Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kereszteltetted meg a...

Miért kereszteltetted meg a babád, gyermeked?

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7 hetes volt
2009. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaa,azért? Ez így teljesen érthető.:D

Én csak azt tudnám elmondani miért nem:amiért a fülét sem lyukasztatom ki-majd eldönti ő,mit szeretne,miben szeretne hinni.

2009. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen szerettünk volna névadót vagy keresztelőt. Keresztelő lett végül. Én is megvagyok, még sem vagyok templomba járó, max évente 1x éjféli mise, de ugye már az is kizárva a manó miatt. Nem kell feltétlenül vallásosan nevelni.
2009. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

bocsánat, közben beszélgettünk a párommal és félreolvastam:)

szóval azért, mert hívő ember vagyok, a párom is az. természetes dolog volt, h megkereszteljük. eszembe sem jutott, h ne tegyük.

2009. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
amikor megesküdtél a templomban, h vallásosan neveled a babádat, akkor mit fogadtál meg? hogy nem kell feltétlenül? azárt érdekes. nem a templomban kell hinni Istenben, és nem kifelé kell ezt mutatni. ez vhol belül dől el. én sem járok templomba, jártam eleget,mikor kötelező volt. nem akarok vitatkozni senkivel, csak nekem ez azért elég fura dolog így.
2009. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hiszek Istenben, de a templomokban nem, viszont annak a papnak, aki megkeresztelte a fiamat "ereje" van. Nekem ez volt fontos.
2009. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
nem templomban eskudtunk, nem vagyunk vallasosak, es en sem lyukasztottam ki a fulet, mindazert, amit mar elottem leirtak: legyen az o dontese.
2009. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Aki egyébként is vallálos (nem hívő, hanem konkrétan vallásos) azt megértem miért keresztelteti meg a gyermekét, de aki nem gyakorolja a vallást, esetleg nem is hívő, az miért?
2009. nov. 2. 22:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Én az utóbbi kategóriába tartozom, és azért kereszteltettem meg a lányomat, mert a környezet ezt várta el tőlünk, és azért, hogy legyen neki is keresztanyukája, mint minden gyereknek. Később ha az iskolában megkérdezik, hogy ki a keresztanyja tudjon válaszolni. Nem fogom vallásosan nevelni, sőt nem fogom hétvégente sem templomba kényszeríteni, nem fogom ráerőltetni sem az elsőáldozást, sem a bérmálkozást. Ha már felnőtt fejjel megérti ennek az értelmét és súlyát akkor majd ő ezt végig csinálja.
2009. nov. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én hithű ateista vagyok és ezt vállalom is.Tiszteletben tartom a vallásosokat,meg akik hisznek benne,de én nem,viszont elvárom ugyan ezt tőlük is.azt hiszem nem ez fogja el dönteni,hogy ki a jó ember és ki nem..na mindegy.Párom megkeresztelt ,nagyszülők erőltették,de én első perctől kikötöttem,hogy nem lesz megkeresztelve.majd ha ő akarja megkeresztelkedik.Döntse el ő miben hisz!

nem vagyok ellene ha ő megteszi,szíve joga,mint nekem is az,hogy nem leszek másért képmutató-hogy megkeresztelkedjek mikor nem is hiszek benne-ezt csak azért írom mert egy időben senki nem értette meg az én döntésemet..egy szó mint száz,én nem akarom ezt a gyerekem helyett eldönteni.lehet mert nem vagyok vallásos,de én voltam már pár templomi esküvőn,és keresztelőn ennek ellenére,de egyik sem fogott meg.nem tudom mi a szép benne másoknak..lehet a neveltetésem van miatt,de ez így is van jól,én sem voltam rákényszerítve.Még annyit,hogy ha lesz egy lányom,mert most fiam van,én sem fogok fülbevalót szúratni neki-pedig ékszerész az egyik szakmám és gyönyörűeket csinálhatnék neki ha akarnék,de nem fogom megcsonkítani.Ha ő szeretne majd fülbevalót akkor kap,de addig nem lesz neki.Én így gondolom.15hós baba mamája

2009. nov. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!