Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Balkezes lesz a kicsim?

Balkezes lesz a kicsim?

Figyelt kérdés
Mindent bal kezzel akar megfogni, neha jobbal. 10 hos. Senki sem balkezes nalunk, hogy fogom megtanitani dolgokra amik nekem termeszetesek h jobkezesek??
2010. szept. 22. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem baj,ha balkezes. Semmiképpen ne akard átszoktatni jobbkezesre! Ennei tud balkézzel is, a cipőfűzőjét is betudja majd kötni. Az oviban,iskolában pedig megtanítják balkézzel írni.
2010. szept. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ikerlányaim egyike balkezes,ő is stabilan,mióta csak fogni tud.4,5 éves,nagyon ügyesen rajzol,vág-saját,balkezes ollója van-,gyurmázik,...Nálunk még nem volt olyan,amit tanítani kellett volna,és más mint a jobbkezeseknél,de egy barátnőm-szintén balkezes-,mesélte,h ilyesmikre az anyukája úgy tanította-aki jobbkezes-,h szemben ült vele.Pl kötni.:)Arra figyelj,h vannak dolgok amikből balkezeseknek másfélét gyártanak,pl az olló.
2010. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

igaz, nem szabad átszoktatni, mert diszlexiás lehet, ha átszoktatod... ismerősöm osztálytársával ez volt...


majd belejössz^^ mikor el volt törve a kezem, akkor a második hát után már egész normálisan csináltam a dolgokat a bal kezemmel...:D Bár az írás rondább és nagyobb betűvel volt, de olvashatóan xD Nem is kell balkezessé válnod, csak megmutatni neki, hogy "kisfiam/kislányom, neked pedig így kell ezt" :)

2010. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

mit kell neki megtanítani? írni az iskolában tanul meg, a balkezes cuccok meg francra se jók, ne erőltesd.


egy balkezes

2010. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

én is balkezes vagyok és nem egy akkora nagy dolog ám ez. átszoktatni meg majdhogynem azt mondanám TILOS!!!!!!!


amúgy egy 10 hósnál még messze nem lehet azt mondani h ilyen, olyan kezes. Ennyi idősen nincs még ilyen.

2010. szept. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért is lesz baj ha balkezes lesz?Nincs azzal semmi gond.Sőt!Sok területen okosabbak:)

Azon nem kell aggódnod, hogyan fogod megtanítani dolgokra (írás, rajzolás).Simán menni fog.

Amúgy csak később fog a babádnél kialakulni, melyik kezét fogja véglegesen használni.

Egy írásszakértő

2010. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

babádnél=babádnál

Hadd használja azt a kezét, amelyiket szeretné.

2010. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szintén balkezes vagyok(nálunk sincs senki a rokonságban)

soha semmi extra balkezes cuccom nem volt. és mindent ugyanugy tudok cisnálni mint bárki más. nem is kérdés!

nekem is bal kézzel probálgat mindent a babám, én kifejezettem örüln ék neki ha az lenne:) nekem csak pozitiv tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban. szoval örülj inkább neki:)

2010. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én is balkezes vagyok, egyedül a késsel való hámozás nem megy, minden más igen. Az egyik legszebb írás volt az enyém az osztályban. Nekem sincsenek szuper balos cuccaim.
2010. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

10 hónapos babánál meg nem mondod, hogy milyen kezes lesz... Majd bőven 2 éves kor felett alakul ez csak ki, úgyhogy nyugodj meg, igen kicsi az esélye, hogy balkezes lesz. Addig minden baba kétkezes és korszak-függő, hogy épp melyik kezét használja szivesebben.

Ha minden baba, akiről itt 2 éves koráig megkérdezik, hogy "jaj, balkezes lesz?", az mind tényleg balkezes lenne, már rég átvettük volna a hatalmat :-)


Egy balkezes anyuka

2010. szept. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!