Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beoltatjátok e magatokat a...

Beoltatjátok e magatokat a H1N1 ellen, azért hogy a gyermeketeket megóvjátok attól hogy esetleg hazaviszitek a fertőzést?

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Eddig nem akartam. De most elbizonytalanodtam... Épp olvasom itt neten, hogy Baranya megyében bezártak egy iskolát, 60 gyereknél találtak H1N1 vírust. (Elég közel van hozzánk ez a település.)

Mindenesetre nem arra hajlok, hogy beoltassam magam. A férjem is bizonytalanná vált ezen hír után...

Kiváncsi lennék a többiek váleményére.

2009. nov. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Szerintem nem veszélyesebb mint egy évi rendszeres influenza. Csak kell a médiába a hír, fogyjon az oltóanyag, és vegyük észre milyen 'jó fej' kormányunk van, aki gondoskodik a polgárairól. A teszteletlen hosszú távú esetleges mellékhatásairól is szólva.
2009. nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi igen, mert férjem nagy irodaházban dolgozik ahol a "fantasztikus" szellőzőrendszer hordja szét a vírusokat, már légiósbetegség is volt a kollégák között... Nekem meg 0 az ellenálló képességem az influenzával szemben, évente 4-5x elkapom de nagyon komolyan. Sztem öreg koromban ebben fogok kinyúlni, bár ez most mindegy.


Viszont abban nem vagyok biztos, hogy attól hogy mi nem kapjuk el, egyben nem is hozzuk haza. Mert mondjuk a kezemre ráragad a vírus, vagy a ruhámra, én nem leszek beteg, de mondjuk megölelem a babám és már át is ragadt rá. De lehet hogy ez nagy hülyeség, nem vagyok orvos. Vagy elkaphatja a zenebölcsiben... Ezek miatt asszem' mi őt is beoltatjuk.

2009. nov. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel beoltattuk magunkat.A babát nagyon nem visszük közösségbe...csak az a kellemetlen,hogy a többi családtag nem akarja beoltatni magát...és ő tőlük sajnos elkaphatja..
2009. nov. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi sem akartuk beadatni, az orvos is azt mondta, hogy nem fontos, mert ugyanolyan, mint az eddigi influenzák.

A héten viszont már azt tanácsolta, hogy adassuk be mind a két féle ellen, mert ami Ukrajnában támad, az veszélyes, és csak úgy ér valamit a h1n1 elleni is, ha a másikat is beadatjuk. Sőt azt tanácsolta, hogy az összes családtag oltassa be magát. Nagymamák, nagypapák is!

2009. nov. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondta a doki hogy ne adassuk be...de mióta megjelent a médiába hogy megbüntettik azt az orvost aki ellenzi vagy lebeszéli az embereket,na azóta megváltozott a véleményük,mint a gyerek,mint a felnött orvosunknak.szóval őket is be vannak befenyítve.
2009. nov. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi nálunk már az egész család beoltatta magát!!!
2009. nov. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek mondtam, hogy oltassa be magát vagy nem jöhetnek a gyerek közelébe, szerintem ezzel nem jó játszani, mi felnőttek vagyunk nem halunk bele.
2009. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem.Először is: Ukrajnában nem csak h1n1 fertőz,hanem tüdőpestis,és abba haltak bele a legtöbben,nem a h1n1be.Ezt tudom és nem hallottam.A családomból sokan az egészségügyben dolgoznak,bízom a tanácsaikban.Az én lelkiismeretem nem bírná ki,ha egy oltás mellékhatásaként betegedne meg egy életre a lányom.Kérdezhetik azt erre,hogy azt hogy viselném el,ha elkapná,mert nem oltattam be?Most nem hozom elő a halálozási aránnyal kapcsolatos bla bla-t.Az iskolát bezárták,de elmondták,hogy nem vizsgálják meg mind az összes gyereket,mondván úgyis h1n1.Tegyük fel,az is.Majd mondják már meg 2 hét múlva,hánynak lett tőle maradandó baja?A lányommal 7 hónapos terhes voltam tavaly,amikor elkaptam az influenzát a párommal együtt.Ő egy hétig feküdt gyógyszeres kezelés mellett,én 3 napig voltam beteg,úgy hogy csak vitamint szedtem.És a babám egészséges.Az bosszant ebben az egészben,hogy az emberek mindent elhisznek,amit a tv-ben hallanak.Miért kell riogatni a terhes és kisgyermekes anyákat?A h1n1 helyett inkább a tüdőpestissel foglalkoznának ennyit,ha már Ukrajnától tartanak.
2009. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!