Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most biztosan balkezes...

Akkor most biztosan balkezes lesz?

Figyelt kérdés
kislányom 14 hetes. bármit a kezébe adok ügyesen fogja söt már pár napja tudatosan nyul is a dolgok után de csak a bal kezével. ha jobb kezébe adok bármit azt megfogja de a balt ugy látom többször használja söt az ujját is azon a kezén szopja. szerintetek?
2010. okt. 29. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
3 éves kor körül dől el a kéz dominanciája, úgyhogy ez még semmit nem jelent. De akkor se történik semmi ha balkezes lesz.
2010. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez ennyire pici korban még nem látszik. Úgy másfél-két éves kortól lehet már sejteni a dolgot, akkor amikor elkezd bizonyos tárgyakat eszközként használni. Melyik kezével fogja a kanalat, ha megkaparint egy tollat melyik kezével próbál vele írni stb. A fiam nagyon szerette eső után egy bottal kavargatni a víz tócsákat és azt mindig bal kézzel tette. Apuka is balkezes így nem is igazán csodálkoztunk rajta. Beszéltem már olyan anyukával is akinek a gyerkőcénél csak 4-5 éves korban dőlt el egyértelműen, hogy milyen kezes.
2010. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ebben a korban mindent inkább bal kézzel fogott és csak rá egy hónapra kezdte használni a jobb kezét. Most meg inkább a jobb kéz dominál, 11 hónapos. Én is úgy tudom 3-4 éves kor körül dől el. A te babádnak is mint az enyémnek egyszerűen erősebb a bal oldala most de ez változni fog, még egyáltalán nem dőlt el.
2010. okt. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

És ha az lesz az akkora tragédia?

Nem mindegy nem az őskorban vagyunk, nem fogják máglyára tenni miatta.

A húgom balkezes és nagyanyám beszólásai miatt sokat szenvedett, ne aggódj ezen és főleg ne éreztesd vele.

Einstein is balkezes volt.

2010. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! egyáltalán nem tragédia vagy olvastad valahol a kérdésemben hogy én annak gondolom? csak feltettem egy kérdést. többieknek köszönöm szépen a válaszokat!
2010. okt. 30. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha annyira mindegy lenne nem tetted volna fel a kérdést.
2010. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
idióta....
2010. nov. 2. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!