Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan elfogy a "kitartás" és...

Lassan elfogy a "kitartás" és nem tudom mit tegyek. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Lányom "kissé" nyűgös, hisztis, akaratos lett mostanában. Idáig pont az ellentéte volt. Nem tudom semmivel lekötni, hogy leüljünk együtt és játszunk. Dünnyög egész nap, jó esetben. Ha nem akkor meg egyszerűen kibírhatatlan. Párom sajnos éjjel megy dolgozni és csak késő du jön haza, így nem sokat tud segíteni. Pedig ma már majdnem elsírtam magam amikor már 2 órája csak elégedetlenkedett.
2009. nov. 13. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mennyi idős a lányod?
2009. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2009. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ja. bocsi. 16 hónapos
2009. nov. 13. 11:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én lányomról olvastam volna aki most 8,5hónapos. Én is sokszor a sírás határán vagyok, akkor beteszem a járókába, vagy a habtapin hagyom és kimegyek a szobából. Egy kicsit még "hisztizik" aztán elkezd játszani valamivel. Nem tudom mi lenne a jó, de ez már párszor bevált. Utálom sírni hagyni, de annyira akaratos, erőszakos és érdektelen hogy nem tudok mit kezdeni vele sokszor. Próbáltam az anya taníts engem c. könyvet is, de nem lehet vele csinálni. Egy perc alatt megunja és nyekereg, elégedetlenkedik. Mindent szétdobál amit elér, egy játék maximum 20másodperc, eldobja és megy máshová. Ha csak 2-3játékot teszek neki, akkor a habtapit szedi darabokra, vagy amit éppen elér. Ha már minden szana-szét hever, akkor megint dünnyög, nyekereg. Hiába vagyok mellette, játszanpróbálok vele, tanítani dolgokra, de le se sz.r! Elmászik aztán megint kezdődik előről minden. Néha már alig várom hogy jöjjön a mama vagy apa. Imádom a lányom, nem tudom miért van ez. Néha olyan érzés mintha nem is szeretne vagy unna... Nem tudom! Remélem hamar elmúlik ez az időszak :o) Addíg meg sok választás nem marad..
2009. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló: leírtad az én lányomat! :))) ő most 11, de kb. 8 hótól csak az emyg,amit leírtál. előtt meg az zavarta, hogy nem tudott mászni.... türelem, türelem és még több türelem! mondom én, akinek néha üvölteni lenne kedvem! :)))))
2009. nov. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor már kivagyok, fogom a kiscsajt, zsupsz be a babakocsiba, és megyünk csavarogni. Órákig csendben nézelődik, elszundít stb. Én meg pihenek :)
2009. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom hozzatok, 14 honapos lanyom ugyanez. Tegnap voltam sajnos azon a ponton, hogy annyira kikeszultem, hogy otthagytam, megkertem az apjat, hogy foglalkozzon vele mert uvolteni tudtam volna.

Raadasul mindenert hiszteriasan rangatozik, csapkod a kezevel, rugdos, kibirhatatlan. Jo lenne ha minel elobb vege lenne. :(

Semmi se erdekli, inkabb setal utanam orditva a wc-re is. Ha jatekot adok neki, azonnal eldobja.

Kitartast mindenkinek!

2009. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hát sajnálok mindenkit, magamat is beleértve, de olyan jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül! amúgy minálunk a babakocsizás nem megy, mert utál benne lenni. örülök, ha a bevásárlást kibírja benne. :)
2009. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtat hogy nem egyedi a mi esetünk. Annak viszont nem örülök hogy ennyi anyukának van ilyen problémája,mert ez nagyon leterhelő fizikailag és szellemileg is.Meg gondolom a babáinknak sem valami jó érzés, mert valami oka van hogy ilyenek. Akkor végülis ez majd egyszer elmúlik és ennyi? Türelem csak a megoldás vagy van esetleg valami praktika ezt gyorsan és sikeresen átvészelni? Nekem nincs kire hagyni hogy kikapcsoljak kicsit. Itthon kettesben vagyunk egész nap, bevásárolni, ügyet intézni is mindig vele megyek és már kicsit sok néha. (Tegnap pl Tescoban olyan hisztit csapott hogy verte a fejét a bevásárlókocsiba ... már közel voltam hozzá hogy én is oda verem a fejem :()
2009. nov. 13. 11:31
 10/12 anonim ***** válasza:
16 hónapos lányom szintén hisztis,főleg este jön rá hogy ok nélkül üvölt.Ha valami nem tetszik neki vagy valamit nem kap meg,akkor azonnal üvölt,annyira hogy öklendezik,1-szer hányt is.Nekem az a jó hogy rá tudom bízni néha a nagyszülőkre meg apára én meg kikapcsolok.
2009. nov. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!