Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam a hozzátáplálás...

Hogy csináljam a hozzátáplálást? Nekem nem megy.

Figyelt kérdés

Kislányom fél éves mult és nemigen kell neki a tápszeren kivül semmi csak immel ámmal eszi meg az üveges bébi kajákat de nem sokat max fél üveggel utánna bever 200 ml tápszert...A reggeli tizórai uzsi vacsi is tápszer az ebédet szerettem volna kiváltani azt mondták azt kell elsőnek de igy nem igen megy...mit csinálok rosszul???A védőnp azt mondta hogy reméli már eszi a főzeléket meg gyümit is....Hát nem sokat....a doki viszont azt mondta hogy fél éves koráig csak tejcsi vagy tápszer..sajna tejcsi elfogyott maradt a tápszer a végére...

Mit csináljak vagy hogy csináljam???

Az üveges baracklét ilyesmit szivesen issza ha csuklik is azt adok neki mert csak attol mulik..Babateát is issza.

De enni a védőnő azt mondta reméli megeszi az egy üveget...hát nem sajna vagy nem is kell??

Segitsetek hogy hogy csináljam...A sulya nagysága okés 7600 gr és 70 cm....kilsény baba..

Kőszike előre is a válaszokat.


2010. aug. 11. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

szia! Előszöris én főznék neki, nem bébikajával tömném. Ha nem megy az ebéd (gondolom főzelékkel akartad volna kiváltani), akkor ptóbáld meg a tízórait. Korábban kezdj neki, mint ahogy igazából megéhezik, mert ha elkezd sírni az éhségtől, nem lesz türelme kanalazgatni. Az enyém kb. 2 hét alatt szokta meg a gyümölcsöt, és kb. 1 hónap alatt váltottuk ki a tízórait. Édes gyümölcsöket adj neki, főleg almát, barackot, nektarint, minden nap egy picivel többet. Nem baj, ha nem kell neki, majd pár nap múlva megeszi. Ne siettesd, csak szépen, lassan haladjatok. A barackpüré például jó pépes, eheti bátran, amennyit bír belőle.

Azt nem írtad, hogy mióta próbálgatod kóstoltatni.

2010. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ja, még annyit, hogy tízóraira csak gyümölcsöt adj neki, főzeléket ne, és legalább 2 hétig mindíg ugyanazt (például barackot), csak minden nap többet egy kicsivel. Ha azt már jóízűen eszi, akkor próbáld meg más gyümölccsel is megkínálni. Ha a gyümölcsöt már eszi, akkor tegyél bele neki kekszet vagy gabonapelyhet, de ne csináld túl sűrűre. Ha tízóraira már jó étvággyal eszik (még ha iszik is utána tápszert), akkor ebédre megpróbálhatsz neki adni 1-2 kanál burgonyát. NE áraszd el szegény geyreket a gyümölcsök és zöldségek tömkelegével, mondván, hogy ha hétfőn nem eszi meg az egyiket, akkor kedden megpróbálom a másikat, ha azt sem, akkor 3. nap 3.félét fog kapni.

Sok sikert és türelmet hozzá!

2010. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem érdemes lenne újra kezdeni az egész hozzátáplálást a kóstolgatóstól kezdve. Néhány alapszabály: 1. Bébi étellel ne etessük a gyereket, semmi olyan nincs benne amire egy fejlődő szervezetnek szüksége van! Olvasd el miből készül és majd te is így fogod gondolni. 2. 6 hónapos korban ne váltsunk ki egy étkezést sem, ráér 7-8-9 hónaposan is, semmiről nem vagytok lemaradva. 3. A védőnőd azért mondja hogy 1 üveggel meg kéne hogy egyen mert vagy azt hiszi hogy előbb kezdted a hozzátáplálást vagy azt hogy jól kezded el és nagyon ügyesen haladtok.

