Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha 2 és fél hónapos...

Mit tegyek ha 2 és fél hónapos babám nem fogadja el a cumit?

Figyelt kérdés
Nem elég neki az anyatej pótlásra van szükség, de egyszerűen nem tud/akar cumisüvegből enni. Akkor sem ha éhes. Már számtalan fajta cumit kipróbáltunk. Nem tudom mit tegyek. Ötletek?
2009. nov. 2. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld kiskanállal adni neki, esetleg a Nurofen adagolójával fecskendezni a szájába ( igaz, mindkét megoldás időigényes )

Egyébként tuti, h éhes? Mert az én lányom mindig csak az "elvárható" (azaz testsúly*150g/étkezés) mennyiség kb 70 %-át ette. Nekem elfogadta a cumisüveget, adtam neki lefejt anyatejet szopi után (miután ugye ő jelezte, h elég, csak én nem hittem el), jól ki is bukta kb 5 perc után... Szóval arra akarok kilyukadni, h lehet h nem éhes, azért nem kell neki a cumi... de csak kósza tipp, hisz Te ismered a babád, nem én.

2009. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon nem boldogulsz próbáld ki a "szoptanít"-ot. Egy tasakban van a pótlás, onnan egy csövecske a mellbimbóhoz és tulajdonképpen szopás közben onnan is jön a tejci. Ja és közben inger éri a cickót, tehát lehet h a tejcid is szaporodni fog. Drukkolok.
2009. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia! Nekünk is ez a problémánk,én már nagyon kétségbe vagyok esve... Egyszerüen nem tudom a cumisüveget bele tenni a szájába,öklendezik tőle,aztán pedig sír mert éhes... nem tudom meddig fogjuk ezt igy csinálni,de jó lenne ha valaki tudna segíteni hogy mit lehet ilyenkor csinálni!!! Remélem mihamarabb kapunk hasznos tanácsot!!!
2009. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ekkora babák már nagyon ügyesen esznek kanállal vagy isznak pohárból (kicsit kifelé hajló szájú pohár, pl régi kávés üvegpohár). Próbáld meg ezzel a módszerrel, ha tényleg éhes még.

Azonban vigyázni kell, mert a kanállal jóval több levegőt nyelhet, mint a cicizéssel. Az én kisfiamnak nagyon fájt a hasa a kanállal evés után :(.


Illetve egy szoptatási tanácsadót is érdemes lehet felhívnod, hátha mégis van rá lehetőség hogy elég legyen a tejed (www.lll.hu). AZ sem segít, ha pl. óránként megeteted? Így több tejed fog termelődni is pár nap múlva.


Kitartást és sok sikert!

2009. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat. Megpróbálom kiskanállal azt hiszem. Próbáltam óránként szoptatni de sajnos nekem attól a nap végére teljesen kifogyott a cicim és a tejtermelés sem növekedett, pedig az lenne a leghőbb vágyam, hogy ne kelljen tápszerrel vacakolni...
2009. nov. 2. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!