsgáló orvos tud adni az eredmények kapcsán.

7 hósan úgysem eszik még semmi tejterméket, adj neki főzelékeket meg húst, gyümölcsöt 1 éves korági. Utána újabb egyeztetés a dokival.

2009. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem vizsgálták, de valószinű, hogy az. Ma voltunk dokinál, de nem tudták levenni a vért, mert kicsit náthás. Majd csak 1,5hét múlva lesz. Addig is szeretném elkerülni a problémákat. Úgy hallottam néhány ételben van "tejcukor" ami árt neki. Az apja megkóstoltatta vele a joghurtot és így derült ki. HA tápszert kapott.
2009. nov. 13. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden amiben tej vagy tejszármazék van.

Joghurtok, Túró Rudi stb. Felvágottak között kevés van amiben nincs tej, kiflit nem kaphat, csak vizes zsömlét, semmi Pombar macika, se csoki, keksz. A coopos piskóta tallér, és babapiskóta mehet. Ropit is meg kell nézni, van amelyikben van. Kismackót és társait sem lehet. Én most néztem még az étcsokis mikulásban is van nyomokban tej.

Nem szabad virslit, úgy tudom a Scooby Doo-sban nincs, meg pár Pick-es felvágottban, mindig kérdezd meg az eladótól, megnézik neked, ha megkéred őket.

Semmi aprósüteményt ne adj neki, se péksütit. Fornettit se. Kalácsot csak akkor ha te sütöd, és tej helyett vízzel keleszd meg. A Tescos hajtogatott leveles tésztában nincs tej, én abból szoktam kakaós csigát sütni. A palacsintát is tej nélkül csinálom, a habart főzelékeket t vízben főzöm, kiveszem az ő részét, és utána sürítem a mienket tejföllel. Bele lehet szokni, vagyis hát nekem ez a természetes, már régóta csinálom, az enyém már 15 hónapos.

2009. nov. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igaz ezek közül még sokat nem eszik, de későbbre is jó tudni, hogy miket ehet majd! Bár nagyon bízom benne, hogy nem ez lesz a probléma, de sajna erre nem sok esélyt adott a doki.

2009. nov. 13. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!