Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki tudna segíteni? Már teljese...

Ki tudna segíteni? Már teljesen magam alatt vagyok.

Figyelt kérdés
Egy hónapja a 4 hónapos fiam egész nap nyafog. Én már mindent kipróbáltam: Játszunk csörgővel, énekelek, mondókázok, bohóckodok, körbe viszem a házba, és mégis csak sír. Unja a játékait,már ha meglátja, hogy viszem sír. Pedig már oda-vissza megfordul, bármit meg tud fogni, ha akar, de egyszerűen nem köti le semmi. Én meg csak azt várom, hogy végre aludjon, mert már nem tudok vele mit csinálni. Még orvost is kihívtam, de azt mondta semmi baja. De akkor miért csinálja,és meddig tart ez?Van másnak is ilyen babája?Kérlek csak olyan írjon aki tud valamit tanácsolni, mert a negatív vélemények még jobban kikészítenének....
2009. nov. 12. 18:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy ilyen hamar elkezdődött a fogzás. Másrészt biztosan unatkozik is, hiszen már elég értelmes, de még nem tud mozogni. Az én fiam kezdettől nyűgös baba és ez még most egy éves korára sem változott. Fel a fejjel!Próbálj meg vele sétálni, hogy több inger érje, mindenhová vidd magaddal. Folyamatosan beszélj hozzá, nagyon gyorsan fog tanulni. Nézd meg nem fázik-e ( tapintsd meg a tarkóját, ha forró az is rossz, ha hideg az is) Lehet tornáztatni, úgyhogy lefekteted és a lábacskáit ütemre mozgatod, ha ez tetszik neki, akkor a hasa fáj, az én fiamnál ez volt a fő ok.
2009. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
43%
nézess vele tv-t. Nem viccelek. az enyémet hasra döntöm és a nagyágyról nézi. Egyúttal erősödik a kar-izma is:) Tényleg nem poénból írom. Simán elvasalgatok mellette, csak arra vigyázok hogy mindig lássam, mit csinál, és hogy ne túl közelről nézze.
2009. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el,ez egy nehez korszak!Sajnos nalunk is ez a helyzet...ami segit megtorni a nyuglodest: seta, pihenoszek,hinta...de ezek is csak ideig oraig :-( .Meg megprobalkozunk majd a baba uszassal is,hatha lefarasztja kicsit.Kitartas!
2009. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
66%
látom azt hiszed viccelek, pedig nem. Vagy ha nem te pontoztál 0-ra kérdező, aki megtette álszent. Az enyém nagyon szereti a tv-t és mint írtam, 2 dologra mindig vigyázok: 1. legalább a 3 méter meglegyen, 2. és úgy állok , hogy lássam , amit csinál. Lepontozhatnátok, ha azt írtam volna, hogy egész nap nézi a tv-t, és rá se kakilok. Mellesleg csak abban az időszakban nézetem vele, amikor nyűgös, az kb. egy szűk óra fürcsiig.
2009. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

nálunk eddigre elmúlt a hasfájás,jött a fogzás,pedig a foga csak most 1évesen jött ki.

nálunk is a pihenőszék,tv rádió ami lekötötte(most is,hogy már maga be ki kapcsolja),és szeretett kukucsosat játszani.na és persze a láb/kéz torna.mindig valami mondókára ütemre.pl egy,(felhúz) megérett a meggy(le)

szerintem is próbáld többet kivinni,még ha ilyen vacak idő is van.mutass neki autót,kutyát....falevelet,ahogy fújja a szél....

kitartás....

2009. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%
Én is a tv-re szavazok!
2009. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
52%

Az én 6 hetes fiamat is a tv-vel v. rádióval lehet lekötni, ha nagyon nyűgös. Sajna nálunk már elkezdődött a fogzás, így kis ideig elterelem a figyelmét róla. Egyébként elég sokan tévéztetik a babájukat, csak nem vallják be. Tegnap a védőnő is látta és nem mondta, hogy nem lehet. Én egyedül vagyok itthon vele napközben, nem tudok mindíg foglalkozni a babámmal, mert a kaja nem főzi meg magát, a ruha meg nem vasalódik ki...

Bocs, hogy így kifakadtam.

A férjem hozott egy dvd-t, ami tele van mondókákkal és hozzá figurákkal, ez nagyon leköti a babámat.

2009. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
48%
Ebben az időszakban kb 3 hós korától kislányomat pihenőszék kötötte le úgy hogy kb 2 naponta cserélgettem a játékokat rajta.Több órát is elvolt benne úgy hogy meg se szólalt.Vagy adj neki háztartási cuccot(pl üres fél literes üveget)Szerintem csak ha minden kötél szakad akkor de csak akkor nézess vele tv-t inkább hallgassatok zenét kicsikém imádja 100folk celsiust,hirtelen ennyi jutott eszembe.Ja és az jutott még eszembe hogy Egyszer egy királyfit is szerette(ti)de úgy hogy úgy énekelem mintha mesélném és még hangsúlyozom is meg mimika fontos.Ja meg nézd meg a játékait és újíts be egy kicsit hátha azokat már unja meg váltogasd ne adj neki egyszerre túl sokat és ne minden nap ugyanazt.majdnem 8 hós anyuka
2009. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
36%
utolsó vagyok én is egyedül vagyok vele egész nap de a tv nem megy
2009. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztlakle, sose szotam ezzel foglalkozni,. Én is észre vettem, hogy szereti a tv-t,de félek, hogy rossz neki, azért nem erőltetem. A pihenőszéket utálja,ki akar belőle szállni:)A sétát meg azóta nem tűri,mióta így be kell öltözni.Vígasztaljatok meg, ugye ez elmúlik?Egyszer leköti majd magát valamivel?Minden nap egy nyűglődés.Az biztos, hogy én is untatom,meg a játékai is.
2009. nov. 12. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!