Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha rajtad múlik, hány hónapos...

Ha rajtad múlik, hány hónapos korig fogsz szoptatni?

Figyelt kérdés
Még nincs meg a pici, de azt olvastam, hogy 9 hónapos korig van értelme, azután inkább érzelmi dolog. Szeretnék lelkileg felkészülni.
2009. nov. 3. 19:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Most 9 hónapos, most "szanáltam" egy szopit, így maradt három. Úgy gondoltam, hogy 1 éves koráig szépen leépítem, de addig legalábbis az estiig eljutunk. Aztán majd meglátjuk. Ha rajta múlna, egész nap azon lógna, sokszor még nap közben tépi rólam a ruhát. De nem engedek! Természetesen megpróbálok nem sérülést okozni neki, de korábban is úgy gondoltam, hogy 1 év! És kész!
2009. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

1 éves és még napi 3-4szer szopizik, emellett 4szer eszik szilárdat /már mindent eszik/. Beteg még nem volt, erős, aktív baba. Azt hiszem tavaszig megpróbálom lassan leépíteni a szopikat, addigra hátha a vírus is eltűnik. Nekem még nem teher a szoptatás, de 1.5 koránál tovább nem nagyon szeretném, jó volna már belevetni magam a fogyókúrába.

Amúgy imádom szoptatni, nem tudom ki választ majd el kit és hogyan...:-)

2009. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Igazabol a minimum cel feleves koraig lett volna. Az idealis 1 eves. Szerintem nem fogja levalasztani magat meg 1 evesen, igy most a masfel eves lesz a cel.

Van par ismerosom, aki 2-3 koraig szoptatott. Nem tudom, h osszefuggesben van-e, de minden ilyen gyerek nagyon okos, ertelmes es kituno tanulo.

2009. nov. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés után úgy voltam vele, hogy szopik ameddig akar, vagy ameddig lesz tejem. Nem volt kitűzött cél.

6 hónapig kizárólag anyatejes volt, most 13 hónapos múlt, még naponta 2 alkalommal szopik. Addig folytatjuk, amíg az úrfi kéri, de én is szeretném tavaszig kihúzni.

Egy nagyon enyhe orrfolyást leszámítva még nem volt beteg.

2009. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Én is szeretnék 9 hónapig, de aztán rögtön második babát.:)

Kicsit megnyugtattatok.:)

Engem is másfél éves korig szoptatott az édesanyám, és egyetlen gyerekbetegséget sem kaptam meg 16 éves korom alatt, de egyet sem kerültem el azóta.:) Pedagógus vagyok.:))

2009. nov. 3. 22:36
 16/16 anonim ***** válasza:

12 hónapig.

Most járunk az 5. hónapnál, ahogy elnézem a tervem csődöt fog mondani :-)

2009. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!