Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos tejallergiás...

11 hónapos tejallergiás babának adhatok marhahúst?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a marhahús fehérjeszerkezete hasonló a tehéntejéhez, ezért azt javasolják, hogy ne fogyassza a gyerek. A dokit kérdeztem, de ő csak bambán nézett, mintha nem is hallott volna ilyesmiről. Akkor most mi a helyzet? Adjak, vagy ne?
2010. okt. 7. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne adj. Amúgy is jobb nekik a szárnyasok.
2010. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tejre allergiás, nem a húsra.


Amúgy a marhahús kifejezetten egészséges, javasolják is a babáknak a többi vörös hússal együtt, sok benne a vas.


Mint minden étellel, ezzel is tegyél próbát. Először csak egy negyed kiskanál, második nap már egy-két kiskanál, így fokozatosan. Ha nincsenek negatív reakciók, akkor adhatsz neki többet is.

2010. okt. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tej a marhából (tehén) jön, így jó esély van keresztallergiára, ezért én nem adnék neki. (babám szintén tejérzékeny, egy éves és még nem kapott tejterméket, sem pedig marhahúst - vagyis egyszer adtam neki marhahúslevesből és két órán belül minden kijött belőle --alul)
2010. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem adj neki, míg nem adtál neki. ez a hasonló fehérjeszerkezet is valószínűleg ilyen tudományos okoskodás, csak hogy valaki mondjon valamit, gondolom ezért nem tudta a doki semmi. még a mi fehérjéinknek nagy része is hasonlít egy egér fehérjéihez, nemhogy a marháé a tejéhez. szóval ez egy nagyon jól hangzó hülyeség. ha lenne értelme, a dokid is tudna róla, hidd el.

az okés, hogy egy gyerekből kijön a tej is, marha is. de míg nem adsz neki nem tudhatod, max ha nem bírja, kiderül. a kis mennyiségű vörös hús egészséges, főleg a sok vas miatt.

2010. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!