Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem a hozzátáplálás...

Hogyan kezdjem a hozzátáplálást? Tászer előtt vagy után adjam neki? Melyik étkezés között?

Figyelt kérdés
Kislányom 4,5hónapos,tápszeres baba.Első gyermek,ezért nem tudom, hogy mivel,hogyan kezdjem a hozzátáplálást?Almalevet ajánlottak elsőre,már 4 napja próbálom,de még a fejét is elforditja tőle.Nincs olyan oldal,ahol pontosan leirják mivel kezdje az anyuka,meddig próbálkozzon vele vagy hasonlók?
2009. nov. 6. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Friss az élmény nálunk is. Én egyelőre az ebédet váltom ki vele.(5 hós) Nálunk egyedül a pépesített alma a favorit. Almalé meg ilyenek nem.Ma próbáltam krumplival dúsítani, de nagyon nem jött be neki, így beleturmixoltam még almát, na úgy megette. ezt egy ideig eljátsszuk, aztán jöhet majd tízóraira, uzsira is. Sárgarépára is fintorog, pedig azt mondják azt szeretik.

2009. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:)Meddig próbálkoztál az almalével?Menjek sorba minden gyümölcslével?Vagy 3-4 gyümilé próbálkozás után adjak Neki pépet?
2009. nov. 6. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egyből pépes almát adtam egy hétig, utána váltottam más gyümire. Reggel ébredés után adj neki tápszert, utána a kövi etetés előtt adj neki almát vagy krumplit, répát, először csak keveset, aztán ha tetszik neki adhatsz egyre többet.
2009. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az almalét 1-2 napig erőltettem, de nem jött be neki. Inkább pépesebbet próbálj neki adni, és almát. Először nagyon keveset, nem baj ,ha 2-3 kanál után fintorog, hiszen neki is új. Másnap próbálj többet , aztán mégtöbbet. Az enyém símán megeszik mostmár egy egész almát. Én úgy turmixolom, hogy teszek bele egy kis forralt vizet is, hogy még jobban szétpépesítse a gép.
2009. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!