Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb Mikortól értik a babák...

Kb Mikortól értik a babák amit mondunk nekik?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Babánként változó ez is. Az én kisfiam olyan 7 hónapos kora óta figyel a nevére. 10 hónapos korától érti, ha azt mondom jön a fürdés, mehetsz vetkőzni -> ilyenkor elindul a szobába, ahol vetkőztetni szoktam :-)

Kb. 1 hete érti, hogy megyünk pelust cserélni, ekkor is elindul a szobába. Érti, hogy ha elmegyek -> már ha húzom a cipőm és veszem a kabátom, akkor int pápát :-)

Ezek a konkrétabb esetek, de ettől persze azért egy kicsit többet megért,csak ezek a szemléletesebbek.

Ilyenekre gondoltál?

2009. nov. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, most 11,5 hónapos

/előző/

2009. nov. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 11 hónapos. A nevére kb 7 hónapos kora óta hallgat. Mostanában ezeket érti meg, nem is tudom, jó pár hete: nem, gyere ide, kérem, tedd bele, vedd ki, szedd szét, hol van ez meg az, az orra, a szája, a szeme, ilyesmik, jön apa, jön mama, anya. Most ezek jutottak eszembe.
2009. nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy már az első héttől fogva érti, csak reagálni nem tud rá. Nemhiába kell hozzá sokat beszélni már pár hetesen is. Lehet, hogy ez az én hülyeségem, de mi már most nem beszélünk pl. csúnyán a babó miatt, pedig még a pocakban van :o)) Ki tudja, hogy pár hetesen, hónaposan is mit jegyeznek meg, ami későbbi beszédükre kihat.
2009. nov. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen,ilyenekre gondoltam!köszi a válaszokat!
2009. nov. 12. 11:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a baba már a hasban érti a beszédet, de úgy, hogy a hangszínt figyeli

ezért tilos veszekedni a jelenlétében, mert érzi, hogy baj van és az neki stressz helyzet

2010. márc. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!