Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam a hozzátáplálás...

Hogy csináljam a hozzátáplálást? A babám lassan 6 hónapos, a tejem egyre kevesebb, már csak 150ml naponta.

Figyelt kérdés

3 és fél hós kora óta kap tápszert. Nem akarja elfogadnise az almalevet/pürét, se a babánt.

Azért aggódom, mert nagyon keveset eszik- napi500ml összesen. Eddig jól fejlődött. Védőnő, doki azt mondták jó minőségű a tejem, meg jól hasznosít. De félek, hogy le fog állni a fejlődése. 3 és fél hós kora óta nem csinál új dolgokat. Akkor már próbált felülni- most is csak ott tart, próbált átfordulni, most se fordul önállóan.:( Szótagokat mondott, azokat ismétli most is.

A méretei alapján nincs gond (70cm, 7500gr), bár a növése is lassult.


2010. okt. 14. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

SZia, habár én hamarabb kezdtem a hozzátáplálást mert nekünk is kevés volt a tej, de nekem sem akart semmit elfogadni kivéve a sütőtököt abból is csak a bébiételt. Most már eszik almát, de azt is csak úgy hogy megfőzöm pici vízbe majd botmixerrel össze turmixolom , és utána még szürőn átpasszírozom. Na így megeszi. Ma már kapott hozzá 2kanál őszibarackot is. Először mindig a bébiételt próbáltom és utána egyre több sajátot teszek hozzá. Így jobban ízlik neki.

Mindig keverek hozzá kicsi anyatejet, először 3 kanál anyatejhez tettem 1 kanál bébiételt, így kezdte el megszokni.Majd csökkentettem a tejet, növeltem a kaját, majd elkezdtem hozzárakni a saját készítésből...



Remélem érthető amit írtam, lehet egy picit zagyva.

2010. okt. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, érthető. Köszi. Megpróbálom.
2010. okt. 14. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Szótagokat mond?Akkor az én picim nagyon le van maradva mert még semmi kivehetőt nem gagyog csak "játszik" és ismerkedik a hangjával.Kellene már szótagokat mondani neki?Most elbizonytalanodtam.bocs,hogy nem a kérdésre válaszoltam de most beültetted a bogarat a fülembe:)
2010. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kb ilyenkor kezdtek az öcsém babái (ikrek) is ilyeneket mondani: ma-ma-ma, ké, ne, bű, ga-ga. De Te is tudod, hogy ez nem érdekes, és bőven ráér még. Én csak amiatt aggódom, hogy nem látom a fejlődést. És ez is csak azért aggaszt, hogy megkapja-e a kis szervezete, amire szüksége van?
2010. okt. 14. 21:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Megértelek.De az én babám 5 hós és 7000gr és 63 cm tehát a tiéd teljesen rendben van.Napi szopi mennyisége 450-500 ml korábban volt olyan,hogy 390-et szopizott 3 hónaposan.Teljesen ki voltam bukva de azóta már nem érdekel!Annyit szopizik amennyire szüksége van,úgysem lehet belediktálni többet hiába akarjuk,de az enyém még nem mond szótagokat ezért is kérdeztem tőled.
2010. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!