Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám 1 hónaposan hason...

Ha a babám 1 hónaposan hason szeret aludni a legjobban, akkor megéri venni légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés

Éjszaka is cicizés után inkább hason alszik el, és én is jobbnak tartom, mert az oldalt nem nagyon szeret lenni és sokat büfizik, azaz sokszor. Az első két nagyot kivárom, de elalszok..és akkor meg már nem büfizik rajtam, de ha hasra teszem sikerül neki. Eddig is aludt hason és nem volt probléma, de a tegnapi tv-ben dolgok (csecsemőhalál)megijesztettek!

Mennyibe kerül egy légzésfigyelő? Szerintetek szükség van rá, ha eddig sem volt baj? Hol lehet olyat venni? Használtan érdemesebb venni vagy hajlamos egy idő után elromlani?

Előre is köszi a válaszokat!

Üvd.: 1 hónapos baba anyukja


2009. nov. 5. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem akarlak megijeszteni, de ha nem értesz ahhoz, hogyan kell a piciket újraéleszteni akkor teljesen felesleges a légzésfigyelő...

Nekem ikreim vannak, az első hónapban használtuk, mert kötelező volt, de mivel mi csak béreltük így a következő hónapban már nem kértük. Én sem tudom, mit csinálnék ha beriasztott volna, nem készített fel senki. Felelőtlenségnek tartom, hogy képzés nélkül árulnak ilyet. Ha mindenképpen szeretnél akkor kérd meg a védőnődet vagy az orvosodat, hogy az alapokat megtanulhasd. Szívből remélem hogy ne legyen rá szükséged, de ha venni akarsz akkor jobb félni mint megijedni.

Egy anyuka

2009. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem használj.Sokszor az is elég ,ha felkapod a babát,ha jelez,vagy már a sipolására is felébred.NAgyobb bababoltokban,áruházakban,interneten kapsz.Vagy esetleg,ha van a környéketeken orvosi müszeres bolt-vagy ilyesmi,akkor ott lehet kölcsönözni is.Szóval az első szerintem hülyeségeket ír.Arról nem is beszélve,ha nincs ami megszólaljon esélyed sincs...

2009. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A hirtelen csecsemőhalál valódi okait még nem ismerik pontosan, csak azt tudják, hogy milyen körülmények emelhetik a kockázatot. Ezek közül csak az egyik a hason altatás. Ha a baba alatt elég kemény a matrac, nincs alatta kispárna, a takaró nem tekerődhet a fejére stb, akkor kicsi az esély, hogy a baba megfulladjon. Persze, ha Téged a légzésfigyelő megnyugtat, akkor vegyél. Nem fontos, hogy új legyen, vehetsz használtan vagy bérelhetsz is... Az árakat nem tudom, mert nekünk egyik gyereknél sem volt. Annyit azonban tudnod kell, hogy a légzésfigyelő csak az esetleges légzéskimaradásra figyelmeztet, ha használni akarod, fontos, hogy tisztában légy azzal is, hogy mi a teendő akkor, ha a baba légzése leáll (erre vannak megfelelő tanfolyamok).
2009. nov. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Nem hülyeségeket írtam. Ez nem az én véleményem. Tudom, hogy sok x elég ha csak felveszi, de ha ne adj Isten mégsem akkor mit tesz? Érdemesebb felkészülni ha netán baj van...
2009. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz.

Mindenképp megéri!! Ill van hozzá kiskönyv amiben leirja lépésről lépésre hogy mit kell tenni ha baj van.Amúgy nekem amikor még meg sem született a lányom a védőnő adott egy dvdt ami az újraélesztésről szólt.De szerencsére soha nem riasztott be!De ugy tudom én is hogy ha megszólal akkor már a hang is elég ahhoz hogy felkeljen a gyerek.Mindenképp megnyugtató hogy van,most hogy a lányom már 15 hónapos még mindig használjuk,márcsak azért is jó ha alszik és esetleg dolgom van a kertben akkor hallom hogy mikor kel és nem kell rohangálnom hozzá feleslegesen.

Viszont nem olcsó mi 40.000ért vettük ajándék kukával Angelcare van olcsóbb is és van drágább is ennél.

2009. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ill a 15:08 ashoz csatlakoznék...
2009. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Húú basszus...kezdek félni..., de mit tegyek, ha így szeret aludni?! Rajtam is így alszik el, emelgeti a fejét, egyik oldalról a másikra fordítja, ha pedig megunja nyöszörög és akkor felveszem. Volt olyan, hogy egy huzamban 8 órát aludt így.

A bérlés jól hangzik, de tényleg nem tudnám mit kell tenni, de a babóm, ha éhes, akkor hajlamos úgy bedühödni, hogy sírás közben nem vesz levegőt. Ilyenkor fújom, meg "dobálom" és helyrejön. Keresztfiam is ilyen volt és kinőtte. De aludni nyugisan szokott! Jajj..kezdek félni!:(

2009. nov. 5. 15:16
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Ha anyagilag megengedhetitek, akkor én csak ajánlani tudom. Kisfiam 2 hónapos és nem tudnék mostmár nyugodtan aludni légzésfigyelő nélkül. Nekünk bébiőrös van, és ez nagyon jó. Ha felsír, azonnal hallom a mellettem lévő kütyüből. De a légzésfigyelőre visszatérve: életet menthet! Az esetek többségében már a csipogására, de legkésőbb a riasztására újra kezdenek a babák lélegezni. Ha ez nincs, akkor lehet, hogy csak reggel egy halott baba fekszik az ágyban, amikor odamész. Persze az is igaz, hogy ha a baba nem kezd újra lélegezni, akkor tudnod kell mit csinálj. Ehhez egy tanfolyam sem árt, de nekünk a légzésfigyelőhöz kapott füzetben képekkel, szöveggel lépésről lépésre le van írva, hogy mit kell tenni, amíg kiért a mentő.


Szóval, sok baba megvan légzésfigyelő nélkül is, de sosem lehet tudni. Kisfiamnál már többször riasztott. Hála égnek, mire odamentünk, eddig még mindig lélegzett már.


Mi 28 ezer körül vettük, ha jól emlékszem.

2009. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mitől félned. Az én babám a mai napig hason alszik és semmi gond nem volt. Pedig koraszülött is volt...

Nem használtuk csak a kórházban a légzésfigyelőt. Ha sír ő sem vesz levegőt, pedig már 7hónapos. Majd kinövik állítólag.

Venni pedig használtan is vehetsz, aukciós oldalakon biztos találsz olcsón is, de a tanfolyamot vagy egy kis "képzést" az orvosodtól én is ajánlom mellé.

2009. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj! Ez nem segít. Írod, hogy fordítja a kis fejét. Ez nagyon jó!!! Ha gondolod, olvass néhány ezzel kapcsolatos cikket a neten. Ahhoz, hogy egy baba ne vegyen levegőt, egyszerre több tényezőnek is együtt kell lennie:túl meleg, túlöltöztetés, dohányzó szülők, puha fekhely, "túl nyugis" baba, koraszülött vagy kis súlyú babáknál gyakoribb stb.
2009. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!