Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki tudna segíteni? Már teljese...

Ki tudna segíteni? Már teljesen magam alatt vagyok.

Figyelt kérdés
Egy hónapja a 4 hónapos fiam egész nap nyafog. Én már mindent kipróbáltam: Játszunk csörgővel, énekelek, mondókázok, bohóckodok, körbe viszem a házba, és mégis csak sír. Unja a játékait,már ha meglátja, hogy viszem sír. Pedig már oda-vissza megfordul, bármit meg tud fogni, ha akar, de egyszerűen nem köti le semmi. Én meg csak azt várom, hogy végre aludjon, mert már nem tudok vele mit csinálni. Még orvost is kihívtam, de azt mondta semmi baja. De akkor miért csinálja,és meddig tart ez?Van másnak is ilyen babája?Kérlek csak olyan írjon aki tud valamit tanácsolni, mert a negatív vélemények még jobban kikészítenének....
2009. nov. 12. 18:45
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Mi az amin a babátok a legjobban kacag?
2009. nov. 12. 20:29
 12/28 anonim ***** válasza:
17%

Bocsi az off-ert,de ezen jo lenne elgondolkodnotok a TV nezessel kapcsolatban...

[link]

[link]

2009. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Az én kislányomat ilyen idősem mesekönyvekkel kötöttem le, imádta a színes, keménylapú könyveket, mert ezt esetleg már rágcsálni is tudta, ha viszketett az íne, sem neki, sem a babának nem volt tőle semmi baja.A TESCOban szoktam neki ezeket a kis könyveket venni, nem túl drágák,pár száz forintért már lehet kapni.
2009. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Vidd babák közé,az biztosan leköti és a rengeteg új inger ki is fárasztja.Ha van az ismerőseidnél esetleg max egy évvel nagyobb gyerek járjatok össze,nagyon jót tesz a picinek és ti is tudtok dumcsizni,ha nincs akkor babás-mamás klub is jó.Ja, az én picim is nézte 4-5 hósan a tv-t,aztán elkezdett mászni,és azóta nem érdekli(még a mesék sem)pedig már 20 hónapos.
2009. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Legjobban azon rötyög,ha mi felnőttek olyat csinálunk,amit általában nem szoktunk.Pl:vicces pofákat vágunk,más hangon beszélünk,ugrálunk,rázzuk a fejünket...
2009. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Okok?

Fogzás, fázás, melege van, éhes, álmos, fáj valamije, unatkozik.


Mivel foglald le?

Az én lányom 5 hós, és őt sem kötik le a dolgai.

Mostanában megtámasztva üldögél, ismerkedik a zoknijával.

Vagy járóka, ez max. 5 perc.

Kedvence, ha ketten csikizőset játszunk a nagyágyon.

- Dugd el a játékai felét pár napra, majd cseréld ki őket. Majd jól megörül nekik (anyósom receptje, nagyon bejött).

- Könyvek. Leginkább gumikönyv, mert a babám enni is szereti.

- Műanyag flakonba tegyél 1-2 kavicsot vagy gesztenyét vagy 1 forintost. Élvezni fogja, hogy zörög. Ha van füle is a flakonnak, még jobb.

- Mobiltelefon. Nálunk ez legalább 10 perc béke.

- Legyen naponta 1-2 fix időpont a játékra, amikor csak az övé vagy egy ideig, jól le tudod fárasztani. Csikizd, emelgesd, játszatok repülőset (ő legyen a repülő).

- Babamasszázs. Imádjuk. Szobában, nagyágyon, meleg szobában.

- Néha énekelj, vágj pofákat hozzá. Nálunk Vuk és Füles mackó a sláger.

- Séta. Néha 2-3 percre felültetheted a kocsiban, vagy kiveheted, hogy körülnézzen, netán mehettek 20 percet kenguruban is, onnan jobban lát.

- Otthon meg mutogasd körbe a házat neki, hadd nézze meg milyen zajos pl. a vízmelegítő, amikor bekapcsol.

Ennyi jut eszembe így hirtelen.

2009. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Nekem három ilyen babám van,ikrek, és kb. 1 hónapja van itt is, hgoy nagyon nyűgösek. De már rájöttem, mi a gond, az, hogy állandóan aludnának. Egy kicsit elvannak, ha felébrednek, esznek 1 órát még nézelődnek és utána kezdődik a hiszti. Ekkor már muszáj elkezdenem elaltatgatni őket, mert ha nem kitör a háború! És mióta elaltatom őket, azóta már nincs is olyan nagy gáz.

Mi is nézünk tv-t, de nem mindenféle műsort. Csakis minimaxot szoktunk nézni, mert az tényleg leköti őket. Csak én is tartok attól, hogy a szemüknek nem jó. Ők azon kacagnak a legjobban, ha megcsikizem őket, vagy ha a tükör előtt szórakozunk.

2009. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

22:39-es vagyok:

A tv-t csak alkalomszerűen javaslom, és válogatott műsorral, nálunk gyakran megy, de ő olyankor szopizik. Ha nagyon sír, akkor benyomom, amíg elintézek valamit (wc, postás), hogy ne hergelje magát. De csak ennyire.


Ja!

Olvassatok mesét vagy újságot.

Konyhaasztalnál ülve ölbe veszem, Lakáskultúrát kinyitom, én kávézok, ő meg "olvas" és lapozgat.

2009. nov. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nekem is az a tippem,hogy elkezdődhetett a fogzás.A fiam három hónapos korától rágta az öklét.Most kilenc hónapos,és három hete bújt ki az első,két hete a második.

De a tv-t én is tudom ajánlani,én leültetem a fiamat,bekapcsolom neki valamelyik mesét dvd-n,és már csinálhatom is a dolgomat.Ha megúnja,utánnam úgyis.Ha pedig únja a játékait,vegyél Neki egyet-egyet,és figyeld a reakcióját.Ha egy picit is leköti,akkor vegyél neki mindig valami apróságot.Nekem bejött.

2009. nov. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
21%
egyszerűen hihetetlen,hogy szülök vannak akik tévével kötik le pár hónapos babáikat.még ha pár percre is.eszembe se jutna ez,pedig én is átéltem ugyanezt.én énekeltem neki és mesét olvastam,ha nagyon nyűgös volt sétáltunk,dédelgettem,ha rám van szüksége akkor ott vagyok.én aktívátort adtam neki,az sokat segített,és mint minden a babáknál ez is csak egy ideig tart.nem azért nyüszög,hogy téged bosszantson,egyszerűen valami nem stimmel neki.el fog múlni.
2009. nov. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!