Én azt csinálnám, hogy először is elfelejteném a bébi ételeket és főznék a gyereknek. A legelső kaja a krumpli lenne, sós vízben megfőzöd, összetöröd esetleg keversz bele egy kis tápszert + vizet és ezt adod a gyereknek, amennyit megeszik annyit eszik. Először kisebb adagokban, fokozatosan növelve a mennyiséget. Ha már egy adagot megeszik, de még nem annyit amivel rendesen jól lakik másnap próbálkozhatsz új étellel vagy a krumplihoz keverhetsz valamit. Alma, cékla, répa, tök, stb. Azért jó a krumpli mert ügyesen variálható. Ezután jöhetnek a gyümölcsök, banán, szilva, őszi barack, sárga barack, körte, stb. Először egy új gyümölcshöz szoktasd hozzá és fokozatosan adj hozzá egy másik új gyümölcsöt. Így megszokja és jó esetben megszereti az ízét. És könnyen ki tudod szűrni, hogy milyen ízek nem tetszenek neki. Az hogy mikor tudtok kiváltani egy étkezést attól függ milyen gyorsan haladtok az új ízekkel, nem rajtad múlik hanem a babán. Ha nem sietteted és ezt a pár alapszabályt betartod nem tudod elrontani. Mi sajnos 5 hónapos korban kezdtük a hozzátáplálást -mert apadni kezdett a tejem de nem akartam egyből tápszerezni mert akkor végleg leszokott volna a ciciről inkább elkezdtem etetni hogy szopni is tudjon mellette amíg lehet- és így 7,5 hónapos korában váltottunk ki egy étkezést. Először a 10 órait váltottuk ki. Kb. így nézett ki egy napunk: reggeli 7 körül 180-200ml tápszer mikor hogy, 9-10 közt 10 órai valamilyen gyümölcs (később gyümölcs+joghurt) ebéd főzelék (általában krumplis alappal) + tápszer kb 100 ml, uzsi tápszer, vacsi tápszer.

Utána már könnyebb volt az ebédet is kiváltani, aztán már ott voltunk, hogy csak reggel és este kap tápszert, most pedig ott tartunk, hogy csak este, de van hogy jól lakik a vacsival és már nem is eszi meg. 12,5 hónapos.

2010. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kőszőnőm nagyon kedvesek vagytok.

A védőnő tudta hogy most kezdtem a kostoltatást 2 hete és erre mondta hogy ugye megeszik 1 üveggel ...

A babakajákat Ő ajánlotta.

Ti miért ellenzitek ennyire?

Ahogy olvastam nincs benne tartósitó só cukor és bio.Legalábbis a hipp babakaják...

Ugy godoltam hogy mig nem eszik sokat addig kap üvegeset és utánna főzők de ezek szerint nem jól gondoltam....

Lehet az volt a baj hogy minden nap másik üveges bébipapit kapott és nem szokta meg az izeket akkor ujra kezdem az egészet az elejéről és megpróbálom a tizóraira adni neki a gyümit.De olyankor mindig visszaalszik és biztos fog tápszert is inni...

Ha van még valami tanács szivesen veszem és az eddigieket is hálásan kőszőnőm...

2010. aug. 11. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem az ebédet kell kiváltani először, hanem a tízórait. Gyümölcsel kezd, Pl: alma, őszibarack. Egy-két kanállal. Majd idővel megszokja és meg fog enni egy üveggel is. Majd jöhetnek a zöldségek délben.
2010. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia. az én kislányom most 6 hónapos kb négy hónapos kora óta kóstoltatok.az én észre vételem hogy az üveges ételeket egyáltalán nem eszi meg.megkostoltam é is,hát nem csodálom.mi facsart alma levével kezdtük,1-2 tk val délelött.nem volt baj folyamatosan növeltem az adagot,míg elértünk egy egész alma kifacsart levéhez.aztán jött a turmixolt alma,amikor bevált tettem hozzá banánt/teszem hozzá minden baba máshogy reagál a gyümölcsökre,nekünk pl a banántól nem volt szorulás/,de ezek után 90 ml tápszert mindig megitta utána.aztán 5 hónapos kora után jött a többi:barack,körte,cseresznye,meggy,zöldségben:répa,krumpli,cukkini,cékla ilyenek.most már ott tartunk hogy vegyítek neki mindent,kivéve a eper féléket és dinnyéket nem.tehát szerintem is hagyj ki 1-2 napot és kezd előről.nekünk már nem kell utána a tápi.és majd szép lassan meglátod hogyan kívánja a babád,aztán ha megy a turmixolt gyümi-zöldség jöhetnek a főzelékek.de evés közbe kínáld meg vízzel vagy teával én volt hogy tápszerrel "csúsztattam" le a falatokat.most pl olyat csinálok hogy gyümibe milupa tejbedarapépet teszek.sok sikert!
2010. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ne fűszerezz!!!!
2010. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kőszike a válaszokat aranyosak vagyok kihagyom a holnapi napot és kezdem az elejéről....

Nem akartam fűszerezni ha jól tudom sózni is tilos..

2010. aug. 11. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!