Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tömik a gyereket?

Miért tömik a gyereket?

Figyelt kérdés
Anyósom állandóan tömni akarja fél éves babámat, persze nem engedem. Ilyenkor gondolom azt gondolja, hogy rossz anya vagyok nem adok eléget neki enni stb.(ezt szóban nem mondja). Múltkor is meggymártást próbálta ízleltetni vele. Mindig úgy viszem hozzá, hogy megetetem és mondom neki, hogy ne etesse mert nem éhes. Hogy mondjam meg neki, mert én már úgy érzem, hogy ha szólok akkor már nagyon durván odamondom, mert ez megy már hónapok óta? Másnál is van ilyen? Vagy a páromnak kéne mondanom, erőteljesebben , hogy szóljon az anyjának?
2009. nov. 8. 21:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

védd ki azzal, h ezt -azt még nem ehet és kész.

1 éves kor után jön az igazi pokol, hidd el. csokiztatás, dugiban kóláztatás...

2009. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy felborítja vele a napirendet. Különben meg ha 1-2 kanállal ad neki, hát adja ha ettől boldog. De megértelek én utálom amikor meg akarják etetni a gyerekem. Sokszor már nem szólok. Én is mondta anyósomnak, hogy utálja a babám a sütőtököt, erre mit sütött direkt neki?? Sütőtököt. Persze egyből adta is neki én meg nem szóltam. Szegény kiköpködte meg összeszorította száját meg öklendezett tőle. Így remélem sikerült elérnem, hogy többet nem akarja majd etetni.
2009. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos baba már nyugodtan megkóstolhatja a meggymártást. Enyém már 5 hónaposan kapott krumpli-meggyet (főzve turmixolva). Persze az más kérdés, hogy etetni akarta, vagy csak egy kis "kóstoló". a nagymamák már csak ilyenek.


Anyu az én lányomat 6 hónapos korban vaníliás jégkrémmel etette... (szerencsére megálltam, hogy nem szóltam rá).

2009. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

A gyerekednek te vagy az anyja, te vagy a felelős érte. Egy fél éves babának még javában szopni kellene, vagy ha nem szopik akkor a tápszer a fő tápláléka. A kóstolgatás pedig nem úgy megy hogy mindenfélét rászabadítunk. Előszőr egy-két kanálka natúr gyümölcs, ( és nem habart szósz!!! ), egy-egy kanálka főtt zöldségek ( répa,krumpli ).

A hozzátáplálás megkezdéséről millió kiadvány létezik.

Tessék a sarkadra állni, mert ha valamire allergiás lesz a csöppség akkor is neked kell a dolgokat megoldani. ( tojás,tej, lisztérzékenység...stb)

Felnőtt emberek vagytok, meg kell tudni meszélni, kérd meg az anyósodat hogy a kicsi táplálását bízza rád, neki pedig kötelessége ahhoz tartani magát amit te kérsz, hiszen mindketten szeretitek a kcsit és nem akarhattok rosszat neki.


Kétgyermekes anyuka

2009. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
kedves utolsó, tévedsz, mert egy 6 hónapos tápszeres babának már 4 hónaposan szokták kezdeni a hozzátáplálást. (anyatejeseknek pedig 6 hónaposan).
2009. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Az nem derült ki hogy szopik-e vagy tápszeres......
2009. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
Az én gyerekeim 6 hósan már mindenféle főzeléket,mártást ettek egy kis husival.Sokkal egészségesebb és több benne a vitamin,mint a tápszerekben.A babádnak sem lesz semmi baja,ha kap 1-2 kanál meggyszószt.Ha nem éhes,vagy nem ízlik neki,akkor úgy is kiköpi majd.
2009. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

tök mind1. h szopik vagy sem. ő az anyukája, ő dönti el, h mikor mit ehet a gyermeke. anyósom 7 hónaposan nyers tojássárgáját akart etetni a fiammal porcukorral kikeverve. engedtem volna meg mert tápszeres baba?

azt adj neki kedves kérdező és akkor, amikor te jónak látod. az apukáján kívül senkinek nincs hozzá semmi köze.

2009. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

A nagyik márcsak ilyenek:) Ezzel fejezik ki a szeretetüket többekközt. Később majd nasival tömik, hülye játékokat vesznek nekik, és simán megfosztanak a tekintélyedtől mikor te azt mondod valamire hogy nem:)

2009. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%
A gyerek éppen akkor lesz allergiás,ha minél később szoktatják hozzá valamilyen ételhez,ezért mondják már nálunk is,hogy 4 hónapos kor után el kell kezdeni pl. a lisztesételek adását.Ezt Ausztriában pl. már nagyon régen tudják.Egy ismerős anyuka elcsodálkozott,hogy nálunk milyen későn kezdik meg a hozzátáplálást,és nem adnak lisztes ételeket.
2009. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!