Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babának mit...

Tejallergiás babának mit lehetne adni uzsonnára, vacsira?

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányom, tejallergiás tápszert kap, mivel a hipoallergén (HA) tápszertől annó kiütéses lett az arca. Allergia visgálaton nem voltunk, tehát konkrétan nem kimutatott. Most elkezdtem a sajtokat, tejtermékeket adni neki, de úgy tapasztalom, hogy több kiütés lett az arcán. (A hozzátáplálás kezdete óta is volt néhány.) Mit lehetne neki gyümölcsön, főzeléken kívül adni enni? Mert a tápszert már csak reggel és este fogadja el, délelőtt eszik gyümölcsöt, ebédre főzeléket és desszertnek gyümölcsöt, de mit adjak neki délután? Megint gyümölcsöt?! Nem sok az neki 1 nap?
2011. máj. 8. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:

1 éves korig ne kapjon tejterméket, hisz egyértelmű, hogy attól vannak, illetve attól rosszabbodnak a tünetei.

Nem véletlenül kapja a speciális tápszert sem.

Nagyon körültekintőnek kell lenni a táplálásánál.

Vannak tejmentes pépek (Brendonban kaphatók: Humana HA SL tejmentes grízpép sima és almás, Sinlac (gyógyszertárban kapható, fel is lehet íratni), 7 gabonás pép (DM, Rossmann)-a glutént be lehet vezetni, ha eddig nem kapott volna).

Kekszet (tej és tojásmentes Fosfovit Biscotto, Brendonban, bevásárlóközpontokban) is lehet tenni a délelőtti gyümölcsbe.

Ezeket is lehetne adni és lehet ízesíteni gyümölcsökkel.

A többi étkezés jó, de nagyon nézd meg, hogy semmiben ne legyen tejfehérje, amit kap (bébiételek-joghurtos bébidesszertek stb.).

Sajnos az allergiás babáknál van olyan, hogy esetleg egy-két főzelékre, gyümölcsre is ekcémával, hasfájással stb. reagálnak, erre is figyelni kell, akkor azt nem szabad erőltetni.

(Sajnos tapasztalatból beszélek, alig tudok valamit adni a babámnak, igaz ő még csak 6,5 hónapos.)

1 éves kora után gondolom lesz majd tejterhelés, akkor kiderül, hogy bírja-e már a tejtermékeket, de ezt ne felejts el mondani a háziorvosnak (és a gasztroenterológusnak, ha voltatok már ott is), hogy milyen tünetek vannak a tejtermékektől a babádnál, mert valószínű csak ehhez fél évre lesz a tejterhelés, ezt meg kell beszélni velük.

Minden jót nektek!

2011. máj. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget, rengeteget segítettél!!!

Az a gond, hogy ezt mindenki olyan egyszerűnek veszi, a doktornénink nem küldött sehova, Ti hol voltatok pl. gasztroenterológián, kinél? A védőnő meg nem is veszi komolyan egyáltalán, ő mondta, hogy most már kezdjem el végre adni a tejtermékeket is. Fosfovit babakekszet már kap egy jó ideje.

2011. máj. 9. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak ezt a 2-3 hónapot kell még "kihúznotok", utána már könnyebb lesz, ha már kaphat tojást is.

Amúgy én is sokszor gondban vagyok, pedig már 18 hós a kisfiam :)

Rengeteg sütit meg lehet tej nélkül is csinálni, vagy ha muszáj a tej, akkor pedig kiváló alternatíva a rizstej, amiből akár tejbegrízt és pudingot is lehet készíteni.


Egyébként érdekes, hogy a kisfiam tejérzékenysége 7 hós korában, a tejpépektől jelentkezett, majd 8 hónaposan a túrótól, joghurttól és mi azonnal kaptunk beutalót a gasztroenterológiára. 10 hós korában voltunk ott és még vérvizsgálatot is végeztek, pedig az állítólag nem pontos.

Lehet, hogy neked kéne kérned beutalót a gyerekorvosotoktól, ráadásul 2 hó a várólista általában :(

2011. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyászhoz már magán úton elvittem, ott annyi volt a diagnózis, hogy atópiás dermitis. Kapott rá nagy hígítású szteroidos kenőcsöt, de igazán az sem mulasztotta el, miután abbahagytam (nem kentem neki túl sokszor és túl sokáig sem) pedig visszajött teljesen. Igazán azt sem tudom konkrétan miket ne adjak neki.
2011. máj. 9. 14:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A háziorvos nálunk sem foglalkozott semmivel, így magán gasztroenterológushoz vittem, de nem ajánlom őt, akinél voltunk, (Coral centrum Dr. Szigeti Katalin) mert utoljára nagyon összevesztem vele.

Azért mentünk, mert a Pregomin tápszer mellett sem múltak a tünetei és a hozzátáplálásnál mindig probléma lépett fel, mire közölte, hogy ilyen nincs, ne tegyük már beteggé ezt a gyereket, ha nem is az.

Utána meg leírta a papírra, hogy súlyos tejallergia, fehérje és energiahiányos alultápláltság stb....

Szóval a gasztroenterológusokat sem érdekli az egész, tisztelet a kivételnek és még bele is rúgnak az emberbe egyet!

Ajánlottak nekem egy gasztroenterológust a László kórházban (Dr. Tóth András), állítólag nagyon alapos és a tb-s rendelésen is 1 hónap múlva fogad, telefonon is készségesen segít.

Nem tudom még, hogy így van-e, de ő lesz a következő, akihez megyünk, ha megint nem megy a hozzátáplálás (egyelőre a Humanas grízpépet úgy néz ki bírja valamennyire, egy kis ekcémát leszámítva)!

2011. máj. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!