Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én babám ilyen sírós?

Csak az én babám ilyen sírós?

Figyelt kérdés
Képes déltől este 9-10 óráig sírni és csak ölben van el.Pedig nem szeretném elkapatni,de hiába próbálom bárhová letenni csak sír.8 hetes.
2009. nov. 10. 08:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a hasa fáj, vagy csak egyszerűen igényli az anyukáját, Még nagyon pici, nem kapatod el, dédelgesd amíg csak igényli, majd ha nagyobb lesz, magától is eljátszik.
2009. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Már is elkapattad.Ha hagyod a kiságyában,és nem éhes,nem szomjas,nincs melege stb. néhány nap után megmarad a kiságyában sírás nélkül is.Az csak tévhit,hogy "igényli" az anyukáját.Szoptatáskor,tisztábatevéskor kell dédelgetni.Ha hozzászoktatod az ölbenléthez,nem fog róla leszokni,legfeljebb ordítások árán.3 gyerekes anyuka tapasztalata.
2009. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem születése utáni 4-5. naptól volt ez, de nonstop. Végül cumit kellett neki adnunk. Attól annyira lenyugodott, hogy teljesen megszűntek ezek a folyamatos sírások. Mostmár szinte csak akkor sír, ha éhes vagy nagyon álmos.

Én írtóztam a cumi gondolatától is, de bevált. Esetleg egy próbát megér.


Alszik egyébként eleget? Nem a fáradtságtól sír?

2009. nov. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az enyém két hónapos, az első naptól fogva ezt csinálja, sír és sír. Hogy miért, nem tudom. Sokszor az sem jó neki ha kézben van. Ha leteszem, na aztán meg végképp nem megfelelő neki.
2009. nov. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

08.26os, rendkívül nagy baromságot írtál...

mi az, hogy tévhit?!

9 hónapig együtt voltatok, bmeg, jóhogy igényli a közelséget!

Félelmetes, hogy mik vannak.


kedves kérdező

az én babám minden este 10től reggel 6ig folyamatosan sírt 3 héten keresztül, mai napig sem tudom, miért.

a gyerekorvos azt mondta, egy évben egyszer születik ilyen sírós baba, mint az enyém, és majd 1 éves korára jobb lesz:) most 14 hónapos és még mindig nagyon-nagyon sírós, de már sokkkkkkkal jobb:)


de az is lehet, hogy tényleg a hasa fáj...

2009. nov. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem is hülyeség az, hogy kézben kell tartani, mert téged igényel. Ha sír valami baja van, ennek az okára kell rájönni, de az biztos, hogy nem az,hogy anyahiánya van. HA meg mégis, akkor meg tényleg le kell róla szoktatni, különben hordozhatod akkor még egy jó pár hónapig, évig. Nem lesz neki semmi baja, ha leteszed és úgy próbálod megvigasztalni, simogatással, beszéddel, énekelgetéssel, és a cumit is tényleg ki lehetne próbálni. De a legvalószínűbb szerintem hogy fáj valamije és ilyenkor a poci szokott fájni. Kap valamit erre? Pl. valami meleget tehetnél a pocijára,attól ált. elmúlik. VAgy torna, esetleg ezek a cseppek (infacol, sab simplex, ...)
2009. nov. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

9 hónapig benned volt, a végén szoros ölelésben. Miért várjuk tőle el, hogy tök egyedül átálljon. Én nem hagytam egyedül sírni az ágyában. Kendőbe tettem, ha kellett neki. Fél éves, akkor sír ha baja van. Este egyedül aslzik el a kiságyban 3,5 hónapos kora óta. A napi hordozási mennyiségét (kendőben/mei tai-ban most is megkapja:)


De minden gyerek más. Kinek mi jön be. Szerintem kísérletezz. Persze módjával, nem kell teljesen összezavarni...

2009. nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8:46-os: és egész nap??? Szerintem ez nem normális, ha tényleg ez a baja. Egy kisbabának is el kell lennie egyedül is. Tudom, még pici, de 5-10 perceket akkor is el kellene hogy nézelődjön és nem ölből!
2009. nov. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Két elmélet csap itt össze. Nyilván mindenkinek más a tapasztalata saját, illetve a gyereke természete alapján. Szerintem bátran próbálkozz, és találd meg, hogy Nektek mi a jó.


Ui. az miért baj, ha hónapokig vagy akár még a járó baba is hordozva van? (nem kell beleszakadni, kiváló eszközök vannak, amivel könnyebb vinni egy 10 kg-ost, mint a babakocsit tolni az akadályokkal teli városban) Nem önzés elvárni, hogy egyedül legyen el? Nem ezért vagyunk vele otthon?

2009. nov. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem se muszáj állandóan az anyánál lennie, mert kialakul ez a bizonyos "csak az anyu" kötődés. Az én pici babám kis ágyikóban alszik, akkor veszem fel ha már nagyon sír. Szopi után büfi és valami "szabadprogram" pl. ráteszem a nagyágyra , vagy mostmár nagyobb , akkor a játszószőnyeg. Nem lehet , hogy mindig rajtunk lógjon, mert főzni kell, takarítani. Meg kell szoknia a porszívó, mosógép, tv hangját,mert különben kész, állandóan csak anyunál akar majd lenni. Be kell tenni a kiságyba, az ágyra, és hagyni, PICIT hadd sírjon. Utána cumika be és megnyugszik. (van olyan baba, aki az ujját fedezi fel, akkor azt kell hagyni)
2009. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!