Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A könyvekben leírtak ellenére...

A könyvekben leírtak ellenére valaki másként csinált valamit a babájával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Pl korábban kezdtétek a hozzátáplását stb

Kérlek ne pontozzátok le a válaszadókat.


2009. nov. 4. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
hát attól függ melyik könyvet követed:-) no de ha már a hozzátáplálást írtad...akkor mivel az én babám tápszeres és ettől nagyon szorulásos volt (de nagyon) ezért gyerekorvosi engedéllyel 4,5 hósan elkezdtük a hozzátáplálást (az ajánlott 6 hónap helyett). Azóta nincs is kakagondunk.
2009. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Ahány könyv, annyi módszer, javaslat. Csak akad valahol egy olyan is, aminek a mi nevelésünk megfelel. :-)

Én mindig felvettem ha sírt, és mégis szépen egyedül alszik a szobájában. Nem vártam meg a 6 hónapot a hozzátáplálással, bár nem csak anyatejes volt. Nem kentem soha testápolóval vagy olajjal. Hason alszik.

Most más nem jut eszembe. :-)

2009. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,én nem nagyon olvastam könyveket.!1 éves a kislányom,nem sírós,kiegyensúlyozott az éjszakát már rég átalussza,10 hónapig szopizott,igényli a társaságot,de elvan nélkülem is.Természetesen hisztizik ő is és huncut is,de ez velük jár.Vannak szabályok amiket betartunk és így ez jó.

Itt olvasgattam(és szűrtem),kérdezgettem a védőnőt(nagyon normális) de a megérzéseimre,elveimre és az ösztöneimre hallgattam és figyeltem a gyereket!Ezeket gyúrtam össze magamban.Eddig bevált,semmin nem változtatnék

2009. nov. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Én 3 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást, mivel tápszeres volt a kislányom. 10 hónapos korára evett mindent, darabosat is. Ha sírt (tiszta pelus, teli pocak, stb mellett) én nem vettem fel szinte soha, első naptól az ágyában a szobájában alszik egyedül egész éjjel. most 15 hónapos, mindenevő, kiegyensúlyozott, értelmes kis csaj :)
2009. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

A tápszereseknek 4 hótól kell a hozzátáplálást nem?

Az anyatejeseknek 6 hótól. Mindegy.

Az enyém anyatejes volt, mégis 4 hónaposan elkezdtem, hát a doki volt az utolsó akit megkérdeztem! (2.baba)

Hintőport használok, mert ez szárazon tartja a popóját és én sem olajozom, meg kenegetem mindenféle vackokkal.

Tehéntejet iszik 1 éves kora óta, illetve 2 héttel a szülinapja előtt már adtam neki, mert nem gondolom, hogy csak 365 naposan ihat tejet. :)

14 hóig szopott egyébként.

2009. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon sok mindent másképp csináltam (sajnos)

pl. hozzátáplálást korán kellett kezdeni.

többször hagytam sírni, nem ugrottam minden sírásra.

soha nem olajozgattam. D:

nem vasaltam soha semmit :D

úgy általában, sok dolgot lazán vettem...nem vagyok rá büszke

2009. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem olvastam,és nem is olvasok babás könyveket,csak sejtem mikre gondolsz.5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,és nagyjából követem a védőnőm tanácsát,mikor mit vezethetek be.a glutén tartalmú ételeket,már 6 hós korától kapta,tejterméket 9 hótól,minden mást a babám gyomrára bízom,pl a borsótól fáj a hasa,így hiába ehetne nem adok neki,majd később.az ágyába alszik mindig,nem tologatom,nem ringatom,nem etetem ugy hogy közben szaladgálok mellette,de sírni se hagyom,csak nyöszörögni,de mihelyt rá zendít,már meg is nyugtatom.én inkább a babám figyelem,és ugy próbálok neki rendszert,vagy szokást kialakítani,de nem vagyok merev.semmilyen módszert nem próbáltam ki és nem olvasnék semmilyen babás könyvet sem.és mégis egy drága kiegyensúlyozott babom van aki 10 hónapos,és igen,ő is próbálkozik nem enni,nem aludni,és hisztizni,de eddig mindig én nyertem.
2009. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én az altatásos dolognál nem fogadtam meg egy könyv taácsát, pedig azt hiszem jó lett volna...

Ölben párnán tartva, állva rázogatva altattam és altatom most is. Ha leülök vele, már gond is van. Most még hagyján, csak 6 hós és nem nehéz, de később...talán le tud szokni erről, többször sikerült már rázogatás nélkül is elaludnia.

(Mentség: Pici korában sokat voltunk vizsgálatokon és kórházban is. Ott mindig nyugtatgatni kellett és ott kezdtem el így altatni.)

2009. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első gyermekes anyuka vagyok, de olyan,akinek a közeli rokonságában soha nem volt kisbaba, tehát mondhatni nem voltam túlzottan tapasztalt. Így a terhességere is már a teherbeesés előtt készltem könyvekből, aztán folytattam a terhességem alatt is,míg eljutottam már a csecsemőápolásig. Terhesség és babaápolás/gondozás témában is több könyvet olvastam. De ahány könyv, annyi féle tanács. Mindegyikből tudtam ötleteket meríteni, de ha valamit éppen az egyikban találtam jónak, azt a másikban ellenezték, és fordítva...

Elkerülhetetlen volt,hogy valamely könyvvel ellenkezően cselekedjek.

2009. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!