Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kúszik, nem mászik a 8,5...

Nem kúszik, nem mászik a 8,5 hónapos babám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A doki és vnő szerint baj. Tegyem többször hasra, ennyit mondtak.

De hamar elunja magát és sír. Nem szeret hason lenni. :(

Hogyan tudnám jobban lefoglalni?


(Nyújtozkodva, lábát kiegyenesítve befeszítve nyúl a játékokért) Nem húzza be maga alá a lábiját. :(


2009. nov. 3. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden kórházban van gyógytornász, vidd be, megnézik. Kérj beutalót gyermekneurológiára. Nekünk ezen kívül még aDévény torna segített.

Írj privit, és elmondok mindent, csak írd bele az e-mail címed!:)

2009. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Lehet hogy csak lusta. Az én fiaim 10 és 11 hósan kezdtek kúszni-mászni és 15 illetve 17 hósan járni. Teljesen normális egészséges virgonc kisfiúk.

Ha megnyugtat akkor nézesd meg, ártani nem árt, de még korántsem biztos hogy valami biztosan nincsen rendben. Minden gyerek más és más.

2009. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a "lehet, hogy lusta" pontosan az a kifogás, amire nem szabad alapozni. Én az első válaszolóval értek egyet.

Mi is Dévény tornára járunk amúgy és voltam a babámmal fejlődésneurólógián is. Ezért nem a nagyvilágba írom, hogy nem nyugodhat bele senki a "lustaságba".

Nekem is írhatsz, szintén szívesen segítek, van tapasztalatom sajnos. :( A mi esetünk nem egészen olyan, mint a tiétek, de eléggé hasonló.

2009. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi is a Dévény ANnára járunk, ajánlom és megnézetni mindenféleképpen érdemes.
2009. nov. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudok az e-mailodra közvetlenül válaszolni:(

Nekünk pont ekkora volt a gyerek, mikor nagyon meguntam, h állandóan lelegyintenek, h lusta, várjak még, sőt volt aki a fejemhez vágta, h ne siettessem, mert később megsínyli!

Kértem a gyerekorvostól beutalót, a Heim Pálba mentünk, egy aranyos doktornőhöz, egy héten belül vállalt, megyén belül 3! hónap lett volna a várakozási idő.

Megnézte a reflexeket, és UH-ozta a fejét, minden rendben volt. Ezzel ők lezártnak is tekintették a dolgot.

Én nem hagytam, elvittem egy Dévény tornászhoz, jellemző ódon a gyerekorvosnál találtam a plakátot, aki semmit nem tudott mondani róla...

Megnézte, a combredői nem szimmetrikusak, és nagyon le vannak tapadva az izmai, azért nem maradt meg hason, mert az neki komoly fájdalmat okozott. A kórházba a gyógytornára úgy jutottunk el, h bevittem, és megkérdeztem, h tudnak-e valamit vele csinálni. Tudtak. Olyan feladatokat tanítottak meg nekem, amiket napi rendszerességgel itthon is csináltunk, az elején egy nap 5*, utána egyre kevesebbet.

Ez teljesen ingyenes, beutaló sem kell hozzá.

A dévényisünk otthon dolgozik, Sülysápon lakik, az nem tudom, h mennyire van közel/távol tőletek, de felhívom neked, és biztos, h tud adni telószámot, aki nálatok foglalkozik ezzel.

Egy foglalkozás 3500 Ft volt, és a házához mentünk.

1 hónapja nem járunk, 14 hs múlt a fiam, és jár. Tudni kell, h nem forgott, nem kúszott, nem mászott. A 2. alaklom után beindult, elkezdte a kúszást. Ez talán annak is köszönhető, h két helyre hordtam, a kettő együtt a legjobb egyébként.

Fú, válaszoltam mindenre? Kérdezz nyugodtan, és ha leírod, h merre laksz, szerzek neked telefonszámot. Első alkalommal csak felmérik, az ingyenes.

Kérdezz légyszi, és kérdezzen más is, aki most ezt olvassa, és felmerült benne, h a babának rá kellene segíteni. Nem vagyok ingyenreklám, de annál szebbet, és szívszorítóbbat nem éreztem még, mint mikor a gyógyult fiam a saját lábán jött el az utolsó kezelésről.

2009. nov. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A keresztlányom, aki már 10 éves, tündéri baba volt, de nem akart kuszni 9 hónaposan sem, hanem egyszercsak felállt, és 1 évesen már járt:) A doki ösztönözte a szülőket, hogy jó lenne a gerinc miatt, ha mászna. Nem akart később se.:) Egésszséges, kitünő tanuló, jó tornász, hegymászó, sielő, táncos:)

De én is aggódnék a helyedben, és vizsgáltasd meg, amíg megnyugtató választ kapsz! Sok sikert!

2009. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

kistarcsán lakom. kérlek ha tudod küld el és aztán megláttom. Valószínűleg gyógytornászhoz elvszem.

:)

köszönöm mégegyszer! :) Ari vagy

2009. nov. 4. 10:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Van nevem és telefonszámom is, akihez mi jártunk, ő is fogad, de ide nem akarom kiírni, hogy legyen?

A Kistarcsai kórházban Blehány Zsuzsát kell keresned. Oda valószínű viszont beutaló is kell. Ha felhívod biztos elmondja, h mit kell tenned. Az én Dévényisem azt mondta, h nulláson kell kel menned, és hogy nincs messze.

Figyu, msn címem: agabor@pr.hu, vegyél fel, és akkor segítek.

2009. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!

úgy döntöttem, hogy előbb elviszem a gyógytornászhoz, utána a Dévényi féle ha úgy láttjuk.

Nagyon köszönöm a válaszodat!

2009. nov. 4. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!