Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám 1 hónaposan hason...

Ha a babám 1 hónaposan hason szeret aludni a legjobban, akkor megéri venni légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés

Éjszaka is cicizés után inkább hason alszik el, és én is jobbnak tartom, mert az oldalt nem nagyon szeret lenni és sokat büfizik, azaz sokszor. Az első két nagyot kivárom, de elalszok..és akkor meg már nem büfizik rajtam, de ha hasra teszem sikerül neki. Eddig is aludt hason és nem volt probléma, de a tegnapi tv-ben dolgok (csecsemőhalál)megijesztettek!

Mennyibe kerül egy légzésfigyelő? Szerintetek szükség van rá, ha eddig sem volt baj? Hol lehet olyat venni? Használtan érdemesebb venni vagy hajlamos egy idő után elromlani?

Előre is köszi a válaszokat!

Üvd.: 1 hónapos baba anyukja


2009. nov. 5. 14:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Félni ne félj, bár tény, hogy megnyugtató, ha van légzésfigyelő. A férjem ellene volt szülés előtt. Azóta már többször hálálkodott nekem, hogy rábeszéltem.

Azért azt tudni kell, hogy csak akkor hallod mit csinál a babád, ha bébiőr funkciós a légzésfigyelő. A bébiőr nélkülinél csak a riasztást hallod a szülői egységből.


Mellesleg az én kisfiam már a kórházban (tehát pár naposan) is szinte csak hason aludt. Mostmár meg aztán pláne, egész nap és éjjel hason alszik.


8 hetes kisfiú anyukája, előző hozzászóló

2009. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem írt hülyeséget az első. Nekem is ezt mondta a gyerekorvos, mikor megkérdeztem. Sőt azt kifejezetten kiemelte, hogy nem is szabad rögön kikapni a kiságybó, ha riszt a légzésfigyelő, mert nagyobb bajt is okozhatunk vele. És szerintem mindenki tegye a kezét szívre, és vallja be őszintén, hogy tudna e újraéleszteni egy gyereket (persze, ha nem e.ü-s). Mert én nem. Még egy felnőttet sem, pedig van jogsim, jártam elsősegélyre. És egy dvd alapján sem tudnám megtanulni. Max eltörni a bordáját.

Nekünk nem volt, én döntöttem úgy hogy nem veszek, felesleges stresszforrásnak tartottam. Mi is felnőttünk nélküle. Én speciel csak hason aludtam csecsemőként és itt vagyok.

De ez kedves kérdező a Te döntésed! Ha Téged megnyugtata vegyél, vagy bérelj.

2009. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

szerintem attól,hogy a "mi korunkban nem volt",inkább pont,hogy élni kell ezzel a lehetőséggel.Nálunk nem stressz okozo,inkább megnyugtató dolog.

Szerintem is ha megengedheted magadnak vegyél,vagy kölcsönözz.

2009. nov. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem a védőnő és a gyermekorvos is azt mondta, hogy a hasonalvás egészséges, nyugodtam altassam úgy, de a légzésfigyelő jó ha van, főleg éjszakára. Engem nagyon megnyugtat, mert amíg nem jelez addig tudom,hogy minden rendben és nem kell mindig megnéznem és ezzel felzavarnom. A készülék kiskönyve ki van készítve, ha esetleg gond van és nem tér magához a hangtól, és a megrázástól sem, akkor szépen le van írva minden, de ha a 114-et hívod ott is segítenek. Szóval szerintem megéri venni, én úgy voltam vele, hogy ezen nem múlhat...

2009. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Angelcare márkát ajánlom 25000 Ft újonan. De olcsón lehet venni a teszveszen. Vagy kölcsönözni is lehet. Merre laksz? Ha miskolci vagy tudok segíteni.Tudom hol tudsz kölcsönözni. Nagyon meg tudja nyugtatni az embert ha van. Sokkal nyugottabban alszom mint annak idején anyáink. Ha meghallna a gyerekem emiatt soha nem bocsájtanám meg azt, hogy a készülékkel lehet, hogy megmenthettem volna az életét. Örökké azon járna az eszem, hogy sajnáltam rá a pénzt. Ha még nem is tudtam volna megmenteni ha riaszt de a tudatomban ott lenne, hogy mi van ha igen tudtam volna segíteni.
2009. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az én kisbabám is csak hason tud aludni, mégsem vettem légzésfigyelőt. Először gondoltam rá, de alaposan utánaolvastam, és rájöttem, hogy nincs értelme, hacsak nem koraszülött a baba. Ráadásul a legújabb kutatások bebizonyították, hogy valójában nincs összefüggés a hason altatás és a csecsemőhalál között. Mivel a 70-es 80-as években minden gyereket hason altattak, mert ez a legegészségesebb a gerincnek és a csípőnek, természetes, hogy nagyobb arányban voltak hason alvó babák a csecsemőhalál áldozatai között. Sokkal nagyobb kockázat a túlöltöztet vagy a túlfűtött lakás (20 fok feletti hőmérséklet)

Ja és a megvásárolt gépeket pedig nem árt bevizsgáltatni, ugyanis nincs mindegyik orvosilag bevizsgálva, így nem is biztos hogy riaszt.

2009. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%
Ja az a cég aki közismert márkát forgalmaz nemhinném hogy ne vizsgálná be a gépeit,vagy ha mégis megengedheti magának elég hamar kiderülne és nem is vennék az emberek többet.Nyilván nem a legolcsóbbat veszem(ha megtehetem) hanem középkategóriásat.Hozzáteszem amikor megvettük nyilván ki is próbáltuk.Elöször gyerek nélkül majd gyerekkel.Örülök hogy van,és nem csalódtam benne!
2009. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Nem könnyítettétek meg a döntésem, sajnos!:S...Bocsi!

Mind hasznos válasz és még belegondolni is ijesztő! Viszont nem koraszülött, és majdnem 5 kg, anyatejes baba, de az apuka dohányzik és terhességem előtt sajnos én is cigarettáztam.:(

Szerintem ha megtudom honnan lehet bérelni, akkor bérelek egyet mindenképpen! Ha ebben is tudnátok segíteni megköszönném! Hatvanban lakom, a környéken hol tudnék bérelni?

Előre is köszi!

2009. nov. 5. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!