Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csinaljam a 10 orai...

Hogyan csinaljam a 10 orai hozzataplalast? Segitenetek?

Figyelt kérdés
5 honapos a babam.Mar eszik sokfele gyumit/zoldseget.De most hiznia kellene mert hiaba eszik jol lemozogja a vedonok pedig piszkalnak hogy hetek ota alig hizik.Eddig 10 oraira evett 2 gyumolcsot.De ez nem igazan hizlal es nem teliti 3 ora hosszara.Ma adtam neki tejbe papit majd ivott ra tejet mert szomjas volt.De masfel ora mulva megint ehes lett igy megismeteltem.Hogy csinaljam hogy jol lakjon es kibirja az ebedig?Ebedre zoldseget adok neki ma pl. fel repat es egy kozebes krumplit evett meg es tejcsit ivott ra.azzal jol elvolt a kovetkezo etetesig.Tapszeres baba amugy.Csak reggel nem tudom hogyan csinljam.Nem szeretnem hogy hozzaszokjon hogy 1.5 orankent etetem.De most reggel ugy latszott jol lakott de ezek szerint megsem.Hogy valtsam ki a 10 orait vagy meg eleg neki hogy kivaltottam az ebedet?Elore is koszi a tanacsokat!!!!
2009. nov. 4. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Babám is megáltt ebben a korban a hízásban, majd 2 hónapig semit nem hízott, és láss csodás, csodás, egészséges , életvidám már 17 hós nagylány.

nem kell tömni, hidd el, eszik ő amennyi kell neki.

ha vidám, jókedvü, semmi baj.

2009. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én reszeltem a két tízórai gyümölcsébe két babapiskótát. (6 hónapos kor előtt van gluténmentes változat, utána lehet gluténes is). ettől tartalmasabb lesz a gyümije.


vagy esetleg lehet hozzá tenni két-három kiskanálnyi elkészített tejpépet is. sűríti is, és laktatóbb is úgy. vagy Sinlaccal is lehet sűríteni.

2009. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mostanság kezdem a hozzátáplálást, 5 hónapos elmúlt. Még csak gyümölcsöket kapott, babakeksszel.

Véleményem szerint sem elégséges délelőtt csak gyümölcsöt adni neki. A főétkezést nem szabad kiváltani gyümölccsel. Azt étkezések között kell adni! A gyümölcs és a tej/tápszer nem egyenértékű!

Tudom, mert olvasom, hogy nagyon sok anyuka csak gyümölccsel váltja ki a tejet és úgy tűnik, jól működik náluk.

Szerintem még elég neki, hogy ha délben kap mást. Délelőtt és délután két etetés között kínáld meg pár kanál gyümölccsel! A többi legyen még tápszer!

2009. nov. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az almához tejpépet szoktam neki adni, vagy rizst főzök és turmixolok össze neki még bele. A tejpépből nem egy teljes adagot, csak 2 evőkanállal. Ha így adod, akkor már kiváltasz vele egy étkezést, és csak teát itatok vele utána. Bocsi, hogy belekérdezek, de milyen fajta kekszet és babapiskótát lehet adni 6 hónapos kor előtt? Konkrét márka érdekelne, és, hogy hol lehet kapni. Én csak olyat találtam ami 6 hónapos kor után adható.
2009. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, 6 hónapos utánit adok neki.
2009. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!