Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tömik a gyereket?

Miért tömik a gyereket?

Figyelt kérdés
Anyósom állandóan tömni akarja fél éves babámat, persze nem engedem. Ilyenkor gondolom azt gondolja, hogy rossz anya vagyok nem adok eléget neki enni stb.(ezt szóban nem mondja). Múltkor is meggymártást próbálta ízleltetni vele. Mindig úgy viszem hozzá, hogy megetetem és mondom neki, hogy ne etesse mert nem éhes. Hogy mondjam meg neki, mert én már úgy érzem, hogy ha szólok akkor már nagyon durván odamondom, mert ez megy már hónapok óta? Másnál is van ilyen? Vagy a páromnak kéne mondanom, erőteljesebben , hogy szóljon az anyjának?
2009. nov. 8. 21:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig igenis rá kell szólni! Csakis te döntheted el,hogy te mit szeretnél már adni a babádnak,és ő ezt fogadja el. Próbáljon a párod beszélni vele,lehethogy rá jobban fog hallgatni.


Az én babám fél éves és most fogjuk kezdeni csak a hozzátáplálast.Kérdezgették a szülők,hogy még nem e kapott ezt-azt,de egyik sem adna neki semmit a megkérdezésünk nélkül.És szerintem ez így van redjén.

2009. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

védőnőm mesélte itt nálunk múltkor, hogy sok olyan anyukája van, akik kb. 8 hónapos kortól kezdték a hozzátáplálást, addig kizárólag anyatej. ami nem rossz, csak a gyerekek már elmúltak egy évesek, és iszonyat rossz evők.


mindezt azért mondta el, mert itt sírtam, hogy a 4 hónapos gyerekemnél el kellett kezdeni a hozzátáplálást, mert 3 hónapos korára teljesen elfogyott az anyatej.


nincs is gondunk, mindent megeszik, nem válogatós, nem allergiás.


persze a kérdező nem ezt kérdezte. de nem mindegy, jóllakatni akarta a mama, vagy csak egy kis kóstoló?

2009. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia elöször is te döntsd el h kaphat-e az a baba ezt v azt ha nem már pedig ugye ez derül ki a kérdésedböl és ezt nem akarja meg érteni a kedves nagymama én szólnék a páromnak ha akkor se értené meg na akkor odaszólnék 1 kicsit keményebben hátha észrevenné magát.ha az se akkor én is tennék olyat amit kifejezetten kér h ne tegyek:)
2009. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Hála az égnek az én anyósom ki van innen tiltva és soha nem volt még a lakásában a gyerekem. Képet kapott róla, mostmár azt sem fog mert úgy viselkedett a gyerek szülinapján hogy az kritikán aluli. De én biztosan megmondanám kerek perec neki, hogy amennyiben nem tartja tiszteletben a nevelési és etetési elveidet, abban az esetben nem unokázhat többet. Hidd el hatni fog ha szereti az unokáját. A gyerked a te gyereked, és te tartozol érte felelősséggel senki más! Elég ha csak félrenyel a baba és már megvan a baj. Én ilyenben és másban sem tűrtem soha senkitől beleszólást. Ő úgy nevelte a gyerekeit ahogyan akarta, hát hagyja meg neked is ezt a lehetőséget. Egy éves kor után pedig készülj fel arra, hogy ha most nem állsz drasztikusan a sarkadra, akkor mégtöbbet meg fog magának engedni. És egyre többet és többet és többet....... Sok sikert. 18 hós kislány anyukája.
2009. nov. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%
Anyósom csokival akarta tömni a másfél éves Picit, megtiltottam, erre a banya megsértődött... Majd megbékél, nem érdekel, akkor se tömje a gyereket!!!
2009. nov. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Igen anyatejes a babám, de napi 1× adok neki bébiételt, persze meggymártást még nem. Ezt a meggymártást csak egy volt, volt, hogy már csokipudingod krémet nyalatott vele.

Az nem értem, hogy amikor odamegyünk (kb 1 órára hozzá), miért tömni akarja, miért nem játszik inkább vele, rögtön adja neki a fém kiskanalat a kezébe , hogy azzal játszon, amitől szintén kiakadok, hogy viszem neki a kis plüss játékait és ő csak inkább tömné.

2009. nov. 9. 08:21
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem akar kimaradni a kajcsiből. Nálunk az anyum volt ilyen minden áron meg akarta tömni a fiamat. szerencsére nem lakunk olyan közel hogy minden nap átjön. Én arra jöttem rá, hogy ha hagyom neki abba hagyja. Úgy időzítettem a kajcsit, hogy itt legyen és ő etette. Láss csodát onnantól kezdve nem tömte semmivel csak a mit én odaadtam neki. Próbáld meg hátha nálatok is beválik.
2009. nov. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%

Bízd a párodra! Meccselje le az anyjával ő! Nem az a kérdés, hogy egy fél éves gyerek ehet-e már meggymártást, hanem az, hogy ha jóllakottan viszed oda ne tömjék! Pláne ha a gyereknek (ahogy a kommentedben írtad) nem ez a tempója.

Amúgy borzasztó, hogy ennyire a zabálás körül forog majdnem mindenkinek az agya....

Te vagy a főnök, ne feledd!

2009. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%

tudom, hogy nem a kérdéshez tartozik, de annyira belemelegedtetek a mit szabad enni a gyereknek és mit nem témába, hogy csak megjegyzem, hogy én első babásként honnan tudhatom például, hogy mit adhatok és mit nem. Lehet, hogy ha anyám vagy anyósom kóstoltatni akar valamit a kicsivel, hamarabb engedem, elvégre nekik mégiscsak nagyobb tapasztalatuk van ebben. Természetesen csak az én tudomásommal. De most hogy rivalljak rá, hogy ezt meg azt ne adjon neki enni, ha neki már van tapasztalata ebben? Mondjuk egyik nagymama sem falusi parasztnéni, anyósom most is babára vigyáz, az öcsém és én közöttem pedig elég nagy a korkülönbség, anyu 10-15 éve még bőven babázott.


Különben, ha a te helyzetedben lennék, kedves kérdező, én nem várnám meg, hogy a párom beszéljen az anyjával. A gyerek ugyanúgy az enyém is, mint a férjemé, nem értem, miért a férjemnek kell megmondania a tutit az anyósnak. Úgyis én etetem, nem az apja. Én beszólnék anyósnak, mondjuk nekem amúgy is elég szabad a szám.

2009. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

azért ezzel nem értek teljesen 1et. felnevelt anyóspajti 1-2 gyereket. fel persze, segítettek neki 4-5en nálunk speciel. nagyobb tesók, szülők, mert hát mindenki 1 házban lakott.

másrészt akkor azért kissé más cipőben járt az orvostudomány.

ha átmegyünk a "mamácskáékhoz", mert hát ő az állítólag, akkor azt mondja, h én pihenjek, mad ő figyel a fiamra. hát eddig 2szer hallgattam rá: 1szer magára rántotta a fiam a mamácska cangáját, tegnap meg épphogy nem repedt fel a szemölödöke, mert lefejelte az ágyat. tiszta dagadt meg lila neki. nem mondom, h nincsenek balestek, csakhát érdekes mód nála mindig történik vmi... szóval, aki ilyen anyóst kapott, min pl én, annak azért nehéz megmagyarázni ezt az ő idősebb és tapasztaltabb dolgot. én tájékozódom a dokitól, netről, anyukámtól, aki halad a korral.

2009. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!