Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon balkezes lesz? Eddig a...

Vajon balkezes lesz? Eddig a bal oldala teljessen domináns.

Figyelt kérdés
Babám mindent először bal kezével fog. Jobb oldalára fordult át először. Most mászni próbál. Jobb kezét mindig hátul hagyja, bal lábával jobban nyomja előre magát. 6 hónapos
2009. nov. 6. 19:10
 1/8 anonim válasza:
34%
jajj most nem mind1 h mien kezes lesz. majd megtudod, istenem az össze mostani anyuka úgy félti a gyerekét hogy az már vicc.
2009. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. ;)

Van úgy, hogy mégis az ellenkezője történik; egyes kisbabák (pl. én is), sokáig kétkezes voltam evőeszköz, ceruza fogásánál.

Majd minden kiderül időben. A balkezesség amúgy lehet nagy előny is, pl. sportban becsapós lehet az ilyesmi az ellenfélnek. ;D

2009. nov. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyerekek az elsö években többször váltanak kezet és csak késöbb dontik el, hogy melyik lesz a domináns. Egyébként teljesen mindegy, mindkettöbel jól el tud az életben bldogulni.
2009. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyáltalán nem féltem a gyerekem a bal kezességtől! Mért kéne félnem? Sőt egyáltalán nem is zavarna ha balkezes lenne. Csak feltűnt, és kíváncsi vagyok. Vagy már ez is baj?
2009. nov. 6. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:

3 éves koruk után dől el, hogy milyen kezesek lesznek,

addig domináns a bal, illetve kétkezesek

2009. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk (15 hós baba) van hasonló probléma. Neurológus professzor asszony szerint 6 éves korig kétkezesek a babák, az a normális, 6 éves korra alakul ki, hogy végülis milyen kezesek lesznek. Vidd el gyógytornászhoz, azok tudnak segíteni.
2009. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Engem tényleg nem zavar. A jobb kezével is ügyessen fog, meg balra is fordul, gondolom rájön, hogy a jobb kezét is kell mozdítania, ha mászni akar (még csak most lett 6 hónapos-nincs lemaradva), csak észrevettem, hogy mindent a ballal kezd.

Amúgy szerintem hamarabb kiderül, mint 6 év, mert vannak balkezes ovisok is, nemcsak kisiskolások.

2009. nov. 6. 21:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én bal kezes vagyok. Már 2 évesen bal kézzel színeztem, és csináltam mindent. Viszont, ha a babád a bal lábával tolja magát, akkor jobb kezes lesz. Bal kezes- jobb lábas, jobb kezes- bal lábas ez mindíg így van.

Egyébként a bal kezes gyerekek tanulékonyabbak, okosabbak, és a suliban jobban mennek a reál tárgyak, mint jobb kezes társaiknak.

Az én fiam is balos lesz, bár tőlem örökölhette, mert a családomban is sok a bal kezes.


5hetes baba anyucija

2009. nov. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!