Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki tudna segíteni? Már teljese...

Ki tudna segíteni? Már teljesen magam alatt vagyok.

Figyelt kérdés
Egy hónapja a 4 hónapos fiam egész nap nyafog. Én már mindent kipróbáltam: Játszunk csörgővel, énekelek, mondókázok, bohóckodok, körbe viszem a házba, és mégis csak sír. Unja a játékait,már ha meglátja, hogy viszem sír. Pedig már oda-vissza megfordul, bármit meg tud fogni, ha akar, de egyszerűen nem köti le semmi. Én meg csak azt várom, hogy végre aludjon, mert már nem tudok vele mit csinálni. Még orvost is kihívtam, de azt mondta semmi baja. De akkor miért csinálja,és meddig tart ez?Van másnak is ilyen babája?Kérlek csak olyan írjon aki tud valamit tanácsolni, mert a negatív vélemények még jobban kikészítenének....
2009. nov. 12. 18:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
73%

Kedves utolsó! Nem mindenki tud a babájával olvasgatni egész nap! Esetleg azok a szülők, akiknek anyós vagy a bejárónő megfőz és kitakarít. Én egyedül vagyok mindenre, így valahogy le kell kötni a gyereket. Ettől én nem gondolom, hogy rossz anya lennék, hogy az olvasgatás helyett kitakarítok,megfőzök és közben mesét néz a babám, nem krimit nézetek vele, hanem mondókákat, Tom és Yerrit. Sokan egész nap babáznak, utána meg itt kérdezgetik, hogy miért van kupi a lakásban, hogy kell beosztani 24órát,hogy alvásra is jusson idő. Ezt is le lehet pontozni.


A 6hetes baba anyukája voltam.

2009. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%
Tökéletesen igaza van az utolsónak. Nem 100%os anyák vagyunk, akik egész nap elviszik a háztartást, olvasgatnak a babájukkal folytonosan , eközben ki is takarítanak... aki ezt mondja magáról vagy "szupertehetség" vagy hazudik. 2-3 gyerekkel még nehezebb!! Miért ne nézhetné a tévét??? Én se a Hiradót nézetem vele, van dvd- mese is!
2009. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Az én kicsim is 4,5 hónapos és kb. 1 hete csinálja ezt. Pár 5-10 percig van csak el a hintába v. a pihenőszékbe, a szőnyegén hasravágja magát és nyüszög míg fel nem veszem. Csak az jó ha sétálgatunk és nezelődünk a lakásban. Szoktam énekelni neki, v. repülőset játszunk, de tényleg egyre nehezebb. Én sem tehetem meg, hogy egész nap hurcolom. A tv egy darabig nálunk is bevált. Először tiltakoztam ellene, de aztán hagytam egy kicsit nézni.

Mikor a 3 kis unokatesója ott volt körülötte és rohangáltak, kiabáltak, azt sokáig elnézegette, de csakis kézben tartva :-))

2009. nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
az a bizonyos utolsó vagyok!látom jól magatokra vettétek.egy szóval se mondtam,hogy ki 100 %-os anyuka és ki nem.nálam se segít senki,egyedül vagyok a babámmal reggeltől délutánig,és még az éjszaka is az enyém.nekem kell beosztanom az időmet,és meg is teszem.már 10 hónapos múlt a babám,de bizony ő is volt,hogy sokat sírt,és most sem bírok vele délutánonként.de nem nézetem vele a tv-t ha teszik nektek ha nem!!és nem azért mert nem krimit,hanem mesét néz,ez neki még tök mindegy is lenne.de ha egy picit utána olvastok,utánakérdeztek,hogy mennyit árt az ő szemüknek,a gyorsan váltakozó fények,effektek,amiket te észre se veszel.ez egy átmeneti időszak,és azért adta nekünk a jó isten ezt a babát,hogy mi oldjuk meg a problémájukat és ne más,vagy a tv.ezt is le lehet pontozni,ettől az még ugyanolyan helytelen lesz.
2009. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
ja.és a lakásom rendbe van,naponta főzök,és rendbe tartom a háztartást,ez így volt eddig is.de tény,ha a babámnak szüksége van rám valamiért akkor hátrébb tudom tolni a mosogatást,vagy nem ma,hanem holnap porszívózok.és nem vagyok szuper anyuka.sokan vannak még így rajtam kívül.sziasztok
2009. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Szerintem is rossz lehet a szemüknek a villozó fény.Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy hátha tud valaki valami újat mondani, hogy mit játszik a babával.Egy-két ötletet azért találtam.

Remélemnem lesz felkapatva a babám ettől az örökös kézben léttől, bár mr az is lehet, hogy fel van.

2009. nov. 13. 16:46
 27/28 anonim ***** válasza:
Egyik válszoló vagyok:legjobban mostanában csikizésen nevet meg ha arcát hajammal simizem meg bizonyos szavakon amiket úgy látszik csak én mondhatok:pl tutifix,te leány hát mindezt hangsúlyozva.majdnem 8 hós nem tv nézetős de rend van a lakásban és nem 100%osan anyuka
2009. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A kicsim mostanában imádja hogyha a hasa fölé tesszük a fejünket és az orrunkal csikizzük. Ő meg tapizza a hajunkat, a fülünket és nagyokat kacarászik. Főleg apával jó, mert neki nem tudja kitépni a haját, az enyém meg amúgy is hullik :-(
2009. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!