Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a hozzátáplálást...

Baj ha a hozzátáplálást ebéddel kezdem, és majd azt váltom ki először? És ha már ebédre kapott mást akkor attól, hogy még nem váltom ki azt kezdhetem a tízórait vagy az uzsonnát is? Vagy meg célszerű várni egy étkezés kiváltását?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem ragaszkodtam görcsösen a kiváltáshoz. Megkóstoltattam vele az ételt, aztán ha kért, kapott még tejet. (persze, hogy akart:)) Nekem délelőttit mondott a védőnő, de én a délutánival kezdtem.
2011. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk meg kimondottan délutánt mondott a védőnő:)

Lényeg,hogy hallgass a megérzéseidre,te tudod a legjobban,mi a legjobb a babádnak.Egyébként mi is kb. így csináltuk,eleinte két főétkezés volt,egyszer gyümölcs,egyszer főzelék,de utána mindig szopizott,most már innivalót kap cici helyett,mert úgy érzem,már nem sokáig van sajnos,így szoknia kell a poharat.Nálunk most tízórai,ebéd,uzsonna,amit teljesen kiváltottam,ezen kívül még 3szor meg tudom szoptatni.

2011. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem baj,kezdheted nyugodtan az ebéddel.Én is annak idején mindkét gyerekemnél az ebéddel kezdtem,mivel az a főétkezés,a védőnőnk is azt javasolta.Ha szépen elfogadja,előszőr csak pár kanállal kóstóltass,aztán egye a megszokott tejcit vagy tápszert.Napról napra növeld a kanalazás számát és ha már megeszik kb. 100 gr-ot,akkor elhagyhatod utána a tejcit vagy tápszert,nem tudom szoptatod-e a babát vagy tápszert eszik.Ha már sikerült kiváltani az ebédet,utána 1-2 hét múlva próbálkozhattok a tizórai vagy uzsi kiváltásával is.Sok sikert!
2011. márc. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!