Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak őszintén! Kinek van...

Csak őszintén! Kinek van otthon bébikompja?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 10:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk nincs és nem is lesz. Lányom már 18 hós és már a kismotor érdekli.

2009. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek! Ma kapott a kisfiam egy bébikompot, és a barátnőm iszonyatosan leugatott.
2009. nov. 3. 16:43
 23/30 anonim ***** válasza:
69%

:-)

A baratnődnek biztos nem volt...

2009. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%
nekünk is van és nagyon szeretjük!8hónapos a fiam.
2009. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
32%

A barátnőd akkor egy okos tanult nő.

Inkább hinnél neki!


Nem egy olyat olvastam, hogy a gyerek borult vele és egy életre tolószékbe került.

Ne történjen így, senkivel aki használja, de azért érdemes tudni a veszélyeket!


Egyik fiamnak sem volt, mégis 10-11 hónaposan elindultak maguktól. 1. szülinapjukon vígan szaladtak.

2009. nov. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
70%

A 10:50-estől megkérdezném, hol olvasta azt a több cikket a komp miatt tolószékbe került gyerekekről? Én is szívesen elolvasnám.

Persze, hogy borul vele, ha mondjuk a szülő a lépcső szélén felejti... Az ilyen esetekhez nem kell komp.

2009. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
55%

Sziasztok!

Igazat adok a 19:35 - ösnek. Négy keréken elég nehéz sík talajon borulni. Az én babám kihajol belőle, de még egyszer sem borult oldalra vele. Sőt! Olyan hátasokat dob benne, hogy csak na és a komp inkább gurul tőle, minthogy felboruljon. Viszont lépcsőn vagy meredek lejtőn lefelé elég sanszos a borulás. Szülői felügyelet mindenképp szükséges. A másik dolog meg: szerintem ilyen alapon más játéknak is megvannak a veszélyei. Vagy eleve a mászásnak vagy a járásnak. Ott is eshetnek nagyokat és kaphatnak olyan ütést a buksijukra, hogy komoly következményi lehetnek a dolognak. Ne így legyen!

2009. nov. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
48%

10:50 vagyok,

olvassatok utána a neten, Google..."bébikomp hátránya"

Izomsorvadás, fejre esés, mászás hiányából eredő neurotikus problémák, lábboltozat rosszul fejlődése...


Kösz, de óva intek mindenkit a komp-tól.

2009. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
70%

Ha ez egy fórum lenne, akkor bővebben kifejteném a véleményem, de így csak röviden teszem. Utánanéztem a google-n. Felháborító stílusúak a komp ellenes cikkek, a szerzőjük ismeretlen, max. mail küldhető nekik. A legtobbjuk viszont magánvélemény. A csúcs: "a komp a leggyilkosabb játék, amit az emberiség kitalált" Ki ez, aki ilyet ír? Sajnos nem tudni. Mindegy. Sem a családomban, sem a tágabb környezetemben nem volt hátrány a kompból, de aki hiszi a cikkeket, ne vegyen. Nekünk jó volt.

Ja, az egyik hátrányt taglaló oldal lentebb azért bemutat néhány kompot a "biztonságos" jelzőt is feltüntetve...

2009. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

11:54 - es!

Ha jól tudom az izomsorvadás genetikai betegség, szóval nem a komptól alakul ki. Mi, amikor a downos kislányunkkal voltunk genetikai vizsgálaton, voltak ott egy 8 hós izomsorvadásos kisfiúval is, akinek bebizonyították GENETIKAilag is a diagnózisát.

Fejre esés: nem egyenletes felületen, az egyensúly elvesztésével bármivel, bárhogyan (pl. leesik az ágyról, kifordul az etetőszékből, ha nincs lekötve) fejre lehet esni.

Mászás hiánya: vannak olyan gyerekek, akik kihagyják a mászást, mégsem alakul ki náluk semmilyen rendellenes neurológiai probléma. A férjem unokahugai egyáltalán nem másztak, mégsincs semmi gondjuk. Én sem értek egyet a gyerekek mozgásfejlődésének siettetésében, de ha inkább a járkálás megy jobban, nem hiszem, hogy a mászást kellene erőltetni. Unokatesóm kislánya először járt és csak utána tanult meg mászni. Az orvosuk szerint ez nem jelent semmi rosszat.

Lábboltozat: azt hiszem ez az egyetlen dolog, amit elhiszek, hogy káros lehet, mert sok baba lábujjhegyen jár - kel a kompban. Bár az én 13 - hósom az egész talpát használja. Megjegyzem, mi majd 1 évesen tettük először kompba.

2009. nov. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!