Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 5 hónapos, a fejkörm...

A kisfiam 5 hónapos, a fejkörmérete 43cm, a doktornő azt mondta, ez nem túl jó, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
most 65cm és 6330g,születéskor 34cm volt a fejkörmérete.
2009. nov. 2. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért nem jó? a mi buksink 47-48cm és 9 hós.
2009. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Picit valóban sok,de az első 6 hónapban havi 2 cm belefér még.Később majd meglátjátok.
2009. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én pont ma mérettem a kisbabám. 6670 g, 67,5 cm, fej: 43 cm. Amúgy 6 hónapos és lány. Szerintem a te fiadnál sem rossz eredmény ez.
2009. nov. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
egyébként azt mondta minden érték tökéletes,csak ez tér el fél centivel a normáltól.hozzáteszem,kicsit zavarosak a mérései múlt hónapban pl.45 centit mért,előtte 40-et most 43-at???
2009. nov. 2. 19:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A "nagy" fejméretnek 2 fő oka.


1. Genetika. apukának, neked valakinek családba ugyanilyen nagy

2. Vízfejűség. DE. Születés után még a kórházban vagy utána koponyavizsgálatot végeznek. Illetve egy ilyen rendellenesség azért látszik egyéb megnyilvánulásain is...


Mit ijesztget az orvos? Hihetetlen!!!

2009. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Az alakjára nem mondott semmit? Nem csónak alakú egyébként? Van egy nagyon ritka csontosodási betegség, attól nőhet gyorsabban a fej. De, ha a babád feje normális alakú, felülről nézve nem túlságosan hosszú, akkor ezen ne aggódj.
2009. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fél centi??? Ez valami vicc? Ő hány centi magas, nem mondtad neki, hogy ő is eltér a normálistól?
2009. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem gondolom,hogy csónak alakja volna,tök formás kis kerek feje van,köszi mindenkinek,megnyugtattatok,a 6.válaszaló pedig meg is nevettetett,ezt külön köszönöm neki mert egész nap emiatt voltam elkenődve,mert ugye úgy tudja az ember félteni eteket a kis manócskákat.
2009. nov. 2. 20:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hónaposn volt 43cm,36 cm -el született.Az első hónapban 4 cm-t nőtt, azóta havonta 2cm-t. Voltunk ultrahangon,a vízfejséget kizárták viszont csónakfejűséget állapítottak meg, ami addig nekem fel sem tünt. Most várakozunk....
2009. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
utolsónak!olvastam erről a betegségről,úgy tudom csak műtéttel gyógyitható,találtam a neten egy ilyen baba anyukájával készült riportot,lehet hogy már olvastad,ha nem akkor üsd be a keresőbe,hogy:csónakfejű a gyerekem.elsőnek azt adja be.most hány hósak vagytok,és hány ceti a buksija,és milyen a formája?
2009. nov. 4. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!