Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba kaphat gyorsrizst?

8 hónapos baba kaphat gyorsrizst?

Figyelt kérdés
Sima rizst letudom turmixolni neki vagy az üveges bébiételekbe valami más van?
2008. júl. 4. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Ne adj nek félkészt, mert azt ált sózzák. Az ő veséjük még nem bírja a só terhelést. Ált nekik ilyenkor még sótlanul kell fűzni. Turmixban aprítani tudod a magad által készített rizst. Bébi ételben is így van. Azt persze kinálhatsz neki, az más technológia.
2008. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se adj neki gyorsrizst. Szerintem a bébiételekben is sima rizs van. A sima rizst is le tudod turmixolni.
2008. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem viszont semmi gond a gyorsrízzsel, sőt..., elő van gőzölve, ennyi, nincs megsózva. A sima rizst viszont elő szokták olajon dinsztelni, akkor az már sokkal egészségtelenebb.
2008. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
Én is adok a fiamnak gyors rizst, másmilyet nem is tartok itthon, mi is azt esszük. Nincs tőle semmi baja. Az a pici só nem árt neki. Én már az elejétől kezdve sós vízben főztem neki a kajáját, meg kell szoknia az ízeket.
2008. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha a gyorsrízst tényleg sózzák, max te mikor csinálod nem sózod külön. De szerintem sem baj, én is azt adtam a babámnak. Már csak 4 hónap és azt eheti amit ti is, így lassan hozzá kell szoktatsd a te főztödhöz, és ha te sózod, úgy kell megegye. Persze, ne 6 réteg sós kaját adj neki, és persze, hogy nem csiliről beszélünk, de gyorsrízzsel nincs gond. Azok amúgyis általában jó minőségűek.
2008. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Én már 8 hónaposan adtam neki gyors rizst! és nem lett tőle baja! Ráadásul amikor megfőztem akkor külön raktam hozzá gyümölcsöt, majd úgy turmixoltam le. Kitünö finomság.Az én kisfim nagyon szereti.
2008. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!